Buburuze de mart-apr 2013 (18)!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Gata am schimbat semnatura !

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Aruam sa te faci bine ca sa putem scoate motatele. Sanatate iti doresc si bebe voinic!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Eu am implinit 38 si am intrat in sapt 39. Nu pot sa cred. Mare e Dumnezeu.

38+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Neata fetelor! Ma speriati cu virozele astea pe ultima suta de metri Eu din fericire am reusit sa duc toata sarcina fara nici o raceala. Va doresc sanatate multa si bebei cuminti care sa astepte pana la termen
Eu am venit acum de la eco (ultima sper), suntem bine, avem 2960g si nici o problema. Bubu e contorsionista, era cu un picior si o mana langa gura, sta cu coloana pe mijloc si cu burta in sus, cordonul a ramas in esarfa, iar colul meu nu a putut fi vizualizat Ma rog, a fost intotdeauna de la 40mm in sus, asa ca nu mai conteaza. Se pare ca pitica a mai redus din elan, acum era cu vreo 4 zile mai mare ecografic, dar dr. mi-a zis ca e normal spre sfarsit sa mai scada ritmul. Miercuri am intalnire cu neonatologul si anestezistul si semnam si contractul la maternitate. Poate atunci o sa realizez si eu ca mai e foarte putin . Deocamdata sunt zen.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Uau, Liza, ce maricica e buburuza ta! Super! Inseamna ca pana la nastere poate ajungeti la 3500! Ce ma bucur cand aud de bebei rotunjori! Nu-mi imaginez decat falcute grasute de pupacit!

35+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Da, Veve, probabil ca pe la 3500 ajungem, ca mi-a zis ca daca as face cezariana, greutatea estimata e de 3400. Si in poza se vede ca e buzata si are falcutze

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Katy, ce bine si ce frumos!bravo!
Liza, vestile sunt bune, mai e putin pana la marea intalnire..

Eu ma conserv, cat mai mult, sa ajung la termen. Incerc sa tin burtica cat mai comfy, sa ramana colul cat e, sa nu se scurteze mai mult. Bebelina e vesela, cred, se misca de pe o parte pe alta, sughita..si sunt nerabdatoare sa vad joi statusul...ah, acum imi apasa pe senzorul de vezica repetat ca sughita:))))

Odihna buna la toate mamicile, sanatate, sa creasca bebeii si sa iasa cu bine, la timpul potrivit!

Va!

Happy33+cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Liza,ce mi place! si bebelina mea e buzata si are falcute, si la ultima eco avea si picior si manutza la gura :))) imi place enorm ca are buzele bogate:)

Happy33+cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Liza felicitari pentru grasunica!Parca o si vad cum ai descris-o!
Pai deja sunteti fete mari si daca vine la lumina zilei e ok !
Si eu maine ma duc la doctor. Parca nu mi-a mai crescut burtica mai deloc ultimele 4 saptamani, poate si pitica mea nu a mai crescut asa de mult. Sa vedem maine.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2013 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput