INSEMINARE 96 - Felicitari Ela_ella2003

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ana tu cum te simti?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Maria, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Suntem bine,avem 10 sapt.analizele au iesit bine iar ecografie o sa-mi faca doar la 14 15 sapt.dar cred ca o sa-mi pierd rabdarea si o sa merg eu mai repede la privat:)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Fetelor, ce parerea aveti si voi?
Astazi am fost la eco in z10, am endometru de 8mm si 2 foliculi pe ovarul dr de 13 si 10 mm.Luna asta nu am mai facut stimulare ovariana.Joi in z13 mi-a programat dr. a 3 a IA fara stimulare.Nu sunt cam mici foliculii?Voi ce credeti?

Va.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Mipar,tu cum mai esti?a venit menstra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Onutza, poate o sa-ti faca eco sa vada cum au evoluat, mai ales ca o sa fie pe natural. Insa te-as fi chemat vineri eu , dar eu nu sunt dr!
Sper sa fie bine de data asta!
Mi, cum mai esti? Nu sta ascunsa, vino si zi ce ai pe suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Ieri la ora 19 am facut a 3 a IA pe ciclu natural ,la 32 de ore dupa ovitrell(cam tarziu dar s-au decalat programarile la cabinet),cu 2 foliculi.Nu am simtit mimic in timpul procedurii,desi dr. ma intreba intr-una daca simt ceva,oare trebuia?Dupa procedura in drum spre casa au inceput crampele usor ca la menstra. Inseminati au fost 35 mil de spematozoizi.
Fetelor daca nici de data asta nu merge iau pauza 2-3 luni.
Va si vin cu vesti peste 14 zile.

Mipar,tu ce mai faci?Da-ne un semn ca esti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Onutza, toate IA-urile mele le-am facut la 36 de ore (+- 1h) de la declansare, asa ca e ok. Aici e chiar o regula cu 36 de ore de la declansare, nu mai devreme.
Mult succes!
Mi, nu mai intra pe la noi, s-a suparat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Buna fetelor,
Sper sa ma primiti si pe mine in randul vostru. Pe unele dintre voi va stiu de pe alte topicuri.
Eu am facut prima inseminare pe ciclu natural, fix acum o saptamana. Am avut in ziua 15, in care am facut si Ovitrelle, un folicul de 17 mm si endometru de 7.5 mm. In ziua 17, la 37 de ore, am facut inseminarea. Am sangerat foarte putin, si m-am simtit bine in ziua inseminarii, dar in urmatoarele 4 zile m-a durut burta in partea spre ovar sau trompa destul de tare. Noi nu stateam foarte bine la spermograma, si aici ma refer la morfologie, dar stateam bine la numar. La inseminare am avut 230 milioane/ml, mobilitate 90, si >4% normali. Stiu si ca pe ciclu natural sunt sanse o idee mai mici, decat pe ciclu cu stimulare, dar noi speram sa fie bine.
Am primit ca tratament 600 mg/zi de utrogestan si Clexane de 0.2, 7 zile.
Bafta multa Onutza!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Mimi32,bine ai venit in clubul inseminatelor,sper din suflet sa ai un beta mare sau un test pozitiv peste o sapt.Mult succes.

Multumec fetelor pt incurajari.Mai am de asteptat pana la test..va .

Mergi la inceput