Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Casandralin, ai PM.

33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

La mine e in felul urmator: din 21 dec 2012 stau acasa in prenatal asa ca timp am - n-as zice chiar berechet fiindca ajutor la curatenie inafara de sot n-am. Si pe sotul meu dupa 9 ore de munca chiar nu pot sa-l mai pun sa faca decat urgentele. Fetita mea isi face o oarecare curatenie in camera dar detaliile tot eu le smotruiesc ca la 7 ani ce pretentii pot sa am.

Cusutul nu e o pasiune pt mine dar decand am primit masina de cusut de la bunica-mea ( o "Sanda" electrica) mi-am zis ca cele simple cum sunt lenjeriile de pat pot le fac.
Nu va inchipuiti ca ies perfecte dar sunt ok si ma scutesc de niste banuti. La primul copil si eu am cumparat toate lenjeriile de pat - aveam vreo 4 - dar acum vor fi 2 copii... fac economii pe unde se poate.
In primavara voi chema si eu pe cineva la curatenie fiindca nu ma vad cu sugar in brate si cu mopul in mana si o data pe luna nu cred ca dau faliment.

38 + Radu Tudor - AMR 2 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Gabi, da, eu o sa nasc la Medlife. Si tu?

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Da Liza, Medlife Grivita. 1 martie prevazut dar ramane de vazut (hop si rima ) cu d-na doctor Parfene. Tu? cu ce doctor? cum ti se par a fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Aruam dopul la prima sarcina a fost ca o scurgere maro spre bej dar f putin ...dupa mi-am dat seama.

Emilia f bine ca iti iei pe cineva la curatenie, eu una nu as mai putea fara cineva in casa, imi face curat, spala, calca, mancare de toate. Asta pt ca acum 9 ani si ceva inebuneam sambata cand aveam musafiri pe banda, dupa plecare il puneam si pe Paul sa faca . Ce credeti...a cautat imediat pe cineva si una din fete o am de acum 9 ani si cealalta de 3 ani si sunt f multumita. Eu si cu firmele si cu copiii chiar nu mai am timp sa stau sa fac totul de la 0, mai fac cate ceva dar nu sa stau cu orele intinsa prin toate partile.

Aseara am avut si eu ceva contractii si parca si la mine burtica e ceva mai jos, numai ca eu iau acum si Augumentin 7 zile pt infectia urinara . Bag si Enterolactis si mi-a dat si Gynoforte.....

Maine suntem in spital pt bilant asa ca am mari emotii.

Pup burticutzele .





Danina 37+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Felicitas acum am treaba, tot pun mana intre sani si burta, adevarul ca mai jos de atat nu stiu daca are unde sa coboare. Vad eu in zilele urmatoare

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Gabi, eu sunt la Mirela Popa. Imi cam pare rau ca nu m-am dus la Parfene, mai ales ca ea mi-a facut prima ecografie, cea de confirmare a sarcinii. Nu mai tin stiu exact cum de am ajuns la Popa. Eu am facut FIV cu Dragos Albu, am fost monitorizata la MMF pana in saptamana a 13-a, ca asa trebuia (am facut FIV prin programul national, si asa era regula, sa nu platesc monitorizarea pana in saptamana 13 si sa o fac cu dr. care mi-a facut fertilizarea). Si pt ca acolo era balamuc non-stop, practic cu Albu nu am mai avut de-a face. M-a trimis la prima eco la Parfene, ca el avea nush ce problema, de ea mi-a placut tare dar n-am inteles exact care era programul ei, deci cred ca de-aia nici nu m-am mai gandit sa merg in continuare. Si apoi uitandu-ma in lista de medici am ales-o pe Mirela Popa. Ea mi se pare cam aeriana, dar avand in vedere ca sarcina a fost una normala si destul de usoara, nu imi fac griji. Tu o sa nasti inaintea mea, asa ca astept sa imi povestesti cum a fost

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Noi am ales-o pe D-na Parfene dupa ce, pana in Decembrie am avut un alt medic care a urmarit sarcina. Dar la fel, era cam aeriana si nu prea isi amintea mai niciodata istoricul meu si cele facute pana in acel moment, de fiecare data reluam povestea+ ca de fiecare data mai gaseam cate ceva care nu era ok.... asa ca ne-am gandit ca nu e unicul medic si am gasit-o pe Dr PArfene care este un adevarat profesionist + ca se vede ca ii place ceea ce face, un om bland care imi inspira multa incredere si calm. Cateodata imi pare rau ca nu ne-am decis mai devreme sa schimbam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

am ajuns si eu la dr sa-mi iau rezultatul la cultura de col si de atunci plang non stop . am infectie cu stafilococ coagulazo negativ. atat scrie -nici un nume, nimic. Dr. nu era la clinica, maine e de garda in spital si nu vine asa ca pana joi ma dau cu capul e pereti.
asta imi mai lipsea!

38 + Radu Tudor - AMR 2 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Casandra, nu te supara ca se supara si bebelu! in cel mai rau caz o sa faci cezariana si tot iese bebele sanatos, asa cum e in burtica.Nu te teme,important e sa fie finalul fericit

daca e sa faci tratament, sa-ti faca antibiograma inainte de toate, ca sa nu iei pastile aiurea. Doamne ajuta!

Pregateste-te emotional si pt o situatie neasteptata si cu Dumnezeu inainte. Nu mai e mult si-ti tii pruncul in brate...alte lucruri sunt mai grave de-atat, asta-i doar o proba, care te va ajuta sa fii si mai fericita dupa.

Sa nu mai plangi, sa nu superi bebelu, gandeste-te ca e mangaierea ta si ca o sa fie bine!

Happy34 cu o buburuza

Mergi la inceput