Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Am fost azi la control si mi-a spus dr. ca saptamana viitoare fac test non-stress, sa coreleze miscarile bebelusei cu bataile inimii. Interesant... Ati avut de facut testul asta?

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Test non stres n-am facut si nici nu stiu pe nimeni care sa fi facut.
Mie mi-a zis medicul ca la 36 sapt o sa imi dea trimitere sa fac iar analize, inclusiv streptococul de data aceasta. Am aflat si cand e plecata (in perioada 22-29 martie), deci o sa am 37 sapt si 3 zile cand pleaca si 38 sapt si 3 zile cand se intoarce. Doamne ajuta ca pe micuta mea plina de personalitate sa nu o apuce cheful sa-si cunoasca parintii tocmai atunci.
Va pup fetelor si tin pumnii viitoarelor proaspete mamici Katy si Casandra. Se mai inscrie cineva pentru saptamana asta?

34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:



Mesaj Katy:

"Suntem parinti.Bebe are 3,630gr si 51cm."

Felicitari katy,recuperare usoara si mult laptic pt.Tudor!!!

Tudor bine ai venit pe lume,sa fii sanatos si fericit alaturi de parinti tai.

Vezi Katy si zicea ca bebe tau e mititel si cand colo ce dolofanel ai avut in burtica





Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:


Bine ai venit bb Tudor felicitari Katy!!!!! Refacere usoara si asteptam pozici.


Eu am facut TSM-ul la 36 de sapt si il mai fac acum pe 1 martie. La Rebi la prima cezariana nu am facut nimik, dar acum m- a chemat in spital sa il fac.

Recoltarea o fac si eu cu cri de la Cord Blood, am recoltat si la a doua fetita...la Didi nu aparuse inca in Romania recoltarea de celule stem.
Acum am ales pachetul Diamond la 3900 ron, in care se preleveaza sangele, cordonul si placenta.
Pe mine o sa ma cam coste nasterea si la privat, dar pt confortul meu psihic e ok.
Imi spunea cea cu care am incheiat contractul la Sanador ca mai pot beneficia de acea decontare de la casa de sanatate doar cei care incheie un contract pana in 31 martie... Dupa nu se stie .... Oricum la mine cu tot cu decont e 11000 ron....asa ca tot e mult + recoltarea de celule :) ,dar nu vreau sa ma gandesc dupa de ce nu am facut.

Danina 38+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Bravo KATY!!!





34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Bine ai venit Tudor

Katy recuperare rapida si laptic mult si hranitor . Sa va traiasca

Emi super oferta. Daca poti de ce sa nu profiti.

Casandra ce faceti? Tot la pachet?

De Eva stiti ceva? Tot 3 in 1?



34+ AMR 4S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy, felicitari mamico
Tudor bine ai venit pe lume, sa-ti dea Doamne Doamne tot ce este bun si frumos in viata!!!


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Uraaaa, bravo Katy, sa fiti sanatosi! Bine ai venit pe lume bebe Tudor!


Bebe nr 2 deja, asteptam vesti si de la Casandra :)

Ah, cate emotii!

Happy cu o buburuza 35sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra tu mai esti acasa?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Bravo, Katy! Ma bucur din tot sufletul pt tine.

Si noi avem ceva vesti. Mi s-a p#259;rut ca bebele meu e cam lenes azi si cand l-am ascultat cu monitorul fetal am prins in timpul unei contractii un episod de bradicardie 100 batai de inimioara pe minut, el care de obicei avea 140-160 pe minut. M-am cam speriat si am fost la spital. Bebe e ok ecografic, cam micut ( 2700 g) si ceea ce ma cam ingrijoreaza cu o discrepanta de masuratori intre femur ( care e mai mic decat ar trebui) si craniu care e ceva mai mare. Chiar imi fac griji. Dr a zis ca nu e problema, diferenta a cam existat la toate ecografiile de pana acum.

Si, cireasa de pe tort, m-a consultat pe masa : dilatatie 2-3 cm, col sters, contractii care incep sa fie dureroase si acum elimin si dopul gelatinos, care nu e gelatinos de loc ( seamana cu cheagurile de sange de la menstruatie). Deci se pare ca puiul meu vrea sa-mi faca un cadou special de martisor. Dr m-a întrebat dc vreau sa stau la spital sau acasa si am decis sa stau acasa cu perfuzia de Gynipral, si cand se inrautatesc contractiile sau se rupe apa, la spital cu noi. Fiind micuti ne agatam de fiecare ora pe care mai poate sa o petreaca la caldurica.

Eram stresata ca aratam ca omul pesterii si in drum spre casa m-am oprit si la manichiura si pedichiura si spalat pe cap. Sa fim pregatiti pt orice. Doamne-ajuta sa fie bebe sanatos, asta e tot ceea ce imi doresc.

36+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput