Clasa a II-a * 2012-2013 * (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

O primavara frumoasa va doresc!

----
la Cangurul de ieri al meu a aplicat metoda "unde nu stiu pun la nimereala" si s-a ofticat ca a nimerit gresit :p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu stiam ca inmultirea si impartirea se face din clasa a III a.
De cand ne-am mutat, sunt f multumita de evolutia fetitei mele la invatatura.
La mate, fac adunari si scaderi peste ordin pana la 1ooo.
La romana, au ajuns la Furnica si Porumbita + ca mai au inca alte 3 carti de pe care fac teme.
La Cunoasterea mediului, au ajuns la Recapitulare ( a animalelor ).
Au mult mai multe teme pt acasa, dar asa invata.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numaieu spune:

Da inmultirea si impartirea se face in clasa a treia.....doamna noastra a lucrat cu ei mult pentru ca "merg bine".....si anul trecut tot la fel deja prin aprilie treceau la sute ....asa si acum a zis ca au cam terminat tot ce avea programat si sa nu stagneze copii sau sa se plictiseasca trece mai departe .
Eu din cauza presiunii de la clasa si a faptului ca lucreaza cu ei mult si greu am renuntat sa o mai inscriu la concursuri .Nu cred ca ar face fata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Numaieu, ce presiune aiurea pe copii, chiar sunt toti la acelasi nivel, mi-e greu sa cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numaieu spune:

Mada e clar ca nu toti sunt la acelasi nivel .....dar sunt care deja fac pregatire (tot cu doamna )de anul trecut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Si tu totusi nu poti spune nimic, ca vad ca nu iti convine situatia?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Noi declaram varicela in toi, asa ca suntem acasa saptamana asta sigur si cateva zile din cea viitoare.

La Cangur dupa revista a facut 23 din 24, a numarat gresit sosetele.
Ca sa nu mai uite de ele si ca sa nu se scarpine, acum doarme cu doua pe maini . Glumesc, era de asteptat sa nu faca 24, el undeva trebuie sa greseasca din neatentie de obicei la ceva usor.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lali, sanatati la voi.
Numaieu, mi se pare atat de aiurea ... dc se alearga in asemenea hal ?! Unde, pt ce ?!


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Sa ma laud cu mandra mea: sambata a dansat la Balul Vienez de la Palatul Parlamentului si a castigat primii ei bani
A fost asa de fericita ...
Unde mai pui ca mi-a laudat-o Doamna ca e foarte buna si vrea sa o coopteze intr-o grupa cu care sa mearga la concursuri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Naty, felicitari ! O poza si pentru noi cu micuta marea dansatoare ?

szivarvany, multumim !

Mergi la inceput