Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cosminuta, am sa te contrazic eu pentru ca ce vrea aadina sa faca vreau si eu si m-am interesat si se poate. (pentru mine ar fi de-a dreptul tragic daca nu s-ar putea )
www.avocatnet.ro/content/forum%7CdisplayTopicPage/topicID_176290/Intrare-in-CIC-dupa-concediu-de-odihna-este-permis.html#axzz2MTwQvZAG" target="_blank">http://www.avocatnet.ro/content/forum%7CdisplayTopicPage/topicID_176290/Intrare-in-CIC-dupa-concediu-de-odihna-este-permis.html#axzz2MTwQvZAG
In Concediu de Crestere Copil poti sa intrii oricand vrei tu pana la implinirea de catre copil a varstei de 2 ani.
Deci poti lua cele 126 zile de pre+postnatal, apoi concediu de odihna si dupa aceea poti intra in Concediu de Crestere Copil.
Mai mult decat atat, daca dupa concediul de odihna vrei sa mergi o saptamana sa zicem la servici si pe urma vrei sa intrii in concediu de crestere copil poti face si asta. Stiu asta de acum cativa ani cand sefa mea a primit o oferta de munca foarte interesanta, si-a intrerupt concediul de crestere copil pentru a incepe lucrul la acel job si dupa cateva luni a intrat iar in concediu de crestere copil pentru ca jobul de vis n-a fost chiar asa de vis cum spera.
Deoarece informatiile gasite si stiute de mine sunt totusi putin mai vechi o sa postez o intrebare aici pe forum la legal si revin cu detalii cand am raspunsul.
Pup toate fetele!

34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Gata, am intrebat referitor la concediul postnatal urmat de concediu de odihna si apoi de concediu de crestere copil si gasiti raspunsul aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177492




34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Tusferi, La multi ani!!!!!!!!!!!!! Sanatate multa atat tie cat si copilasilor nastere usoara si la termen

Gabitza, Veve sa va traiasca pruncii

Ramonika, o sa te obisnuiesti cu vergeturile
Burta mea este un animal print... zebra mai pe romaneste dar m-am obisnuit, nu le mai dau importanta, daca vor ramane atat de groaznice imi vor aminti toata viata cu cata dragoste mi-am purtat copiii in burtica, oricum nu am de gand sa pozez in playboy dupa nastere

Casandra iti tin pumnii

Scot niste pentru urmatoarele .

Ma gandesc la voi si ma rog sa treceti cu bine peste nastere si sa aveti copiii sanatosi.


Pup burticile si inca mamicile



35+ AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Multumesc pt informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Felicitari din suflet noilor mamici,Gabriele si Veve!sa fiti sanatoase,bucuroase cu armonie in familia intregita!cate emotii,Doamne ajuta mai departe si la celelalte mamici!noi stam cumintele la pat,ma rog sa ajungem la 37sapt,caci mi-as dori ca sa tin pustoaica in brate si sa nu fie nevoie de incubator. Va pup si s-aveti soare si primavara-n zambete si sufletele de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Tudor Alexandru
Mara sa fiti sanatosi, sa va bucurati de mica minune, recuperare rapida si mult mult laptic!!!!!!




Vad ca Bocanila a fost totusi mai maricel decat la ultima eco

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitari VeveMara!






34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ramonika, foloseste pe burtica creme hidratante sau uleiuri si teoretic nu o sa mai apara alte vergeturi. Merg bine uleiul de argan, uleiul de migdale, uleiul de masline...

Casandralin, tu ce mai faci? Tot 2 in 1?

34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ramona, stai linistita ca daca vei ingriji vergeturile cu atentie dupa nastere se vor estompa destul de mult.
Eu folosesc ulei de migdale si degeaba sunt iar zebrutaAsta cred ca se datoreaza bagajului genetic, dar nu-i capat de lume.Ii dau dreptate Alexei, pentru copilasii nostri mult doriti se merita orice.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ola burtici!
Felicitari Vevemara,sa stii ca m-am gandit la tine si ma gandeam ca ai sa nasti:)
Sa fie sanatos micutul si sa va aduca numai bucurii!

Noi am azi tras o sperietura zdravana,acum am aj acasa de la spital,am avut contractii toata noaptea si de dimi ne-am dus la spital.Colul mai are aprox 10mm,mi-au pus ginipral la ceva pistol de impins mai rar,sa nu raman si acasa cu perfuzie.Contractiile s-au oprit acum,am facut si dexametazona (prima doza) si de acum asteptam.Nu stiu de ce cred ca micuta mea insista sa vina mai repede decat e programat,dar dc tot vrea sa vina macar sa fie ok.
Un lucru bun in toate,mi-a trecut tusea,nu chiar de tot dar am mai tusit doar de vreo 3 ori toata ziua
De azi suntem in asteptare,imi fac si eu un mic bagajel cu camasa de noapte ,periuta de dinti si un prosop,restul sper sa le prim de la spital :)



33+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput