Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Multumesc mult Danina. Eu, recunosc, sunt un pic de moda veche si mi-am dorit ca numele bebelusei sa semnifice ceva. Asa ca am ales Sofia, numele strabunicii ei si Ioana-numele nasului, pentru ca taticul bebelinei si nasul sunt prieteni din copilarie si au avut o relatie speciala.
Si tu ai ales un nume foarte frumos Anastasia, ea va fi printesa mica a familiei voastre.
Sa ne vina pe lume fetele sanatoase si sa aiba parte de noroc in viata :)

32+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele am fost si eu la control.Colul 2cm deschis dar s-a mai lungit putin.
Si inca o chestie pe care am observat-o si la medicul de familie, ei au un mod mai ciudat de a calcula saptamanile drept urmare astazi as fi intrat in saptamana 36.
Pe 6 martie m-a chemat la maternitate si daca colul este scurtat suficient si inmuiat sa incercam inducerea travaliului. Am fost de acord pentru ca doar miercurea este de garda si in rest nu imi garanteaza ca va putea veni in timp util la spital
Am discutat si am decis sa fac epidurala...deh m-a apucat frica

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mara nu-i cam devreme pentru inducere, daca vrea fata sa mai stea, ce are cu ea?
Danina poate este fetita ta mai vrenica si vrea sa o cunoasca pe mami ca baieteii nostri ne tin in suspans.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Un nestea de ceai verde pt insomniace.
Azi am fost la control, iar pitica este foarte bine, are 2012gr si se pare ca va mai creste pu#539;in pana la 38 de saptamāni, dar eu nu cred ca va ajunge la mai mult de 2600.
In rest, cu Tudor iar am tras o mega sperietura, asear#259; ne-a f#259;cut iar febra 39,7 . Offf, tare greu este sa -i vezi bolnaviori. L-am dus la gr#259;di de la 1an si 6 luni si to#539;i mucii din lume ii aduna si toate virozele.



Aura, mami lui Tudor , 09.09.2010 si Ioana, 34 saptamāni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

vineri a fost ziua de " control" :) Ma adaug si eu pe lista alaturi de MAra si Pity.
a fost o zi cu schimbari de situatie ... De la natural am ajuns la cezariana din cauza streptococului minunat :( :) intreaga sarcina am zis ca va fi natural si in ultima saptamana hop rasturnare de situatie...
Dar vreau sa astept sa se decida fetitza sa ne cunoasca, astept sa se declanseze travaliul in mod natural si apoi pacalim natura cu o cezariana :) dar daca nu se intampla asta saptamana viitoare pana la termen, vineri 1Martie, mai asteptam o zi doua si apoi facem o cezariana " la rece" ...
Asa ca saptamana care vine imi fac de cap... ordine, terminat de aranjat in camera fetei si sigur voi mai gasi ce sa fac :) ma plimb din ce in ce mai mult....
Altceva ce as putea sa mai fac ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neata!!!!!!

Mara tinem pumni sa stea buburuza la caldurica
Gaby cica si un pic de ar ajuta
Pity sanatate lui Tudor

Aruam bagam motatele!!!!!!



O zi minunata!!!!

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Vin si eu cu un set de motate pentru Aruam
Tinem pumnii, bafta!!!!!


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy, as fi aproape de 38s si daca colul nu este scurtat inmuiat si bb de cel putin 3 kg mai amanam cu 1 saptamana.
Faza e ca daca intru in travaliu in alta zi imi iau adio de la nastere asistata de medic si de epidurala

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Pity, multi pupici lui Tudor sa se faca bine

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 35+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna!
Aruam bafta!
Pity sanatate baietelului.
Gabri imi pare rau de streptococ, bine ca avem varianta cu cezariana si ca descoperim balaurii la timp. Deci sapt asta iti face galerie.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput