INSEMINARE 96 - Felicitari Ela_ella2003

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Pe 8 matrie ar trebuii sa-mi fac beta,at ce implinesc 14 zile de la IA,daca o fi bebe o sa am cel mai frumos cadou de martisor.
Astazi sunt in ziua 11 de la IA si imi simt doar sanii durerosi si mariti un pic,in rest sunt ok.Va tin la curent daca o sa am curajul sa-mi fac Gravidutzelor voi ce simtome ati avut cand ati ramas dupa IA?
Mipar iti tin pumii sa fie bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Onutza, cred ca iti poti face deja de azi sau maine. Daca ai ramas insarcinata , implantarea are loc din a 6-7 zi si se termina in a 9-10.

Eu nu stiu cum rezisti sa nu-ti faci

Iti urez succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Mipar,inca am speranta ca poate sunt si psihic ma simt bine asa, nu sunt pregatita pt inca un test negativ si deaceea mai trag de timp.dar in final o sa-l fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Fetelor v-ati confruntat cu intepaturi in uter?In seara asta stand intinsa in pat m-au luat niste dureri ca niste intepaturi,am luat un nospa sper sa-mi treaca repede asa cum au aparut..In continuare sanii mi simt ff greoi si durerosi,or fi de la duphaston(ca oricum il iau de 1 an si nu mai mi-am simtit de fff mult timp sanii asa?
Mipar,tu cum te simti ai ceva simtome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Onutza, poate ca esti deja insarcinata

Eu am avut dureri azi, asemanatoare cu cele de la menstruatie, dar mai putin intense, cat sa ma deranjeze.
Nici eu nu stiu cum sa le interpretez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Buna fetele

Am si eu nevoie de o informatie !

Unde sau cine ce dr face Inseminari in Constanta ?

Astept recomandari

Multumesc

de Steluta Norocoasa
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Onutza, cum te mai simti?

Eu nu mai am rabdare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Mipar,maine este ziua de testare la mine,z14,inca nu am curaj sa na duc sa-mi fac analiza,poate o sa incerc un test de sarcina maine dimineata...imi este tare frica de o dejamagine .La a 2 aIA au cam fost toate bune, din 4 foliculi s-o fi prins unul...imi este tare ciuda daca o sa fie un esec si de data asta.
Simtome nu am foarte multe ,doar sanii ma dor in continuare ,dar nu mai rau,e constanta durerea .
Mipar,la tine este prima luna de IA parca,nu?Si eu la prima eram super nerabdatoare si am stat intr-un stres continuu ,acum mi-am propus sa fiu ZEN,dar de 2 nopti am insomnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Onutza fi optimista!Iti doresc ca maine sa ai o zi minunata, cu rezultat pozitiv!

Eu da, sunt foarte stresata. Si mie imi e teama de un rezultat neativ, dar in acelasi timp astept nerabdatoare ziua testarii.

Eu am un gust metalic (ma gandesc ca poate fi si de la metformin) si ieri am fost foarte obosita. Durerile- precum cele de la menstruatie- au trecut si ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Am cedat la insistentele prietenelor si surorii mele si in seara asta imediat ce am ajuns acasa mi-am facut un test de sarcina Sure check si este ...NEGATIV:))))mai departe nu mai stiu ce sa fac ,nu stiu daca mai este necesar testul de sange...sunt deprimata,ma asteptam macar sa iasa o liniuta macar pala.

Mergi la inceput