Buburuze de mart-apr 2013 (19)!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

vai de mine ce preturi!!! stiti cat ma costat pe mine sa fac 2 lenjerii de pat pt saltea de 120*60? 5 lei metrul de bumbac de lenjerie si am cumparat cam 6 metri si vreo 30 ron vata cu care am umplut protectiile de pat. Cusutul si design-ul le-am prestat eu. 80 de ron pt o lenjerie de patut....jaf la drumul mare!

38 + Radu Tudor - AMR 2 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katy82

Fetele eu imi tin burtica pe picioare. Cred ca n-ar mai trebui sa dureze mult, nu?
Casandra tu ce faci? Ceva semne?

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

momentan nimic. azi merg si eu la dr sa vad daca sta tot cu fata in sus si sa-mi citeasca rezultatul secretiei. mie nu mi-a coborat burta in schimb am un chef de treaba...as aspira si peretii - nesting-ul asta ma termina. cand ma asez in pat seara zici ca am tras la rame...partea buna e ca reusesc sa dorm cam 6 ore fara excursii la baie sau crize de insomnie.

38 + Radu Tudor - AMR 2 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Am votat si eu la odiseea... Pe Emilia si eva cred si inca pe cineva care e pe locul 3 in nclasament - greu cu memoria numelor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Mi s-a parut util, dar si amuzant acest reportaj, mai ales dupa ce am citit de pofta de curatenie a lui casandralin :)
http://cursdepuericultura.ro/semne-prevestitoare/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mie nu mi se pare mult 80 ron lenjeria, ca cele mari pentru patul nostru sunt undeva pe la 200 ron si eu una deseori n-am timp nici sa spal, daramite sa cos sau sa merg sa cumpar materiale si nici masina de cusut nu am iar la cusutul de mana recunosc ca sunt putin cam nepriceputa.
Plec de acasa la 8 dimineata si lucrez in mod normal pana la 17:30-18:00, ajung acasa la 19:00, abia apuc cand si cand sa fac ceva de mancare si sa pun la spalat si gata ziua.
Doar acum de cand am program scurt ajung acasa pe la 17:00. Intotdeauna fac 45 min - 1 ora pe drum de la servici pana acasa si tot atat de acasa pana la servici asa ca in cazul meu orice se strica sau se rupe se arunca, nu se repara sau coase. Stiu ca nu-i economic cum procedez dar efectiv n-am cand sa ma ocup.
Am un palton superb (alb) caruia i-am dat jos nasturii cand l-am dus la curatatorie primavara trecuta si nu l-am purtat deloc toamna si iarna asta ca n-am avut timp sa-i cos si ma gandesc ca poate dupa ce se naste bebe o sa prind intr-o zi mai linistita cateva clipe sa ma ocup si de asta sa-l pot purta in urmatorul sezon rece.


33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Casandra felicitari pentru pricepere si indemanare. eu fac parte din grupa celor care cumpara sau primesc ajutor de la prieteni :) pana una alta aparatorile de patutz inca nu le avem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Acuma depinde de situatie, daca te pricepi unu, doi daca ai masina de cusut, daca ai timp, depinde cat castigi.
Sotul meu tot imi zice cand ne mai certam si ii zic ca nu prea ma ajuta in casa.Bine nu are timp, ca lucreaza zi lumina , mai devreme de 8 nu-i acasa, asta in cazul bun. Imi zice draga spune cati bani iti trebuie si chemi o femeie sa te ajute. Eu nu suport cineva sa mi se bage in lucruri si prefer sa le fac eu cum pot, dar pana la urma cu doi copii, probabil ca voi ceda si voi chema si eu sa ma ajute. Si mama la fel nu ma poate ajuta, dar imi zice Feli, daca vrei ti-o trimit pe tanti x si te ajuta, o platesc eu. Eu nu vreau.
Deci totul e de disponibilitate si posibilitati.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Fetele, cine are programata nasterea la Medlife?
Daca retin bine am vazut ca Liza79 va merge acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata burtici!

Gabi bine ai venit printre noi!

Meg multumim de incurajari!

Aruam inca putin si vin motatele peste noi! yuppppy!

Felicitas - te asteptam cu vesti proaspete!

Casandralin - si din condei se vede ca treaba cu nestingul e serioasa...esti toata numa o agitatie

Aseara am facut si io ceva...am aranjat hainele Piscoatei ca sa ii pot face loc si lui Raducu...e un inceput...sa vad ce-mi mai iese saptamana asta...

Azi am fost la recoltat ptr secretie si streptococ...pe 22 am rezultatul...am bifat-o si pe asta..sa vedem restul.

In rest nik nou de raportat.

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si33+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

felicitas, inainte sa-l cunosc pe sotul meu am fost 6 ani cu un ardelean care avea o mentalitate cel putin stranie dupa parerea mea. nu facea nimic decat la servici. indiferent ca muncea zi lumina sau 4 ore pe zi cand venea acasa se instala in canapea cu telecomanda in mana si incepea sa-mi ceara sa-i aduc de mancare, de baut, sa imi reproseze ca nu-i praful sters, ca nu-s cumparaturile facute... samd.
Dupa ce n-am mai suportat eu si i-am zis ca nu-s nascuta pe lume sa-l slugaresc pe el a dat peste una care nu stia altceva decat sa spele si sa gateasca si sa smotruiasca. A lasat-o de curand dupa vreo 3 ani de relatie pt ca nu era de viata si daca vroia sa iasa cu ea la un restaurant ceva ea zicea mereu nu ca are nu stiu ce gresie de spalat si nu stiu ce sarmale de impachetat. A ajuns la concluzia ca nici ca mine nici ca ea. De angajat femeie pentru curatenie nu era de acord cat statea cu mine. Cat a stat cu urmatoarea nu era nevoie ca facea ea tot si daca ar fi fost sa-si angajeze femeie pt ceva trebuia sa-i angajeze o dama de companie sa-l insoteasca la plimbari in oras. Acum nu stiu nici in capul lui ce-o fi la ora actuala, dar eu cu sotul meu sunt fff multumita ca daca are timp ma ajuta cu orice si face si singur (mai ales curatenie) fara sa-i zic eu iar acum ca are si el din ce in ce mai mult de munca si nu mai are timp e perfect de acord sa angajam o femeie sa faca si nici eu n-am nimic impotriva ca decat sa stau sa spal pe jos sau sa fac ordine in dulap prefer la orice ora sa-i citesc copilei o poveste, sa o plimb in parc, sa-i fac ceva bun de mancare si recunosc ca sa gatesc imi place mult dar dupa alte activitati casnice nu ma dau in vant.
La final de martie o sa vina o fata sa faca curatenie generala in apartament ca eu cu burtoaca mea pe langa ca obosesc repede nu risc sa ma sui pe scaune sa sterg praful de pe dulapuri, faianta sau geamurile nici intr-un caz, si daca ne place de ea o sa o chemam o data pe luna la cate o curatenie mai amanuntita.

33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput