Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Fetelor, imi laud puiul: se plimba cu skateboard-ul!!! L-am luat cu mine acum seara, eu avand de facut niste teme cu un copil. Vlad a descoperit ,,instrumentele'' si casca de protectie si s-a plimbat prin toata casa gazdei. Si nu a cazut. Eu am incercat o singura data asa ceva si o saptamana m-a durut o fesa de la cazatura...
A fost bine la cresa, nu a mai tusit, doar putin de tot mucisorii au curs (bine ca sunt incolori, de se coloreaza am incurcat-o )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

NICOPIC, multumesc! Am foarte multe filmari si fotografii, insa nu le pot pune pe profilul meu fara acordul parintilor, asa ca raman postate pe grupul clasei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Buna seara,

Raspund la apel.

Mari, felicitari pentru serbare! Ce-mi place cum povestesti de copiii tai. Ma bucur mult ca mai sunt invatatoare ca tine.

Cami, sunt cu multe pe cap si cam obosita, dar ok. Am mult de lucru si trebuie sa incep si procedurile administrative... rezilierea contractului de chirie, anuntat oficial la cresa ca nu mai vine Alexandru (ma doare sufletul cand ma gandesc la asta, ca eram tare multumita de cresa si de stilul lor... nu mai vorbesc de franceza), cereri de concediu etc... Toate trebuie facute cu trei luni inainte si a cam venit vremea. Si asa urasc toate astea... scrisori peste scrisori, calcule, socoteli... De fapt nu e chiar asa mare chestie, dar ma incarca psihic foarte tare. Plus decizii referitoare la casa pe care ne-o facem... Bine, partea asta e frumoasa, dar ar fi si mai fain daca as putea sa le iau pe viu, nu numai dupa poze.

Alexandru e bine, are zile cand e cel mai scump copil din lume si zile cand imi scoate peri albi. Imi face niste figuri la cresa... Dimineata inca se agata de mine, dar mi-e clar ca e doar, asa, de fite, ca-i trece imediat si oricum e innebunit dupa educatoare, iar seara, mai ales cand nu doarme la pranz, de-abia il iau de acolo. Nu reusesc sa-l incalt, sa-l imbrac, tipa ca nu vrea acasa, vrea la cresa. Zici ca-l duc la taiat, nu acasa.

In legatura cu greutatea. Stam la fel de bine. 11kg si un pic, sub 500g. De inaltime nu stiu, as estima cam 90cm. Un adevarat urias.

Noapte buna!

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 21+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

ADRIANA, nu e chiar asa de minunat sa fii cadru didactic. Azi de exemplu imi venea sa scot copiii pe hol sa readuc in actualitate ,,coltul de rusine''. Nu au fost atenti, au vorbit intr-una, s-au impins...am plecat de la scoala cu capul ametit rau...dar cand am inchis usa, am lasat totul acolo si am venit acasa unde ma relaxez, imi vad doar de ale mele, copilul e copil si nu amestec treaba si problemele de la scoala cu cele de acasa. Asa cred ca reusesc sa fiu mai optimista, sa pot merge mai departe cu munca aceasta solicitanta. Si sa fiu tot in subiect, azi am inceput inscrierile la biblioteca scolii, am copii care de dragul meu citesc cursiv texte la prima vedere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Mari, imi dau seama ca nu ti-e usor. Din contra, mi se pare una dintre cele mai grele meserii si cu atat mai mult admir oamenii care reusesc totusi sa o faca bine si cu pasiune, chiar daca imi imaginez ca le vine deseori sa-si ia campii.

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 21+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetele!!!
Noi ne uitam la cenusareasa

Ce mai gatiti pt cina??? Eu azi am facut ostropel de pui cu pilaf!!!
O seara buna!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna seara ,iar am tras chiulul
A inceput si Maia sa isi mai dea drumul la limbuta,spune mai multe cuvintele ..iar din cuvintele mai lungi spune doar ultima silaba dar eu inteleg ce vrea...sper sa vb bine pana la toamna .

Mari eu nu cred ca as putea sa lucrez cu copii,nu am rabdare

Maia are 11 kg,nu stiu cati cm are ca nu am masurat-o demult. Am fost ieri la zoo nu prea ai ce vedea,si conditiile pt bietele animale.....


Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna ziua doamnelor!
Va las cafeluta/capuccino/fresh!
La cta e frumos afara...asa ca iesim la aer...suntem sanatoase (fara urme de tuse si muci :) )
Va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Andreea, primim cafeluta dar si putina vreme frumoasa, ca la noi a nins de dimineata viscolit. Andreea, pricepe Elenys desenele cu "mama vitrega" si alte cele? Eu nu i-am pus pana acum (oricum n-ar fi interesat daca nu sunt si masini pe acolo)
Adriana, cred ca ti-e greu cu "lichidarile", dar macar ai experienta si cunosti pasii. Probabil ca in tara o sa gasesti greu o gradinita care sa se compare cu cea de acolo. Imi povestea o colega, care a stat 3 ani in Egipt, ca acolo cresa (e drept particulara) era impartita pe grupe de copii cu diferenta doar de 2 luni intre ei, pentru ca ei considerau ca pana la 3 ani este o diferenta mare intre un copil de 1 an si unul de 1,4 ani. Cat despre deciziile cu casa, abia dupa ce va mutati o sa vedeti cu adevarat plusurile si minusurile (mai ales minusurile.
Mari, bravo lui Vlad cel curajos ... el a trecut direct la sporturi extreme
Ana, noua ne place la gradina zoologica. E drept ca Tudor nu-i fan animale, asa ca fugim repede pe la ursi sa-i vedem in apa, cateva lebede, verificam podurile si apoi ne cataram in casute. Bravo Maiei pentru noile cuvinte
Nico, in poze nu pare micuta Larisa

gata, s-a trezit juniorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Azi va servesc cafeluta in cinstea mamei mele e ziua ei .
Ce vreme urata tocmai cand ma bucuram ca vine primavara,a nins si e f frig

Mergi la inceput