Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mandarinutza, am citit postarea ta de la Clasa pregatitoare. Martisoarele ne-ar tenta si pe noi, dar e ok si pentru Alexa sau s-ar plictisi? Mult succes Antoniei la dans. Si Andrei re concurs de karate dar am vaga impresie ca nu va schimba culoarea centurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana, la atelierul de martisoare erau si copii de 10-12 ani, deci cred ca i-ar placea si Alexandrei. I-am recomandat si unei prietene cu doua fetite - una de 7 si una de 12 ani si va merge duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pana la urma am mers la atelierul de martisoare de la Muzeul Satului si a fost chiar dragut. La fel la Fantastica lume banilor de la Muzeul de Istorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana, ma bucur ca v-a placut la muzeul satului. La muzeul de istorie, am fost si noi acum cateva saptamani la o expozitie de jucarii de colectie, la Minunata lume a banilor vrem sa mergem in perioada urmatoare.
Referitor la programe pentru copii, la muzeul T Pallady, langa biserica Armeneasca, pe strada Spatarului, in fiecare sambata de la 10 sau 11 se tin cursuri de pictura pentru copii in atelierul de la etaj.
Sambata am fost cu Antonia la concursul de dans Esdu. Trupa ei de fetite a castigat locul 1 la sectiunea lor si vom pleca in mai la concursul mondial din Croatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Salutari la toata lumea!!!!!
Vad aveti cu ce va lauda, dans, karate bravos!!
Mandarinutza unde face ea cursuri de dans? L-am dat si eu pe cel mic la dansuri..., la clasa pregatitoare unde o dai? la scoala 49? si eu cred ca voi face acelasi lucru............
Rooxana, centura???? super tare-Felicitari
Off, ce au crescut prichindeii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mandarinutza, felicitari dansatoarei. Multam de pontul cu pictura, o sa retinem ideea.

Pinacolada, nu povestesti nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Pinacolada,Antonia merge la dansuri la Bucharest Sport Club, langa bazinul 23 august. Merge de anul trecut din aprilie si ii place tare mlt. Tot la acesta scoala o voi inscrie si eu pe Antonia, am fost si ne-am inscris in foaia de recensamant saptamana trecuta(am gasit un biletel la intrarea in bloc sa ne prezentam pentru recensamant). Poate vor fi colegi, Antonia cu Rares. Luca e clasa I?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Buna fetelor!
Roxana-nu prea am ce sa povestesc, a fost o perioada horror la job, a trecut, nu am iesit nicaieri, abia astept sa vina vara sa plecam undeva, oscilam intre Turcia si Thassos-Grecia sau Halkidiky...Voi ce planuri aveti?
Manadarinutza-da Luca e clasa I, pe Rares o sa il inscriu la pregatitare. El nu implineste 6 ani pana pe 31 august si ar putea fi nevoie de acea evaluare despre care nu situ nimic inca. Da ar putea fi colegi......ai vreo informatie despre invatatoare, am ainteles ca ar fi 3 momentan care termina clasa a IV-a. Trimite-mi pe masaj privat nr tau te tel poate mai vorbim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Mandarinutza- da am fost si noi la recensamant!
La dansuri noi suntem pe langa Iulia Hasdau... ma uit si la clubul ala care ai zis tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Pinacolada, noi avem planuri ceva mai indepartate. Mult mai indepartate!

Mergi la inceput