Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (75)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy2 spune:

Am mai scris ceva dar vad ca nu a aparut.
Le doresc copilasilor tai un sincer LA MULTI ANI,SA FIE MEREU SANATOSI,VOIOSI SI MANCACIOSI IAR VOUA SA VA ADUCA NUMAI BUCURII SI SATISFACTII.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy2 spune:

Balanta si eu m-am gandit ca ar avea pe altcineva dar el spune ca nu sau ce ma intereseaza pe mine ,ce ar schimba faptul ca el ar avea pe altcineva?
Nici nu mai stiu in ce fel sa vorbesc cu el ca sa il fac sa inteleaga cat imi e de greu de una singura,am incercat sa par si mai indiferenta fata de el dar nu mai e nimic de facut,parerea mea.
Nu stiu cum de s-a ajuns aici caci ne-am iubit tare mult,ne-am dorit tare mult sa fim impreuna si sa facem un copil,lucrurile au luat o alta intorsatura dupa aceea,eu aveam nevoie de ajutor si picam moarta de oboseala,el ajungea obosit mort acasa si adormea imbracat si uite asa ne-am racit unul de altul.
La inceput nici unul din noi nu a incercat vreo apropiere,mai tarziu am incercat eu sa ma apropii de el,el niciodata nu a incercat asta.

Pentru mine azi e o zi urata pentru ca astept din moment in moment sa vina cel de la tribunal si sa ne dea afara din casa,azi e termenul pentru iesit din casa.
Oricum de dat afara nu poate sa ne dea nimeni azi pentru ca sunt copiii iar el deja a vorbit cu aceasta persoana care va veni azi,cica ne-ar mai da termen maxim 45 de zile.

o zi frumoasa la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

La multi ani fetelor si o primavara frumoasa!

Monas, sa-ti traiasca piticii, sa fie sanatori; asa deci i-ai facut la zi mare

Roxxy, imi pare rau pt situatie, dar numai voi 2 stiti excat ce a fost si este intre voi si numai voi puteti rezolva ceva; partea proasta e ca mai intiervine si situatia asta economica proasta pe langa problemele voastra si probabil v-a afectat pe amandoi

mersi mmammarutza, am vazut ca ala obaby e cam 750, cam scumput si nici nu e in stoc pe nicaieri; o sa ma mai uit, ma gandeam sa dau cam 500 pe un carut; am vazut ceva la primi pasi parca, treb sa merg sa-l vad sau o sa ma mai uit pe okazii
oricum daca iau unul sport, am sa-l vand pe al meu si sper sa iau ceva pe el ca e aproape nou,e inca in garantie si are toate accesoriile; in caz ca e cineva interesat sa-mi spuneti si poate-l dau mai devreme decat am planificat, eu am un ABC Design Zoom


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

LA MULTI ANI!, fetelor
doamne, roxxy, el nu are de gand sa va plateasca chiria???
nu poti ramane cu cele 2 fete pe drumuri! cele 45 de zile ce le veti primi sa mai stati acolo vor expira. si apoi???

probabil ca schimbarile survenite in viata voastra ca si cuplu de cand au aparut fetele au fost prea mari pt el si de aceea si-a luat talpasita.
sunt multi barbati care atunci cand familia se extinde, fug pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Mamici si burtici,
La Multi Ani! de 8 martie, sa fiti sanatoase si cu putere de a creste puii!
Va multumesc mult pentru urari, nu-mi vine sa cred ca avem doi ani. E tare frumos. De serbat mai pe indelete maine o sa ne serbam ca azi vin franta de oboseala. Tortul e dragut, ma bucur ca a iesit frumos pt ca aveam emotii.
Programul,de lucru e intreg , 8 ore si ma bucur ca nu mai pierd mult timp in trafic pt ca sunt aporape de casa. Asa ca minimizez la maxim timpul in care lipsesc de acasa.
Va pupez pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetelor avem 2 fetite 417 gr si 432 gr si le am vazut si fetisoarele
Mona LA MULTI ANI!sate bucuri ei

amalia tsakoniati
22+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy2 spune:

fetelor,am primit un mesaj foarte dragut,il scriu si il dedic tuturor:
Sa fii femeie nu-i usoe,sa fii pe placul tuturor,
Ajungi apoi mama sa fii,sa cresti,sa plangi langa copii,
Dar este si adevarat ca este cel mai minunat,
Sa fii femeie si iubita,sa fii sotie si mamica,
Si azi mai mult decat oricand dai vietii sens pe-acest pamant.
LA MULTI ANI!


balanta,o sa scriu maine ceva,nu vreau sa intristez azi pe nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Monas la multi ani fericiti pt copilasii tai si petrecere frumoasa maine
Roxxy imi pare tare rau pt situatia oribila prin care treci. Eu sper ca tatal fetelor sa va plateasca macar chiria....
Amalia felicitari pt fetite sa fie sanatoase, asta conteaza
Noi cred ca suntem in acel groaznic varf cu colicii, avem reprize de plans de cite o ora, singura ei consolare e suptul la san pina ii curge lapticul din gura... Cand este linistita si fara dureri e cel mai bland si frumos copil, e o bucurie sa o privesti.... Asta e, ma inarmez cu rabdare si ma rog sa treaca cit mai repede. Cred ca e cel mai greu lucru in primele luni sa vada o mama cum se chinuie copilasul ei si sa nu aiba ce sa ii faca
Brigit, Ioana, Anne, Ralu, Balanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

La multi ani, mamici dragi de comori multiple!

Monas, La multi ani puilor tai si petrecere frumoasa maine! Multa bafta la servici, e super ca e aproape de casa, sigur o sa fie bine

Balanta, multa sanatate lui Eric, sa mearga totul absolut perfect in Germania!

Roxxy, frumoasa poezia. Imi pare tare rau de situatia prin care treceti

Amalia, felicitari pentru fetite! Sa fie sanatoase, sa creasca mari si frumoase Noi inainte sa stim ce avem sot isi dorea doua fetite si pentru doua fetite aveam pregatite numele

Ieri a fost ultima mea zi la servici pana nasc, o sa continui sa lucrez de acasa dar clar nu imi mai facea bine sa merg, in ultimele dati de fiecare data, oricat am incercat sa ma protejez, m-au luat contractiile si alte semne ca organismului meu nu ii mai pria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

lai, cate sapt ai? cerclaj ai facut?
adriana, , ce bine ca ai ajutoare! (am citit intr-un mesaj anterior) profita la maxim, ca sa stai bine psihic, fizic si implicit cu lactatia.
roxxy, cum esti? te asteptam sa ne scrii ce ai gandit ca ieri ne-ar fi stricat dispozitia

Mergi la inceput