Silver Linings Playbook

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am vazut ieri filmul si trebuie sa intru sa imi zic parerea: nu prea are nicio legatura cu cartea . ar fi putut scrie "loosely based" pe romanul lui Matthew Quick. cred ca trebuie sa il mai vad odata ca sa ma detasez de carte, pentru ca nu am facut decat sa imi zic "Asta nu e asa, asta trebuia sa fie altfel".
nici traducerea nu era fericita (cu o gramada de greseli si diagnosticul era "maniaco-depresiv") nu mi-a placut nici aparitia lui Nikki (pe lipsa ei se bazeaza romanula ...) nici dansul... of :( )

filmul e bun. mi-a placut de Niro... cum naiba sa nu iti placa de el. si Cooper care vad ca vrea si el sa isi depaseasca conditia de "frumuselul de serviciu". cred ca e prima oara cand il vad in rol serios.

tot recomand cu mare caldura cartea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Mie mi-a placut oarecum filmul. L-am luat ca atare, fara sa-mi bat capul prea mult cu partea moralizatoare legata de dizabilitati. L-am vazut dupa miezul noptii, dupa o zi plina, asa ca a fost doar un film si atat. Cred insa ca personajele alea au in ele de fapt ceva ce avem cu totii dar nu exprimam intotdeauna (din ipocrizie sau din alte motive...). In fine... Mi-a placut, dar nu l-as vedea a doua oara, asa ca verdictul e clar pentru mine - nu e pe lista mea de favorite.

Fascinatie

Un an cat o clipa

Mergi la inceput