Rodon Hotel Grecia

Rodon Hotel Grecia | Autor: Savvy

Link direct la acest mesaj

A fost cineva la Rodon House Aparthotel din Thassos, Grecia? Daca da, ajutati-ma si pe mine cu info, va rog. Am vrea sa mergem acolo pentru o saptamana, dar am citit review-uri bune si mai putin bune, legate de curatenie si de mancare (la mancare era vb de micul dejun, care ar trebui sa fie la liber, dar in cateva zile s-a dat cu portia).
Noi vrem sa plecam cu un copil de aproape doi ani si am vrea un loc curat.
Sau dati-mi alte sugestii pentru Grecia, va rog. Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Noi am stat anul trecut aici: http://www.hotelpotos.com/en/ si ne-am simtit foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Referitor la parerile despre hoteluri, eu ma ghidez dupa ""tripadvisor mai mult decat dupa "am fost acolo". Am citit multe pareri ale romanilor in anumite cazuri absolut aiurea, care dupa ce am fost in anumite locuri s-au dovedit a fi mofturi.

In cazul de fata, vad ca Rodon pe tripadvisor e ok, in timp ce pe amfost acolo e oribil...ce sa zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Multumesc mult, Roli! Eu m-am uitat pe bookings, o sa caut si pe tripadvisor. Ma uit acum pe linkul tau. Tu ai copil? Ce ti-a placut acolo unde-ai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Pai am 2, care anul trecut aveau 4 si 6 ani.

Mi-a placut in primul rand ca aveam 4 paturi si nu ne-am inghesuit. Aveam si chicineta, deci seara incalzeam un lapte cu cereale pt copii. Dar aveam si mic dejun si nu trebuia sa gatesc (ceea ce nu-mi doresc in vacanta). Puteam sa luam si masa de seara, dar nu am facut-o si s-a dovedit a fi gresit, ca e greu si scump cu pici seara de seara la taverne.
Camerele aveau terasa/balcon mare, placut sa stai seara linistit sa privesti marea.
Un mic loc de joaca chiar sub balcon si puteam bea o cafea linistiti avand copiii sub ochi.
Masa ok, bufet bogat si bun, aveai ce alege.
Piscina cu sectiune pt bebei. Ai mei inotau in aia mare.
Distanta de plaja 5 min de mers lejer pe jos.
Noi suntem umblareti, asa ca am folosit plaja de cateva ori, in rest plecam dimineata si pe alte plaje si reveneam seara.
Thasosul e foarte frumos, merita sa te plimbi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Se pare ca prea stiu sa citesc, daca te-am intreabt de copii, scuze...
Uite, ii transmit informatiile sotului meu, mie-mi place mult cum arata si ce mi-ai zis despre hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Roli, noi ne-am luat o teapa groaznica cu tripadvisor la un hotel din tenerife si altul din Paris, ocazie cu care ne-am convins ca englezii n-au aceleasi gusturi cu ale romanilor. Incerci sa le filtrezi si pe alea romanesti, desigur...

Savvy
, din experienta proprie eu iti recomand Semeli Studios in Skala Potamia. Camera mare, chicineta, terasa, mic dejun, loc de joaca pt copii...treci strada si intri pe plaja.

www.semeli-studios.gr/photos-studios-semeli-thassos.html" target="_blank">http://www.semeli-studios.gr/photos-studios-semeli-thassos.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Eu am stat acolo acum 5 ani cred.
Singura bila neagra a fost micul dejun, am stat vreo 2 saptamani si zi de zi aveau exact aceleasi chestii. Devenise incredibil de monotona masa de dimineata.
In rest, camerele erau f ok, amplasarea perfecta, chiar langa plaja, era oarecum izolat asa ca aveai loc berechet pe plaja, piscina draguta, cu loc pentru copii, loc de joaca amenajat (nu senzationalm, dar un leagan, un topogan, un balansoar acolo gaseai), curte mare.
Era al unui italian care gatea dumnezeieste :), stiu ca am mancat in vreo 2-3 seri acolo preparate facute la comanda pentru noi, niste paste italiene si niste peste de te lingeai pe degete.
E izolat, dupa cum spuneam, sunt vreo 10-15 min de mers pe jos pana in centru localitatii, dar langa el e un mic restaurant local unde poti lua masa la preturi decente, si pe plaja la vreo 2-300m distanta e un bar cu de toate.
Poze cred ca am pe-acasa, daca ma pun pe scotocit, dar pentru o familie cu copii eu zic ca e chiar ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Multumesc mult, fetelor!
Mickyy, deci camerele erau curate, nu gandaci si paienjeni, cum am citit eu pe undeva?
Ma uit pe toate linkurile, acum sunt in dubiu, ca nu mai stiu ce sa aleg, e prima data cand mergem in Grecia si nu stiu ce-ar tb sa urmaresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Da, cand am fost noi acolo camerele chiar erau ok. Noi am vrut apartament, cand am ajuns nu era niciunul liber, ca am mers fara rezervare (de fapt am facut rezervare, dar la un alt hotel, nu mai stiu cum se cheama, de unde-am fugit instant dupa ce am vazut cum aratau camerele), asa ca am stat 2 zile in 2 camere, si apoi ne-am mutat in apartamentul care se eliberase (eram 3 adulti cu 2 copii).
Camerele erau mari iar apartamentul si mai mare, si avea o terasa faina.

Daca ar fi sa mai ajung pe-acolo, cred ca tot la ei as merge, a fost ok. Ma rog, acum depinde si ce asteptari ai tu, ca daca ai stat toata viata la hoteluri de 4-5 stele, n-o sa iti placa. E un loc fain, pentru oameni normali, curte mare si loc de joaca pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Savvy spune:

Suntem oameni normali! Cred ca aici o sa mergem pana la urma, astept si decizia consortului.
Cand ati fost voi la mare? Noi ne gandim cam de pe 20 iunie, oare o sa fie calda apa, sa se balaceasca odrasla?
In iulie cred ca ar fi prea cald... sau nu?

Mergi la inceput