INSEMINARE 96 - Felicitari Ela_ella2003

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Onutza, cand testezi? Doamne ajuta sa vii cu vesti bune

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fetelor,
Luna asta vom face si noi inseminarea cu nr 2. Fac stimulare cu menopur si miercuri ma duc la eco sa vedem cum au crescut foliculii.
Teama mea este sa nu fie prea tarziu miercuri si sa nu mai am acel spatiu de 35 de ore intre pregnyl si inseminare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Fetelor,nu am mai avut ce testa pt ca a venit mensta fix la 28 zile,asa ca a fost un esec total si a 3a IA,am sunat dr. si luni pe 15 aprilie am programare la eco sa vedem cum suntem si luna asta fara stimulare.Dar am decis sa iau o pauza,poate se mai reduce din strez si s-o intampla natural,tb sa mai incercam si asa.
Nu mai vreau sa iau nici o pastila,astazi ziua 4 a CM am fost si am facut analize la FSH,LH,PROLACTINA si ESTADIOL...sa vedem cum ies.

VA si va doresc numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellaris spune:

Buna fetelor,
M#259; bucur ca am dat peste acest forum unde am g#259;sit multe informa#539;ii in ceea ce prive#537;te inseminarea artificiala. Sper sa m#259; primiti si pe mine in grupul vostru :) In primul rānd felicit#259;ri fetelor care au reu#537;it!
Povestea mea e ca īncerc#259;m sa avem un bebe din Iulie 2011 dar f#259;r#259; succes. Am f#259;cut analize peste analize si concluzia medicilor e ca nu e nici o problema majora descoperit#259; pana acum. La mine un u#537;or hipotiroidism pe care īl #539;in sub control cu euthyrox. La so#539;ul meu spermograma e in limite normale dar spre pragul inferior.
Acum am decis sa apelam la IUI si am vrut sa combinam o mic#259; vacan#539;a de relaxare la Budapesta cu o procedura IUI. Am fost la o prima consultatie acolo ( am r#259;mas cu o impresie foarte buna despre profesionalismul doctorului) dar din p#259;cate nu am putut continua din cauza unor probleme in familie.
A#537;a ca luna aceasta vom īncepe primul ciclu cu stimulare cu clomifen + IUI la Timi#537;oara la D-na Doctor Cezara Muresan. Pana acum am auzit doar lucruri bune despre ea si prima īntālnire cu ea a decurs foarte bine. A mai f#259;cut cineva inseminare cu ea? Cum a fost? Cum e mai bine in opinia voastra, sa faci stimulare cu clomifen sau sa treci direct pe injectabile? La care sunt #537;ansele mai mari?
Īmi cer scuze pentru postarea kilometrica, īmi dau seama acum ca am scris cam mult. :) Mult succes si sa auzim doar de rezultate pozitive !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Onutza, succes!
Miha, o sa fie bine! sa ne zici ce iti zice la eco!
Bellaris, bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Onutza imi pare rau ca nu ai reusit. Poate ai scris si nu am retinut, de ce nu incerci IA cu stimulare, se zice ca sunt mai multe sanse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Mimi 32,prima si a doua IA le-ma facut cu stimulare si am avut destui foliculi,dar a treia dr. a spus ca nu mai fac,probabil 2 luni este recomandat..Vom vedea ce va fi in continuare...dar am decis sa luam o pauza cu Ia-urile,daca 3 nu au iesit..mai stam pana la FIV,poate vine natural bebe cum s-a mai intamplat si la alte fete.

Va si va doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Eu intelesesem ca ai incercat IA doar pe ciclu natural. Bafta multa in continuare, cine stie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Onutza,imi pare rau

Maria cum esti???cat ati mai crescut??
va pup pe toate ,aveti grija de voi

Mergi la inceput