cand cade Pastele?

cand cade Pastele? | Autor: livia

Link direct la acest mesaj

Fetele stiti cand cade Pastele anul viitor?Noi vrem sa mergem atunci in Ro dar nu stim data...fiindca trebuie sa rezervam bilete din timp si nu stim cand sa spunem...
multumesc mult!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

18 aprilie 2004 sper ca am retinut bine, ca si noi tot pentru concediu ne-am interesat.
Din cate am inteles anul acesta coincide cu cel al catolicilor, o sa avem 2 zile libere oricum , mai multe zile de petrecut in Romania.

Numai bine,
Katink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OtiliaLia spune:

Eu parca stiam altceva: 11 aprilie 2004
Iata si link-ul care spune cam tot asa:
http://www.resurse.net/noiembrie.shtml


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Eu am o carticica noua de la Mitropolia Ortodoxa din Timisoara si scrie ca in 2004 Pastele este in 11 aprilie.



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

si atunci Pastele Catolic cand e? Poate asta e pe 18...?

Cristina, mamica cu burtoaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Fetelor, Pastele Catolic cade pe 11.04, anul acesta la fel cu cel Ortodox.
Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Mii de scuze fetele, am retinut eu gresit, pe 11 aprilie e Pastele la ambele religii.

Nunta cumnatei mele e pe 24 aprilie si retinusem ca e la o sapt dupa Paste, dar e la doua (mi-a confirmat sotul acuma).

Katink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Multumesc mult de ajutor...acum o sa putem rezerva biletele.Cu cat mai repede cu atat mai bine.Deci ,incepe cautarea curselor mai ieftine spre Bucuresti!!!
pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Draga Livia,

incearca si cu Volareweb

www.volareweb.com, au o cursa Frankfurt-Venetia-Bucuresti care se pare ca este extrem de convenabila.
Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amorena spune:

Fetelor,Pastele,atat catolic cat si ortodox este pe data de 11 Aprilie 2004Amorena

Mergi la inceput