Buburuze de mart-apr 2013 (18)!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata ! Cam mare Adina, tensiunea ta. Eu zic ca ar fi ok sa intri mai repede in concediu, poate mai scade un pic daca mai stai locului. Nu e buna deloc tensiunea asta marita. Eu nu m-as risca.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

http://bucovinaprofunda.wordpress.com/2013/02/08/au-inceput-sa-recunoasca-vaccinurile-provoaca-autism-primele-despagubiri/


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Adina, si eu am ajuns la cardiolog, dupa Craciun (deci pe la 29 de saptamani). Aveam pulsul cam 110-120 si tensiunea un pic marita si extrasistole la 2-3 minute toata ziua. Mi-a facut ekg si eco, nu s-a vazut nimic anormal, mi-a dat tratament cu metoprolol si panangin. De fapt metoprolol mi-a zis sa iau daca ma deranjeaza foarte tare extrasistolele, adica daca ma panichez. Si am luat vreo 4 zile metoprolol 25 de 2 ori pe zi, s-a reglat pulsul, a scazut si tensiunea si apoi n-am mai avut probleme. Poate si pt ca am luat in continuare panangin, poate am avut ceva lipsa de minerale. Si metoprolol a ramas sa iau la nevoie, deci daca mai am cate o zi cu puls mare, iau o pastiluta. E permis in sarcina, dr. mea nu a comentat nimic, a zis ca-i ok.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata fetele

Liza si eu iau metroprorol de fapt egilok la nevoie si este ok.

Incerc si eu sa votez si sa mai recuperez ce ati scris si ma intorc

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

In afara de Eva si Emilia mai este cineva de votat?

Noi am terminat ieri cu bine operatia de polipi, pana la ora 13 eram inapoi acasa.Pe Robert l-a durut f tare in gatut azinoapte si tare mila mi-a fost de el dar se pare ca acum are sentimente mai bune

Am vazut ca ati discutat despre arsuri, mie nu imi trece decat cu iaurt.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Mara, ce bine ca ati scapat! Ti-ai mai luat o grija de pe cap

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas am citit articolul si ma ia cu friguri de-mi vine sa nu le mai fac nici un vaccin.Oricum ma hotarasem sa nu iy fac ROR.


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Voi ati hotarat la modul serios ce vaccinuri sa acceptati sau nu?


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

eu nu vreau sa ii fac nic un vaccin pana la varsta de un an. dupa aia ii voi face doar vaccinul anti tetanos cel care exista in doza singulara adica doar pt boala respectiva. am de gand ca atunci cand voi naste, avand in vedere ca nasc la stat, sa scriu pe formularul de consimtaman la internare sa nu i se faca copilului nici o injectie decat in prezenta mea si nici un fel de vaccin. asta ca sa nu zica ca i-au facut vit K si de fapt "nu si-au dat seama " si l-au vaccinat.

37 + Radu Tudor - AMR 3 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Adina, si eu am tensiune, si mi-a dat tratament pt tensiune si mai mica decat a ta. Am avut ocazional 14/9 ( dar strict in conditii de stress) iar altadata 13/8 ( intarziat la consultatie, am ajuns pe fuga, gafaiam). Chestia e ca in ambele cazuri dupa juma de ora aveam 12/7... Totusi , mi-a dat dopegyt 3/zi. Am inceput cu 1/ zi , mi-am monitorizt zinic, am 12/7 si a zis ca ramane 1/zi, cu monitorizare zilnica si s-o sun imediat daca fac > 135/85 Nu-i de joaca, doctorita parea ingrijorata.
Si mi-a zis sa raman acasa, sa nu ma mai duc la serviciu...

Mergi la inceput