Clasa a II-a * 2012-2013 * (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Felicitari Ioanei, Naty! Astept si eu poza cu micuta dansatoare!

Lali, multa sanatate! Am trecut si noi prin asta, acum 3 ani.

numaieu, adica fac pregatire in particular cu d-na? Din clasa a II-a??? OMG! Ce o sa mai urmeze?

La noi se respecta orarul si cat de cat si programa...rar se depaseste si nu cu mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Naty felicitari micutei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Super Raluca!!! Bravo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Foarte frumos,Naty!Cred ca e tare mandra domnisoara si pe buna dreptate.

Al meu la Cangur se pare ca le-a faccut pe toate.Mie mi s-a parut imposibil subiectul cu casutele alea,ultimele 3 mi se par identice,n-as putea sa aleg una.Doamna le-a spus ca raspunsul corect era D),dar eu una nu pricep de ce nu era C) sau E)

Stiti cumva cand se afiseaza rezultatele la Canguras?

Bun venit tuturor fetelor noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Eu stiam ca inmultirea si impartirea se face din clasa a III a.
De cand ne-am mutat, sunt f multumita de evolutia fetitei mele la invatatura.
La mate, fac adunari si scaderi peste ordin pana la 1ooo.
La romana, au ajuns la Furnica si Porumbita + ca mai au inca alte 3 carti de pe care fac teme.
La Cunoasterea mediului, au ajuns la Recapitulare ( a animalelor ).
Au mult mai multe teme pt acasa, dar asa invata.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


de la anu' se schimba programa, inmultirea si impartirea se vor face in clasa a II-a, ne-a spus noua invatatorul.
deci cei care sunt acum intr-a doua cand sa o faca daca nu in cursul acestui an scolar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Invatatoarea nu se grabeste, vad. Totusi, nu inteleg ce rost are sa incarce, programa scolara, niste copii de 8-9 ani cu calcule atat de dificile.
Oricum, in vacanta de vara, o sa incep sa repet cu fetita tabla inmultirii si a impartirii.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

eu sunt multumita de domnul lui Vlad, ei nu simt presiune, nu au teme multe, chiar si cu materia de clasa a III-a inceputa.
in schimb nu recomanda concursuri multe, maxim doua-trei de copil, pentru le considera fabrici de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jasmine

Foarte frumos,Naty!Cred ca e tare mandra domnisoara si pe buna dreptate.

Al meu la Cangur se pare ca le-a faccut pe toate.Mie mi s-a parut imposibil subiectul cu casutele alea,ultimele 3 mi se par identice,n-as putea sa aleg una.Doamna le-a spus ca raspunsul corect era D),dar eu una nu pricep de ce nu era C) sau E)

Stiti cumva cand se afiseaza rezultatele la Canguras?

Bun venit tuturor fetelor noi!


Nu am acum revista in fata, dar una din ultimele avea prea multe dreptunghiuri si una avea prea multe triunghiuri. (sau cam asa ceva :D)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Daaaa, Raluca, felicitari, si vrem poze!

Nici Dna noastra nu recomanda prea multe concursuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Felicitari scolarilor care au participat la Cangurul!
Naty, felicitari fetitei!
Herra, scuze ca te contrazic sau mai degraba il contrazic pe domnul invatator. Programa se schimba doar pentru viitoarele clase I si viitoarele clase pregatitoare nu si pentru restul claselor. Am avut sedunta si am fost informate despre toate schimbarile propuse.
Daca s-ar schimba si pentru viitoarele clase a III-a, oare doamnele noastre nu ar fi si ele informate sa alerge nitel prin materie, sa faca iute inmultirea si impartiea sa nu ramana copilasii cu ele neinvatate?
Sunt multe clase cu un colectiv omogen, copii buni si foarte buni si atunci doamnele/domnii pot sa-i invete si altele, sa mearga inainte. Eu ma bucur ca doamna Dianei consolideaza tot. Sunt sute de probleme si exercitiile-s variate incat elevii nu simt ca ar avea in fata o bariera care nu le permite sa progreseze. Progresul se vede si daca se respecta programa.
Eu am clasa a III-a si vreau sa va zic ca a mers inmultirea si impartiea ca pe roate si s-a invatat mult mai usor decat au invatat-o alti elevi cand o predam in clasa a II-a. Am si trei elevi de care trag zilnic, provin din familii dezorganizate si raman doar cu ce invata in clasa, dar sunt convinsa ca pana la sfarsitul anului o vor invata.
Diana sta cateva zile acasa ca a racit si ea. La noi au fost foarte multi copii gripati, saptamana trecut am avut si 12 absenti, la ea in clasa au fost si mai multi absenti, iar de vineri a inceput si ea cu dureri de gat si tuse.
La Canguru nu a vrut, in schimb s-a inscris la Proeducatia romana si stiinte ca-i place mai mult.


Mergi la inceput