Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici cu buburuze!!!


O cafeluta,ceiut,laptic cine doreste?

La noi a venit deja primavara,e bine caldut afara

Despre botez noi nici nu am discutat inca,sa vina buburuzu si apoi ne facem planuri.Oricum v-a fi ceva mai restrans.

Eu nu prea ma umflu incaRareori dimineata mi-e un pic umflata fata si nopatea imi dau jos verigheta insa per total e ok.

Va pupacesc pe toate si va doresc o zi minunata!!!



Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Multumim Cosmi!
Ramonika eu te sustin 100% in primul rand pentru decizia ta de a pastra copilul in conditiile date( pentru mine esti o eroina , si nu exagerez). Iar botezul cel mai crestinesc este cel cu slujba si cu o masa dupa aia, fara tambalau si fara oameni beti dupa aia, ca doar e masa in cinstea copilului(Parere personala, diferita si de a sotului care acuma insista sa facem mai cu muzica, mai cu nu stiu ce, dar eu nu sunt incantata de idee).
Noi personal la primul botez, doar o masa cu vreo 20 pers ne-a costat 2200-2400 RON nu mai tin minte exact, si am ramas cu profit de 2000 euro. Apoi eu zic ca e foarte bine, si am stat linistita, nu m-am stresat ca la nunta(pentru ca au fost numai frati, parinti, nasi si prieteni ft. apropiati, si au fost persoane care nu au pus nimik pentru ca asa era situatia).


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna dimineata, buburuze si mamici de buburuze!

Ne-am trezit si noi mai tarziu, tot avem treziri nocturne si dimineti bune de lenevit. Am avut un weekend plin, cu vizite din partea familiei ( cumnata mea a zis ca ea nu se pricepe la hainute de bebe si m-a pus sa-i fac o lista cu ce altceva imi mai trebuie - drept urmare mi-a adus gramada de lucruri: trusa de rahi-peri, sterilizator, termometru, cremute de spalat bebe, de cremuit, de masat, biberoane si toate cele) si a nasilor ( alte cadouri pt bebe) si duminica am fost la shopping de patut, saltea, cadita, salteluta de infasat bebe si alte maruntisuri. Cred ca in sfarsit avem cam de toate. Parca nu mai am rabdare. Obosesc f usor, nu ma umflu, insa aproape permanent am burtica pietroi si intepaturi peste tot. Mai avem 2 sapt si 3 zile. Rabdare ne mai trebuie!

36+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Maine mergem la eco, poate ne spune dr sa raman pt nastere, n-ar fi rau. Iar m-am trezit umflata si mi-e teama sa nu pateasca bebe ceva. De-abia astept sa-l vad.
Noi vom face tot botez mic 30-40 pers. Dar sa vina bebe cu bine si apoi ne agitam cu organizatul.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Pity si eu m-am gandit la lac si cort. Tu unde vei face? Eu ma gandeam la Lebada, spre Cernica.
Fetelor, un sfat de la consiliera in alaptare cu care am facut curs: nu va stressati foarte tare cu botezul, ca sunt multe mamici care isi pierd laptele dupa stressul cu botezul. Eu vreau sa reduc lista cat se poate de mult si sa chem doar prietenii apropiati. Persoane in varsta vor fi doar 5-6. Trebuie sa invit si de la job, pt ca toata lumea a fost extrem de draguta si m-a sprijinit dupa ce am anuntat ca sunt insarcinata. Au avut grija sa nu ma stressez prea tare, sa nu ma obosesc prea tare, ce sa zic, s-au purtat cu manusi cu mine...
O sa trebuiasca totusi sa fac o selectie, ca nu-mi pot invita toti colegii, desi toti sunt draguti.

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

VeveMara ai fost harnicuta harnicuta acum poti sa-l astepti pe bb linistita
Tu faci cezariana?


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra, Katy pe unde umblati doamnelor?Ne faceti vreuna vre-o surpriza?
Haideti ca eu scot vre-o 2 motate pentru voi.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Bafta multa Katy

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

La noi nici o surpriza dar merci de motate. Fiindca dr mea e de garda azi la spital voi merge sa-i fac o vizita asa ca de ultima data fiindca nu cred ca ma mai prinde avand in vedere ca nu vrea sa vina la nastere.
in rest suntem bine si chiar nu ma stresez deloc cu privire la nasterea...sunt extrem de zen momentan(a se citi mi-am ascutit sabia) am de gand sa nasc in conditiile mele sau ma intorc acasa.
Poate fi temporary insanity dar asta simt acum . N-am de gand sa las pe nimeni sa-si faca rutina, sa ma grabeasca sau sa ma abuzeze in vreun fel. Care se atinge de mine fara consimtamantul meu, va plati.
Singurul lucru pe care mi-l doresc inafara de bebe sanatos este puterea sa indur durerea si rabdare ca sa nu intru in panica. In rest...che sera, sera.
pe toata lumea

39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Da, Mara-i, am hotarat pt cezariana. Asta daca cumva nu se grabeste bebe pana atunci. Cumva dr ginecolog m-a lasat sa aleg deoarece si eu si sotul suntem medici, insa de cand cu colul si contractiile am mai nuantat abordarea, daca se declanseaza pana atunci nasterea si lucrurile merg ok asa, nu ma opun nici la nasterea naturala. Am spus ca il las pe bebe sa aleaga pana la un punct, apoi intervenim .

36+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput