Strengari de 2012 - 24 LMA Mihaela!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

Tocmai asta spuneam ....e o cantitate infima
Doar ii ungi un pic gingia nu ii dai sa bea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

am inteles ca nu-i dai sa bea . eu ti-am zis parerea mea, tu faci cum crezi ca e mai bine pt puiul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

am inteles monna. Ideea era ca unele (nu toate) ''leacuri'' babesti eu efect si dupa parerea mea nu au repercursiuni negative asupra bb. Cel putin sunt ''testate'' pe noi insine, si uite ca suntem toti mari si nu avem probleme. Nu va ganditi ca eu dorm cu sticla la cap, dar cand alte produse nu dau rezultat, le incerci si pe cele empirice. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Of, ce mi-ar placea si mie sa fiu mai relaxata.. cand te gandesti ca aproape am facut mortal combat cu preotul sa nu-i dea vin la botez... sunt exagerata, e clar..

In alta ordine de idei, ce-as mai vrea sa-i iasa si lui Gaza odata dintisorii.. avem 2 numai.. la aproape 11 luni.. Stiu ca e ok, dar m-am saturat eu sa astept

gagicile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Dana si noi tot 2 avem la 11 luni si 1 saptam si ne chinuim cu cei de sus, cand or iesi numai DD stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:

Pai bine tu Dana sa nu-l lauzi pe Gaza ca are 2 dinti....eu tot dintiless il stiam....

Uf fetelor, eu nu am mai scris de cateva zile ca-s tare suparata cu maimutica mica care inca tuseste. Are 7 zile de antibiotic, aerosoli, BB, Prospan si tot are secretii multe. Se lasasera in jos la plamani ca se si simtea haraiala cand respira numai cand tineai mana pe spate, azi am fost iar la dr si cica e mai bine, dar continuam tratamentul....

In rest e bine, adica mananca aproape la fel de bine ca inainte de viroza asta pacatoasa (3 zile a fost aproape numai pe LM), mergem de manute prin toata casa si avem o atractie deosebita pt orice usa, mai mica sau mai mare....inchidem, deschidem...inchidem, deschidem.... Ieri am sarbautorit 10 lunite, nu avem bilant, dar suntem mai slabute cu vreo 200-300 de grame.....cred ca am scazut sub 8 kg.
De azi merge si Stef la gradi ca s-a plictisit tare acasa o sapt jumate cat l-a tinut si pe el tusea, sper ca mai dureaza ceva timp pana sa se mai capete cu vreo raceala, sa se mai intremeze si ei...si noi.... ca suntem praf amandoi de griji si nesomn

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dana la fel si noi tot 2 dintisori, desi noaptea deja nu dormim de 3 saptamani tot asteptandu-i pe urmatorii.
Dorinutza multa sanatate strengaritei! Of, cred ca doar Bianca mea e lenesa si inca nu sta in picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Dana cred ca e ok sa-ti pastrezi principiile si sa nu le confunzi cu lipsa de relaxare. Eu sunt acum mai relaxata decat la primul, dar tot n-am fost de acord cu vinul la botez (asa ca Matilda nu a mai cazut in coma de somn ca David si a fost cat se poate de prezenta dupa ceremonie). De ce astepti dintii? il supara sau doar pt ca sunt draguti?
Of Dorinutza te credca e greu, mai ales ca sunteti si cu tratament. Si Matilda inca are muci si ii aspiram de 3-4 ori pe zi de peste 15 zile, dar macar sunt transparenti si nu tuseste. De maine il duc si eu pe David la gradi si tot asa, ma rog sa nu vina cu alta viroza. Am sunat educatoarea inainte sa intreb ca m-a alertat o matusa ca cica e epidemie de varicela si scarlatina prin gradinite.
Ioana te inteleg ca esti nerabdatoare, dar crezi ca ai de ce sa-ti faci griji? Pediatra ce zice? Poate asa ii este mai bine Biancutei si n-are chef s-o ia din loc. Ai vazut ca pana la urma ati razbit-o si cu mancatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Mai vroiam sa va spun ceva in legatura cu telefoanele mobile: incercati sa stati pe loc atunci cand le folositi (pe cat posibil deloc in timp ce sunteti in vreun mijloc de transport) pt ca in miscare se intensifica radiatiile caci face eforturi sa gaseasca semnalul - mi-a spus asta un domn care lucra in telecomunicatii, tind sa cred ca stia ce spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Tala pediatra spune de pe la 8 luni ca ar trebui sa inceapa sa se sprijine pe picioare, iar daca la un an inca nu sta sa mergem la neurolog. Mai avem f putin pana la 1 an, deci spre asta ne indreptam. Ce spune individul legat de cautarea semnalului (schimbarea celulelor de conexiune) in deplasare "makes sense".

Mergi la inceput