Viata in Germania si Elvetia - cap. 85

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Eu nu maninc din cei muntenesti pt ca nu mi-au placut nici copil fiind. Imi plac cei moldovenesti in schimb (care faceti si-mi trimiteti si mie? ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Eu nu maninc din cei muntenesti pt ca nu mi-au placut nici copil fiind. Imi plac cei moldovenesti in schimb (care faceti si-mi trimiteti si mie? ).

------------------
Still looking for pieces of heaven...



Care e diferenta? Cind sunt mucenicii sa fac si eu. Desi nu am aparat asa ca nu pot face de-aia de supa ... Mama ce rontaiam la ei dupa ce ii usca bunica-mea la cuptor ... Dar pot face din coca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Eu nu maninc din cei muntenesti pt ca nu mi-au placut nici copil fiind. Imi plac cei moldovenesti in schimb (care faceti si-mi trimiteti si mie? ).

------------------
Still looking for pieces of heaven...



cu drag ti-as trimite eu ,dar pana sambata nu mai ajung.
Eu i-am facut pe cei muntenesti azi, sa vad maine ce timp am sa fac si din cei moldovenesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Eu nu maninc din cei muntenesti pt ca nu mi-au placut nici copil fiind. Imi plac cei moldovenesti in schimb (care faceti si-mi trimiteti si mie? ).

------------------
Still looking for pieces of heaven...



Care e diferenta? Cind sunt mucenicii sa fac si eu. Desi nu am aparat asa ca nu pot face de-aia de supa ... Mama ce rontaiam la ei dupa ce ii usca bunica-mea la cuptor ... Dar pot face din coca.


mucenicii sunt sambata pe 9.

diferenta dintre cei moldovenesti si cei muntenesti e ca primii sunt din aluat dospit, gen cozonac.

Eu in primul an de DE am facut mucenicii muntenesti fara aparat.intai cerculete mici,apoi facut optul.ceva munca dar s-a meritat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Hihi, Tumpi, multzam de intentie! La anul, da?

Cristoiu, cei moldovenesti sunt ca niste cozonaci iar cei muntenesti ca niste paste cu supa cu nuci, zahar si daca nu ma insel scortisoara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enza spune:

Multa sanatate, bucurie si o primavara frumoasa tuturor mamelor, doamnelor si domnisoarelor de pe acest forum!
In München este momentan o zi superba si nu am chef sa-mi stric dispozitia cu prognoza meteo a zilelor urmatoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

La multi ani si de la mine ! O primavara frumoasa.

Si aici este soare si cald. Am vazut insa ca la voi vine iarna de maine.

Mucenii muntenesti se fierb cu zahar, coaja de lamaie si esenta de rom. Si se servesc cu scortisoara si nuca pisata. Mie imi plac ft mult si ii mananc reci. Mi-au placut mereu, in tara ma "bateam" pe ei cu ai mei (eu mancam toata ziua doar mucenici, facea mama cate 2 oale mari).

Diseara mergem la concert la Gheorghe Zamfir, de-abia astept.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

La noi ploua!

O zi frumoasa tuturor donnitelor si doamnelor!

Eu cred ca sotul a uitat de ziua de azi, nu mi-a zis nimica azi diminieta (in schimb am primit un buchet de flori pe 1 martie) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

va imbratisez si eu pe toate cu drag si din partea mea!

sa fiti iubite, fericite iar aceasta primavara sa va incante inimile, chiar daca soare cam ioc.

Amonar, ti-am trimis mail. Sper sa iti ajute!

Liebe Grüße

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

La multi ani, doamnelor

Eu am copt dimineata Croissant cu ciocolata (nu ma intrebati cum arata bucataria mea aseara dupa ce am terminat de cocalit) si le-am dus la birou pentru colegele mele. A fost un prilej bun de scos ochii la colegii de sex masculin

Eu nu am primit nimic azi insa sheriful e pe coclauri. M-a avertizat azi dimineata ca nu are cum sa imi ia flori ca nu are cand - dar cica se revanseaza el (probabil iar vrea sa gateasca el si apoi stau 3 zile sa curat bucataria).

LA noi e vreme de kko.

VA pup si weekend frumos

Mergi la inceput