Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata va astept la o cafea
Tot mai slaba activitatea la noi nici eu nu prea mai am timp sa scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

neata!
Ana beau eu cafeaua cu tine! :)
Azi am program de gatit ...ciorbita si spanac
Sa avei o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Beau si eu cafeluta cu voi!
De azi sunt in vacanta, asa ca ne-am trezit pe la ora 9:30. Programul este destul de incarcat : rufe, mancare, plimbare.
Ana si mie mi-ar fi placut sa ne mai viziteze fetele pe care le vad active pe alte subiecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

buna dimineata,
am facut cappuccino, cafea si lapte cald pentru pitici, daca este nevoie fac si fresh pentru gravidute

noi suntem bine, mai curg ceva muci dar pe aia nu-i mai bagam in seama. La noi e iar vreme urata, daca nu ploua o sa iesim totusi afara, ca deja a facut gauri in geamuri copilul, de cand sta cu nasul lipit de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Va doresc o Duminica placuta !!In sfarsit o dimineata cu soare !! sper sa nu mai ploua azi!

Din repertoriul Maiei :
puca=papusa
cau=calu
caun=scaun
pi#537;i= peste,cleste
ti#539;a=fetita
ica=mica,bunica,floricica
caca=geaca,vaca,caca,geanta
papi=pampi,ciorapii
caucao=carucioru'
mao=mar
pii=copii
pac=parc
dejeje=degete
ceceii=cerceii
pipi=pui
vapou=vapor
a=apa
niaua=inimioara
ohu=rosu
osii=rosii
si mai sunt multe,dar astea mi le amintesc acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata si de la noi.
N-am mai intrat pe aici deoarece n-am prea avut timp. A fost solicitanta activitatea in saptamana ,,Sa stim mai multe, sa fim mai buni'', plus casa, copilul, plus niste teme cu alti doi copii, plus revenirea mea dupa raceala...am slabit 3kg in 2 saptamani De maine nu raman in concediu, merg in activitate la scoala, vreau concediu mai mult la vara.
Cu Vlad e teroare, face totul impotriva a ceea ce i se spune, urla si tipa, tranteste, nu mai tine nici o pedeapsa. Mananca doar ce ii convine, arunca mancarea din fata...plus ca ma lupt cu el cu imbracatul, se dezbraca, ascunde hainutele, le arunca la rufe murdare, cu sosetele nu va spun ce circ avem...si toate astea doar cu mine la face, la cresa e laudat, cu ta-su e super ok. Ori sunt eu deja prea obosita psihic si nu stiu sa ma mai comport cu el, ori chiar e el asa de incapatanat... Oricum, am nevoie de o pauza, de liniste...m-au terminat copiii la scoala, sunt atat de rasfatati acasa si atat de multa importanta isi dau incat nu asculta mai deloc, nu se potolesc din alergat, tipete, vorbit fara rost cu nici o metoda. Pot eu sa urlu si sa tip, sa ii iau cu binisorul, cu jocuri sau cu altceva, ca ei tot ce vor aia fac...si multi parinti se scarpina linistiti in c.. si spun ca ai lor copii acasa sunt cei mai cuminti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna seara!
ce faceti? copilul meu doarme de la 8 jumate...eu ma uit la rom.danseaza :)
De maine intru putin la regim:)) adica gata cu dulciurile si sucul...tineti-mi pumnii sa reusesc ...
Sa aveti o saptamana frumoasa!
Noapte buna!

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Hello,
vad ca nu mai bea lumea cafea, asa ca ma abtin si eu ... desi de dimineata am baut un cappuccico

Aseara am scris un mesaj lung (era pentru Mari, in care ma plangeam de "nu"-urile si crizele copilului meu), dar l-am pierdut si nici n-am avut cand sa-l mai reiau, caci Tudor a adormit la 23. Andreea, platesc bine pentru solutia de a culca copilul la ora 8, ca noi dupa schimbarea de ora nu putem sa-l culcam inainte de 22.30.
Mari, cred ca esti obosita si nu mai ai rabdare cu el si Vlad te simte si se poarta ca atare. Cel putin asa e la noi, cu cat sunt mai irascibila , cu atat crizele sunt mai multe. Credeam ca daca vorbeste ne putem intelege, dar vorbirea si comunicarea sunt lucruri diferite, dovada si copiii tai de la scoala
Ana, imi place lista ta, si eu am facut la inceput una, ma distrau cuvintele care n-aveau nici o legatura cu cel initial (ex.etautu era ventilator, aspautu era aspirator)
Andreea, mai trebuie sa-ti spun ca ai fetita model. Tinem pumnii pentru slabit ... ar trebui si eu, dar n-am energie si pentru asta
Anca, cum e in vacanta?
Nico, ai fost la medic sa afli ce este bebe2?
Doina, nu v-au ramas lucrurile de la Matei? Noi le-am dat pe toate, dar nici nu ne mai gandim la alt bebe.

la noi este in sfarsit soare, am scos florile afara si acum astept sa se trezeasca Tudor sa iesim cu bicicleta (stie deja sa pedaleze).
sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetele!
cami vreau sa slabesc 1-2kg...am 53 acum. si as vrea 50-51 kg :)
cami elenys nu doarme la pranz. si de aceea la 8:30 doarme...in zilele knd doarme la pranz se culca in jur de 22

O seara buna! pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna!

Cami, baiat mare Tudor, se descurca deja la pedalat!
Da, teoretic o sa am fetita, asta mi-a zis dr la eco de 12 sapt, ideea e ca dormea, multe masuratori le-a realizat f greu .. tot ce-mi doresc cel mai mult este sa fie sanatoasa si sa aiba un caracter asemanator cu al Larisei, sa se inteleaga..
Doina, multumesc!
Ana, f frumosi cercelusii, bv!
Felicitari Maiei pt vocabular! sper ca le-ai notat si undeva mai sigur; am facut si eu o lista la un moment dat, dar nu mai stiu unde am pus-o
Mari, nu stiu ce sa zic despre nervisori, eu in general incerc s-o ignor, sa nu ridic tonul, bine ca nu-mi iese mereu.. am observat si eu ca daca ma pun la mintea ei, mai rau face..multa putere iti doresc
Andreea, bafta la slabit! tre sa reusesti, 2 kg nu e mult..
Cate ore doarme Elenys in 24 ore? si de cand a renuntat la somnul de pranz? cu L nu te mai intelegi daca nu doarme la pranz, plus ca n-as putea sa fac nimic toata ziua..




Nico, mami Larisa 15/09/10 14+

Mergi la inceput