Buburuze de mart-apr 2013 (18)!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Hihi, Piscotel, si la mine face valuri Ce tare!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Am mai pus si eu 2 poze... una "normala" si una funny. Deh, daca n-am alta treaba, ma joc.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Felicitas cezariana .....parca nu am curajul sa risc .
Tusferi imi doresc sa ajung pana in martie ....sa imi trimiteti si mie tort . de a 3-a zi pot sa pap .

Liza79 ce frumos ar fi... sarbatorim impreuna.

Eu recunosc ca imi este greu acum, m-as plimba de numa....deabia mai ies pana la Mall, la un film si la cate o mica cumparatura, dar mai mult home. Azi am mers pe la birou, acum ma pregatesc sa plec acasa, dar nu mai pot sa fac cine stie ce lucru...doar asa mai vad ce si cum.

Misca buburuza f tare si am senzatia ca iese asa prin lateral. Abia astept sa facem galerie pt buburuze.

Arum deja ma iau emotiile , luni o sa fiu numa cu gandul la tine si o sa te incurajez cu rugaciuni si ganduri bune, sa fie totul bine.






Danina 36+ cu Anastasia-Maria

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Fetelor, voi recoltati celule stem?
Ce parere aveti despre asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Nah ca am venit si noi de la doctor...cu vesti bune si mai putin bune, dar nu grave.
Sa incepem cu binele: am un gogosel mare si grasun, are 1700 gr +/- 250... a pus 700 gr in ultimele 4 saptamani, asa ca s-a decalat deja cu 2 saptamani fata de varsta dupa ultimul ciclu. Cand i-am vazut falcutele imi venea sa il pap tot! S-a asezat comod cu capul in vezica mea, funduletul spre ficat si piciorusele in partea stanga. El e bine, sanatos, cordonul il tinea in mana, pe langa gurita, nu stiu ce facea cu el, dar in jurul gatului sigur nu era Mi-a masurat si colul, e inchis si are 3,5 cm, a zis ca e de bine.
Partea proasta: ce am experimentat eu saptamana trecuta cu nervii de la lucru au fost contractii reale si durerile de spate ca la ciclu tot de la contractii sunt. A zis sa stau cumnite, repaus, e bine ca sunt in concediu medical, mi-a dat si tratament pt contractii cu magne B6 si inca ceva, am uitat cum se numeste, plus fier. M-a certat ca nu am luat no spa cand am avut contractii si/sau dureri de spate si a zis sa nu mai fac asta ca risc sa vina bebe mai repede decat trebuie.
L-am intrebat cum mi-ar recomanda sa nasc, natural sau cezariana, a zambit si m-a intrebat cat rezist la durere apoi a spus ca inca nu se poate pronunta, depinde cat creste gogoselul de mare si cum vom fi. Iar cand i-am spus ca m-ar tenta sa nasc la privat pt conditii, mi-a spus ca diferenta e strict de confort, si ca la Odobescu (stat) unde el lucreaza (si a fost director pana de curand) are 2 rezerve dotate si ca ar trebui sa merg sa le vad... deci omu mi-a sugerat clar ca ar prefera sa merg la stat.

Cam atat cu vizita la medic, urmatoarea e in 14 martie. Sapt viitoare voi merge doar sa imi dea hartia de prenatal.

29+ cu una bucata gogoshel activ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ramonika, pai mai mult e de bine decat de rau Acum ca stai acasa n-o sa te mai enervezi, o sa te odihnesti mai mult, asa ca sigur o sa-ti fie mai bine.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Ramonika, se vede ca stresul de la lucru te-a afectat si pe tine, si pe bebe. Ai grija de voi amandoi, cu calm, ia-o incet, relaxeaza-te si o sa vezi ca se rezolva toate si ajungi cu bebe bine, la termen!

Fac si eu galerie luni! Prima buburuza :) Nu imi vine sa cred cum scade AMR-ul la toata lumea.

31+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

stau toata ziua acasa, mai mult in pat dar incep sa ma plictisesc...sunt satula de net si tv.
Am mai pus si eu 2 poze, una de la eco de azi si una cu burtica de 29 sapt

29+ cu una bucata gogoshel activ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Ramonika felicitari pt eco.

37+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

neata fetili!
vreau si eu pm cu parola noua pt picassa. merci

37 + Radu Tudor - AMR 3 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput