Buburuze de mart-apr 2013 (18)!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Neata! Mamicile intrebare- in ce imbracam bebelusii cand ii culcam, ca sa nu le fie nici prea cald, nici prea frig. Eu ma gandeam ca pe langa body cu piciorus si paturica sa-i mai pun ceva. Eu si sotul suntem mai frigurosi dar vreau copilul sa mi-l calesc de mic, dar nici nu vreau sa raceasca. La noi sunt 22 de grade, ok pt bebe din ce am citit.

37+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Katy82 pe cand poze pe picasa? sau esti mai timida?

37 + Radu Tudor - AMR 3 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Hello burtici!!!!



Aruam o mica majoreta bagam incalzireDaca vrei pot sa-ti dau nr. meu de telefon pe PM sa ne anunti si pe noi de venirea pe lume a buburuzului.

Cosmi 31+ David Andrei
Incet incepem AMR-ul!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott




Cosminutza da chiar te rog sa-mi trimiti nr tau de tel pt ca nu stiam cum o sa va anunt,pt ca nu am net pe telefon.

38 + AMR 2 Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

am pus si o poza de azi :D

Ramonika - felicitari ptr vestile bune...si las mai bine te plictisesti acu cu net si tv...prfita ca dupa aia n-o sa te mai plictisesti nicioadata

Aruam - scoatem motatele ptr luni...primul bebelus...ce emotii...abia astept vestile bune!

Dalina - Doamne ajuta sa prinzi martie! Trebuie!

Pe mine ma doare capul azi...si asha as dooooooormi...poate in weekend apuc sa dorm cu piscotica mea. Mai am maxim doua saptamani de munci...zic asta ca nu stiu daca ultimele patru zile din februarie voi mai apuca...sunt cu multe chestii de rezolvat, alergatura asa ca ma voi gandi daca mai trec si pe la munci...oricum mi-ajunge, ca abia mai stau pe scaun...bebelu e din ce in ce mai miscacios, ma loveste la greu, daca stau prea aplecata spre fata nu-i place, asa ca vom vedea....plus ca nu am pregatit nik ptr nastere...absolut nik

Pupici si un weekend linistit sa avem!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si33+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Aruam, Doamnr ajuta sa fie cat mai bine .Am deja emotii,o sa fie bine,cu siguranta!

Am fost si noi la medic, bebelina e super, e chiar mai mare cu o saptamana,are 2,350kg, cordonul si l-a mai descalcit, e doar o data si nu e problema.

Problema a aparut la mine:colul e cam scurt, are 2,47cm, pe cand la 22 sapt aveam 3,81...di trebuie sa stau mai mult la pat, sa ma ajute cineva sa ma ridic, sa nu ridic greutati sau sa fac treaba prin casa...ce ciudatel imi este, dar o sa fac totul numai bebelina sa iasa la timop. Cica colonul mai lung nu se face, dar sa ramana macar asa cum este...tre sa iau No spa de 80 de 3 ori pe zi si sa ma monitorizeze saptamanal. Gata plimbarile mele de 4 ore sau orice activitate casnica propusa. Noroc ca e sora mea la mine si-o sa ma ajute o saptamana si sotul e f grijuliu. trebuie sa tin bebelina inca 5-6 saptamani.Recunosc ca mi-e putin teama, dar ma linistesc. Doamne ajuta

Ma bucur muult de vestile bune, sa creasca bebeii, sa fie bine mamicile! Emotii pt mamicile care s aproape de termen!

Va pupacesc!

Happy33+cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Buna burtici!!!!

Katy si eu am o dilema cu imbracatul de ne vom descurca noi cumva
Aruam ti-am dat PM
Elena ce grasunica aiTotul va fi bine ai sa vezi,sunt burtici cu probleme de col de pe la inceputul sarcini si au ajuns la termen
Ramonika felicitari pt eco!
Piscotel,casandralin,nicole si tuturor mult pupici
Trebuie sa ma pozez si eu ca doar azi faem 32 de sapt

O zi minunata!!!!!

Cosmi 32+ David Andrei
AMR max. 8sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Elena - felicitari ptr bebe grasan!

Despre ce hainute sa dam bebeilor in casa: io intentionez sa il tin in body fara picior, pantalonas si o bluzita deasupra sau body cu maneca scurta si o salopeta deasupra...in general am 21-22 de grade in casa. Acu depinde si de bebe...o sa vad la momentul respectiv...Piscotica de exemplu se simte bine in pantalon si o bluza la temperatura asta...la somn daca incerc sa ii mai dau si altceva se trezeste transpirata si nici nu mai doarme la loc.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si33+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Aruam scot de azi motzatele.
Nastere usoara, recuperare rapida, lapte rauri-rauri si bb sanatos

Elenush felicitari pt dolofanel.
Stai cuminte in pat ca nu mai e mult. O sa treaca repede si o sa tanjesti dupa leneveala de acum.

Fetele care nasc la Filantropia poate puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste scoruri pt cezariana. Am citit ceva pe diverse site-uri dar erau cam vechi. Nu pot sa intreb dr-ul
V-as fi tare recunoscatoare

Pup burticile

32+ AMR 5S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu sunt praf azi.
Dupa ziua oribila de Miercuri si ziua cat de cat ok de Joi am facut o amigdalita mirobolanta. Adevarul e ca la cat de des patesc eu dintr-astea in mod normal mi s-ar fi parut incredibil de simplu sa scap toata sarcina de asa ceva.
Mi-am sunat medicul mi-a zis sa iau Paracetamol, Vit C si Tantum Verde si maine la 11 sa merg la ORL sa vad daca e cazul de Zinat sau nu.
Ieri seara am zacut asa in pat, am facut gargara cu apa cu sare si am baut ceai de musetel si fructe de padure cu miere si suc de citrice.
Abia astept sa treaca cele 11 zile care ma despart de urmatoarea eco, sa aflu si eu greutatea bebelinei si evolutia rezistentelor pe artere.

Pup toate fetele si bafta multa Aruam sa fie bine luni!



32+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Alexandra, ai PM-uri in legatura cu intrebarea ta.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si33+ Radu Andrei

Mergi la inceput