Recomandare Homeopati buni in Bucuresti

Recomandare Homeopati buni in Bucuresti | Autor: Elfishorella

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor!

Am si eu mare mare nevoie de niste date de contact ale Doamnei dr. Mihaela Musetescu. Am sunat la un nr. de telefon pe care l-am gasit pe Internet dar care din pacate nu mai este valabil. Spune ca este greseala (0722 283 288).

Va rog din tot sufletul, imi puteti spune cum as putea lua legatura cu dumneaei?

Ca alternativa, ce pediatri homeopati buni cunoasteti in Bucuresti?
As vrea neaparat sa ajung cu fetita mea la un astfel de doctor, deoarece tratamentele traditionale pe care i le-am facut nu au dat rezultate.

Va multumesc din tot sufletul!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna !
Eu am inceput de curand sa merg cu baietelul aicihttp://www.cabinethomeopatie.ro/ ,noua ne-a placut de dl doctor ,dar nu pot sa-ti zic despre rezultate deoarece de-abia am inceput cu homeopatia.Eu am primit recomandare tot de la o mamica.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


http://www.homeopatie.ro/contact.html

Eu il recomand pe Sorin Cadar; tot de aici de pe DC am avut recomandari pentru dansul. Ne-a gasit solutia "salvatoare" pentru raceli si imunitate scazuta.

Multa sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

La Adrian Dumitrescu am fost si eu cu fetita. E ok, dar nu ce imi doresc eu. Nu a facut o anamneza amanuntita asa cum ma asteptam la un homeopat.

Manu, cum e Dr Cadar? Poti sa imi dai detalii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiha spune:

Eu am fost cu cea mica la dr. Chirila in Voluntari. De fapt sunt 2 dri Chirila, un medic si fiica lui. Noi am fost la ea, pentru ca el nu era in tara la momentul acela.

Ne-a dat un tratament de imunizare - o gramada de granule, din am luat o toamna si o iarna intreaga. Eu cred ca a fost destul de ok, in sensul ca nu a mai racit asa mult (de la racita non stop am ajuns sa avem si perioade bune de 2-3-4 zile). Eram chiar intr-o situatie disperata, iar per ansamblu zic eu ca tratamentul a functionat, deci o recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Si noi am mers tot la d-na dr. Chirila de la Natu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Si noi am mers tot la d-na doctor Chirila (de fapt o cheama Popescu pe d-nei) din Voluntari.
Am mers cu mare incredere, avand in vedere ca ambele sarcini au fost obtinute dupa tratamentele date de d-ei.
La copil, am ajuns pentru un teren alergic foarte mare si otite repette. Eu zic ca ne-a ajutat. Am facut tratament in toamna si vom relua in curand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfishorella spune:

Va multumesc din tot sufletul pentru raspunsuri. Daca mi-ati putea da si niste date de contact mai detaliate ale Dnei/Dlui Chirila, mi-ar fi de mare folos.
Eu banuiesc ca fetita mea ar avea ceva paraziti, nu i-au iesit la analize desi am facut o gramada. Pediatra ei nu vrea sub nicio forma sa-i dea nimic pana nu ii iese analiza pozitiva si nici eu nu i-as face deparazitarea cu antibiotice caci am inteles ca ar cam distruge imunitatea, care si asa nu e prea grozava.
De-asta as vrea sa incerc si o altfel de abordare. Nu am mai fost pana acum cu ea la homeopat, doar la naturist, unde mi-a spus fix ce stiam si nu m-a incantat prea tare.
Asa incat mai astept raspunsuri despre date de contact si poate totusi stie cineva si de Dna dr. Musetescu.

Va multumesc inca o data anticipat si va doresc tuturor sanatate multa si numai clipe fericite alaturi de puiutii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Citat:

Manu, cum e Dr Cadar? Poti sa imi dai detalii?

Ioana, mami de zambarici


Dr. Cadar mi-a lasat o impresie f buna, atat ca homeopat cat si ca pediatru ... a "intors" copilul pe toate fetele atat la propriu, cat si ca istoric medical, ne-a zis ce am facut bine si ce mai putin bine pana atunci (multe antibiotice, scos polipii :(... ) si ne-a dat un tratament pe baza de tincturi (echinaceea, trei frati patati etc.) si o lista lunga cu analize ... exista posibilitatea sa te consulti on-line cu dansul in timpul tratamentului, asta mi-a fost de mare ajutor pt ca raspunde promt in scris la toate "nelinistile" mamelor ... dar cel mai important a fost ca in urma tratamentului racelile s-au rarit cu 90% si acum am un tratament homeopat cu care tin sub control orice initiativa de raceala... si imunitatea e mult mai buna !
... puncte mai putin bune: e fff aglomerat la dansul si are tarife peste medie.
... eu am fost la Anima la dansul, dar cred ca este aglomerat oriunde mai da consultatii.

Sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Elfis,

Subscriu la ceea ce spune Manuela despre Dr Cadar, noi suntem sub trat dansului toti 3, de ani buni. Acuma ma "drege" si cu sarcina, si tare-i bine fara greturi si migrene.

Cat priveste nr de tel al dr Musetescu, este cu siguranta corect, eu am luat legatura cu dansa luni pe acest nr de tel, am fost si la consult...eu zic sa mai incerci, cine stie ce s-a intamplat.

Daca nu reusesti, da-mi pe pm nr tau de tel si ii transmit eu dnei dr ca vrei neaparat sa iei leg cu dansa.

Sanate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Pe d-na doctor Popescu - fiica doctorului Chirila o poti gasi sunand la numerele din sectiunea contact de pe site-ul naturalia.ro.
Eu acolo fac programarile de fiecare data. La d-na doctor prind programare, in medie, cam in doua saptamani.
Sanatate si bafta multa

Mergi la inceput