Viata in Germania si Elvetia - cap. 85

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetelor, ma ajutati si pe mine cu o informatie urgenta ?

Ai mei ar trebui sa zboare maine catre America si fac escala la Munchen. Intre avioane au doar 1 ora ...daca nu pleaca la timp din Romania o sa piarda avionul de America. Desigur, nu au telefoane, nu au roamnig, nu stiu engleza ...etc,etc.

Am incercat sa ma uit pe site-ul aeroportului si nu inteleg numerele alea de telefon ...

Imi poate spune si mie cineva ca la prosti, ce anume trebuie sa formez de aici, ca sa sun la aeroport si sa aflu in ce avion sunt ai mei ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Nici macar nu stiu ce diferenta de timp este intre noi.

La mine acum este 15:33 ...cat este ceasul la voi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

La noi e cu o ora mai putin decit timpul oficial DC (sau ora Romaniei ). Acu e 20:59 .

Te intereseaza numerele cu totul sau codul de tara dinaintea numarului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Ai dat de lista asta? http://www.munich-airport.de/en/general/kontakt/telnr/index.jsp

Eu cred ca as incerca mai intii la numarul asta Flight information +49 89 975 - 00 (in loc de + poti sa pui 00 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Gata ...m-am lamurit intre timp.

Deci se pare ca sunt 5 ore diferenta intre noi pt ca l-a noi s-a dat ceasul la ora de vara si le voi nu.

E cineva de pe aici din Munchen ? Sa-mi spuna si mie maine in jurul orei 15:00 cum e vremea reala ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Gata ...m-am lamurit intre timp.

Deci se pare ca sunt 5 ore diferenta intre noi pt ca l-a noi s-a dat ceasul la ora de vara si le voi nu.

E cineva de pe aici din Munchen ? Sa-mi spuna si mie maine in jurul orei 15:00 cum e vremea reala ?


Buflea nu sunt in München insa in toata Germanika e frig de stau biscuitii'n dunga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buflea, 1 ora ii ajunge in munchen aeroportul e mic au timp da schime portile. colatoresc cu companii diferite?... Calatoresc cu lufthansa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Gata ...m-am lamurit intre timp.

Deci se pare ca sunt 5 ore diferenta intre noi pt ca l-a noi s-a dat ceasul la ora de vara si le voi nu.

E cineva de pe aici din Munchen ? Sa-mi spuna si mie maine in jurul orei 15:00 cum e vremea reala ?


Buflea,
La München e frig rau,azi pe la pranz au fost cam minus 2 si ningea linistit...Maine cica ceva mai frig ca azi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Minus grade e rau pt pasti.. dar avioanele circula... atata timp cat nu viscoleste. daca se respecta programult de zbor din bucuresti nu rateaza imbarcarea la americani. oricum lufthansa au cazat.o pe sormea anu trecut cand erau probleme de ninsoare si munus 30 de grade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da, cu Lufthansa vin.
Daca nu e vant, cred ca nu conteaza cat de frig este ...

De fapt primul hop e in Romania, daca pleaca cu intarziere de acolo, o sa piarda legatura spre America ... Deci la Munchen nu se anunta nici o viscoleala ...nici nu stiu ce sa-mi doresc ...sa intarzie avionul din Munchen sau sa plece la timp ala din Romania.

Daca il pierd, ori ii pune in alta cursa daca e vreuna in aceeasi zi, ori ii cazeaza si ii pun in prima cursa disponibila.

Of! Of!



Mergi la inceput