Buburuze de mart-apr 2013 (18)!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Anka, felicitari pentru eco bun Nu imi aduc aminte de ce iei utrogestan , inteleg ca ai colul inchis...
Si pe mine ma doare rau mana dreapta si imi amorteste, sunt zile in care nu pot sa tin nici cutitul bine in mana si in afara de magneziu care este el bun in multe, pentru asta este frectie Partea buna este ca iti va trece imediat dupa nastere.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Mara, dar ai incercat si cu mainile pe burtica? Pt ca sunt unele miscari fff fine pe care nu le mai simtim decat cu mainile. Si eu am zis ca sigur are unele ore in care nu misca deloc, dar cand chiar am avut rabdare sa stau cu mainile pe burtica, de fapt misca...
Altfel...inseamna ca asa este bebelusa ta, o tine intr-o petrecere cateva zile si apoi cade lata si se odihneste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Pisica_movam incercat si cu mainile pe burtica, cateodata merge, cateodata nu

Mie nu imi vine sa cred ca a trecut asa repede perioada asta de srcina, parca ieri ramasesem uimita in fata testului de sarcina.
Ma ia cu emotii cand ma gandesc ca luni prima dintre noi isi va tine in brate puisorul.

Bafta Aruam iti doresc un flacau sanatos , recuperare rapida dupa nastere si mult mult laptic pentru pisoiul mic

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 34+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

neata fetele!

Felicitari celor care au mai fost la eco, nu mai tin minte numele si nu vreau sa gresesc botezand sau uitand pe cineva :)
Aruam bafta luni sa fie zi de sarbatoare in viata voastra si un bebe sanatos tun!
Legat de miscari si grasunu meu are perioade, se poate o zi doua sa nu miste mai deloc, doar cateva sughituri fine... apoi urmatoarea zi sa faca tumbe cat pt o saptamana! Ce mi se pare interesant in schimb e ca 90% din datile in care mananc ori in timpul mesei ori la maxim 5-10 min dupa incepe activitatea. chiar si pt 5 min, sau o ora, dar voinicul meu se distreaza copios in burtica.
De cand am fost la doctor joi ma tot uit la filmuletul ce mi l-a dat, 30 sec cu puiutu meu...imi vine sa ii smotocesc falcutele alea...de abia astept sa il tin in brate! In filmulet se joaca cu cordonul, il moflaie, nu pot sa imi dau seama exact decat ca il tine cu manuta si e tot pe langa gurita
Eu nu am avut o noapte f placuta, deoarece aseara am avut iar dureri de burta, nu cred ca au fost contractii caci burtica nu era tare deloc, in schimb nu ma puteam misca de durere in toata zona burticii iar cand gogoselul misca parca era mai rau. intr-un final am adormit pe la 2 jum, dar la 5 ne-am trezit pt pisu si am mai reusit sa dormim pana la 9 jum doar asa ca sigur spre dupa masa o sa imi pice iar ochii in gura de somn si voi mai dormi cateva ore.
In rest am inceput tratamentele... am calculat ca am de luat 5/7 pastile pe zi,chiar daca sunt vitamine, pt mine anti mediamente e f mult...dar asta e. Magne B6 de 3 ori pe zi pt contractii, Maltofer si Captafer o data pe zi pt lipsa de fier si Femibion 2 o data la 2 zile. De No spa mi-a zis sa iau doar la nevoie, sa nu stau cu dureri (le-as lua daca ar avea vreun efect dar la mine e cam apa chioara). Azi totusi e mai bine si inca nu am intampinat dureri nici de burtica nici de spate.
Va pup si weekend placut sa aveti!


29+ cu una bucata gogoshel activ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele!
Intru si eu rapid pana doarme Miriam. Am recuperat si eu din urma sa vad ce ati scris.
Aruam multa sanatate si recuperare rapida!
Cosmi felicitari pentru ca ai intrat in luna a 8-a.
Casandralin exact asa am procedat si eu cu Miriam la capitolul imbracat si am vazut ca dormea foarte linistit fata de imbracatul asta mai modern fara infasat.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ma bucur ca toate mamicile sunteti relativ ok. Incercati sa va odihniti cat mai mult pentru ca va urma o perioada ft grea. Cele care sunteti la primul copil, nici nu va inchipuiti ce obosite o sa fiti asa ca profitati de somn pana mai puteti.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu am fost ieri cu Miriam la oftalmolog. sunetm ok, in limite normale pentru varsta ei si nu ne trebuie ochelari.
Eu m-am simtit foarte aiurea cat am asteptat pe acolo pe holuri. Se apucase pitica de niste tumbe prin burtica, si-mi tot apasa pe col. Am crezut ca de acolo ma opresc direct la maternitate, asa era feeling-ul ca si cum coboara. Abia astept sa ajung la control marti sa-mi zica domnul doctor cum stam, macar daca is de nascare sa stiu si eu sa fiu pregatita psihologic. Stiu ca bebe e mai mare ecografic cu 3 saptamani si nu cred ca ar fi o super problema, numai ca totusi vreau sa aiba organele maturizate, ca degeaba e mare, daca nu s-au maturizat toate.
Deja incep si eu sa fiu panicoasa, cu Miriam nu am fost asa.
Va pe toate!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
34 saptamani+ AMR 6 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Felicitas ma bucur ca e bine fetita!
Fetele eu am dureri in stanga jos si o senzatie de presiune. Ce-o fi

37+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Kati,probabil se mai scurteaza putin colul sa-i faca loc la bebe sa iasa mai repede:))

31+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

seara buna burtici!

Katy - cine stie...poate vrei sa fii prima, sa-i strici fengshuiul lui Aruam :)) sa stii ca glumesc dar cine stie...poate se pregtaeste bebe de drum...

felicitas - nici io la Piscoata nu eram panicata...dar acum probabil unde solicitarea primilor copii a fost mai mare si sarcina am simtit-o altfel...si cunosc si sentimentul ala de zici ca acum iese...nu stiu de ce, dar il am aproape zilnic, iar la prima sarcina n-a fost deloc asha...io ma rog ptr inca patru saptamani, dar cu mandra mea cea mare nu cred ca le apuc, mai ales ca o sa stau si acasa cu ea intr-o saptamana...

alexa ai PM! scuze ptr intarziere...

felicitari fetelor ptr eco bune! sa avem bebei sanatosi cu toatele!

pupici si o noapte linistita!


Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si33+ Radu Andrei

Mergi la inceput