Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Felicitari Aruam!!! Multa multa sanatate si fericire tie si ingerasului!!!

Eu am avut o zi plina de scandaluri, certuri si dureri de spate...si s-a incheiat cu anularea botezului (rezervasem sala, platisem avans, etc). Va fi slujba si o masa cu nasii dupa si gata.

Va pup, noapte buna! eu nu cred ca voi adormi curand, noroc ca maine sunt singura acasa si pana spre seara o sa am liniste.

30+ cu una bucata gogoshel activ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Indraznesc si eu sa intru sa scriu cateva cuvinte ca nu in fiecare zi apare prima buburuza!

Felicitari ARUAM, recuperare usoara, sa ai bb sanatos, norocos si papacios!

VA urez in continuare tuturor sa aveti nasteri usoare, fara probleme cu bebelusi sanatosi! O sa mai trag cu ochiul pe la voi, macar sa va felicit!


Irina ~ mamica norocoasa de pui drag Patrick Cristian {07.12.2010} si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

ARuam, ma gandeam sa te de urari dar pe scurt o sa te felicit pentru sarcina incheiata cu bine si sa ii urez sa fie sanatos si sa aiba mult noroc in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Ramonika, imi pare rau sa aud cand lucrurile nu merg bine....
Mai sunt vreo 2luni pana vei naste si o alta perioada pana la botez...chiar crezi ca nu se va putea schimba nimic ? E pacat de nervii tai, de cum te simte gogoselul tau, de timpul dedicat organizarii, de ce nu si de bani dari...etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Neata fetele

Arianna si eu sunt de parere sa mai ceri un sfat.Dexametazona nu face rau bebelusului.Eu cu Robert le-am facut in s35 si baiatul a fost binemersi la nastere si acum in s32 si nu regret.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Felicitari Aruam si bun venit printisorului! Refacere rapidmamico si multa sannatate!
Wow avem si primul bebic! Emotii multe vor mai fi pana la ultimul :)

Ramonik nu te mai enerva...pana la notes mai e ASA muuuult...hehe sa fie sanatos.
Ma bucur sa aud vesti bine de la eco.

Adrianna si io as cere a Doua parere mami.

Katy wow 40 sapt...Bv mami!

Poopici si iubiti va mult de Dragobete!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonika26

Felicitari Aruam!!! Multa multa sanatate si fericire tie si ingerasului!!!

Eu am avut o zi plina de scandaluri, certuri si dureri de spate...si s-a incheiat cu anularea botezului (rezervasem sala, platisem avans, etc). Va fi slujba si o masa cu nasii dupa si gata.

Va pup, noapte buna! eu nu cred ca voi adormi curand, noroc ca maine sunt singura acasa si pana spre seara o sa am liniste.

30+ cu una bucata gogoshel activ

fata draga pot sa-ti zic doar atat: daca stateam in acelasi oras cu tine veneam peste ai tai si le ziceam cateva ...
Ce D-zeu nu te lasa in pace? Chiar nu inteleg ca ai nevoie de liniste si calm ca sa creasca puiul din tine sanatos ? Imi pare tare rau ca treci prin stres din asta inutil...Sper sa intalnesti pe cineva normal la cap alaturi de care sa-ti traiesti viata asa cum doresti. Incearca pe cat posibil sa-i bagi undeva ( scuza-mi expresia) si concentreaza-te pe ce e mai important: tu si bebe.

38 + Radu Tudor - AMR 2 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Felicitari Aruam si bun venit printisorului! Refacere rapidmamico si multa sannatate!
Wow avem si primul bebic! Emotii multe vor mai fi pana la ultimul :)

Ramonik nu te mai enerva...pana la notes mai e ASA muuuult...hehe sa fie sanatos.
Ma bucur sa aud vesti bine de la eco.

Adrianna si io as cere a Doua parere mami.

Katy wow 40 sapt...Bv mami!

Poopici si iubiti va mult de Dragobete!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele. Noi am implinit 39 de sapt si am intrat in ultima sapt de sarcina, sapt 40. Nu-mi vine sa cred. De-abia astept marea intalnire. Sper sa nu intru in prelungiri. Am picioarele foarte umflate, in rest sunt bine. Din cand in cand cate o alarma falsa.
Ramonika imi pare rau ca treci prin astfel de moment
Casandra bebele tau da vreun semn?
Sa avem buburuze sanatoase si la termen

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaNae spune:

Auram, felicitari!!! Multa sanatate si bebe voinicel! Sa-ti revi repede si usor si sa va bucurati de prunc!


Fetelor, aveti o viteza la scris, de speriat . Acum nastem cu toatele si eu tot nu reusesc sa ajung cu postarile la zi.
Va salut pe toate si va doresc multa relaxare, ca acum apar copilasii.
scurt update: am fost la control marti, suntem bine, bebe mai sta. Cand ma gandesc ce sperieturi am tot tras lunile astea cu contractiile si tratamentul, si acum dansul se dovedeste a fi lenes. Lasa sa stea pana la final. Nu ca finalul ar fi prea departe...3 saptamani. Nu a fost envoie sa fac nici o analiza, colul e bine, tensiunea la fel. Bebe e activ, tot pe dreapta isi scoate piciorusele de zici ca acum vrea sa iasa. #536;i fundul sub stern. E tare frumos acum sa-l tot pipai pe talpi Am decis sa nu fac anestezie dataorita efectelor pe care le are asupra travaliului si a nasterii. Si asa de bine am comunicat cu d-na doctor ca eram in stare sa nasc atunci, pe loc. Imi trecusera toate fricile. Urmatorul control ar fi pe 8 martie, in saptamana 39. Sa vedem daca mai sta pana atunci

Toate cele bune si sa auzim numai de bine!

P.S.: apropo de durerile articulare. Si eu le am de 2 luni deja, iar mainile sunt cele mai afectate. Mai ales inelarele. Medicul de familie mi-a spus ca apar datorita faptului ca articulatiile se pregatesc pentru nastere in felul lor. Nu numai centura pelviana si coccisul, a carui mobilitate se schimba in timpul travaliului, ci toate articulatiile. De aici durerile. Dar, dupa nastere, trec.

37+

Mergi la inceput