Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosminuta dr vede atunci pe loc daca te taie sau nu asta daca vb cu el ,daca nu discuti nimic, te va taia sigur chiar si fara motiv.
Eu data trecuta am nascut cu 2 moase , dr meu nefiind atunci in Ploiesti si nu a avut nimeni nici o grija, am o taietura de toata frumusetea.Partea si mai frumoasa este ca desi am mai fost la controale la acest dr dupa nastere si chiar si in prima parte a aceste sarcini a 'omis' sa-mi spuna ca am colul facut praf.
Abia dr asta pe care o am de la 16s mi-a spus din prima ce se intampla si cum arata colul meu..deaia si trag acum cu col deschis...

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Tusferi legat de apasatul cu cotul pe burta am discutat deja si mi-a spus ca trebuie sa fiu de acord ca altfel nu se va intampla asta in conditiile in care am decis sa fac epidurala si se poate intampla sa nu imping eficient.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cosminutza depinde de situatie. Pe mine nu m-a taiat, si m-am rupt asa putin pe o labie doar la nivelul pielii, nu a necesitat cusut si s-a vindecat frumos de la sine. Depinde sa fie un doctor/ o moasa buna care sa stie sa evalueze bine situatia.
Mara nu arucam cu nici o rosie, numai ca eu parca n-as vrea sa-mi induca nasterea, am auzit ca sunt dureroase si mai dezordonate contractiile provocate artificial. Mai bine urc niste scari sau alte metode daca ii musai sa nasc, ca trec peste termen sa zicem.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Mara multumesc,o sa incerc si cu iaurtul,cu toata ca nici laptele nu prea ma ajuta.
Tusferi

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas travaliul indus este categoric mai dureros si iti spun asta pentru ca desi am intrat in travaliu neprovocat cu Robert , mi s-a facut o perfuzie...cand am intrebat ce este mi s-a raspuns ca ajuta la dilatare , eu proasta nu mi-am dat seama...si sa vezi pe urma dureri si contractii.Am avut travaliul de 8 ora dar de la dilatatie 3 la 10 nu am simtit diferenta de intensitate...cum a inceput asa s-a terminat. Ca sa vezi ce abuzuri se fac in maternitati si ce inseamna sa iti alegi prost dr.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Depinde de situatie da, nu zic ca nu insa daca e musai mai bine taiat.Tu ai fost mai norocoasa insa am auzit si de cazuri de rupturi destul de nasoale

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi laptele s-ar putea sa-ti faca mai rau

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu iy voi cere totusi sa nu ma taie decat daca chiar este nevoie nu preventiv cum se prea poarta.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

M-am certat cu a meu azi dimineata ca cica cheltui banii aiurea, am luat pentru maternitate un biberon Medela Calma cu 94 de lei. Are un sistem special, care nu invata copilul deloc cu biberonul pentru ca e la fel de greu sa tragi din el ca din san, are ceva sistem cu vacum etc.
Faza ii ca eu nu vreau sa ajung iara la lapte praf si oricum imi va trebui pentru ceiutz, ca vine vremea calda si daca sa zicem o sa avem probleme, unde sa-l trimit in mijlocul noptii.
Barbatii astia numai pe a lor le stiu, bine ca masina ii non-stop la mecanic cu diferite chestii.
Stiu ca am avut cheltuieli multe, ba renovari, ba pregatiri pt bebe, dar sa ma lase mai moale sa zica merci ca nu ma duc sa nasc la privat, s-poi vedea el.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Brr Mara,ce povestesti tu acolo...Sper sa fie mai usor de data asta.De fapt tin pumni tuturor sa aiba o nastere cat mai usoara
Eu incerc sa nu ma gandesc la ea,si uneori chiar imi reuseste.Altfel as avea morcovul intrat adancMa consolez cu ideea ca pe undeva trebuie sa iasa si travaliu nu va tine o vesnicie(sau din cauza de necunoscut gandesc asa?)

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput