Sex la copii nostri in romania comparativ diaspora

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rici35 spune:

Referitor la scoala si mai ales la meditatii cred ca ar trebui un nou subiect. E absolut scandalos ca in Romania profesorul are dreptul de a da meditatii elevilor, si asta mai si la negru fara sa inpoziteze. Eu practici de astea le-as sanctiona cu desfacerea contractului de munca.

Cu drag
Rici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui rici35

Referitor la scoala si mai ales la meditatii cred ca ar trebui un nou subiect. E absolut scandalos ca in Romania profesorul are dreptul de a da meditatii elevilor, si asta mai si la negru fara sa inpoziteze. Eu practici de astea le-as sanctiona cu desfacerea contractului de munca.

Cu drag
Rici


Si eu, dar, inainte, le-as creste salariile pana la un nivel decent. M-am invartit destul de mult in mediul meditatorilor, toti, dar absolut toti, detesta meditatiile si isi doresc sa castige indeajuns fara ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Si inca o chestie - mi se pare ca, prin atitutdinea avuta fata de esecul baiatului invalidezi realizarile fetei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Lamuriti-ma si pe mine; postul lui rici35 e o gluma?
Tot citesc de 10 pg. si nu ma prind, poate faptul ca a fugit printre gloante il face sa se exprime mai greu in limba materna dar e amuzant recunosc.
Rici draga, faptul ca traiesti in Germania si totul iti pute in Romania spune multe despre educatia ta.
Si eu am trait o perioada in Olanda insa Romania a ramas si va ramane intotdeauna in sufletul meu indiferent unde voi trai in Africa sau in Europa.
Educatia nu tine de granite, de vecini sau pareri, tine de parinti, de familie si de bun simt. Imi educ copilul asa cum consider eu ca e moral nu vecinul, il invat valorile care le am si eu din familie, sigur, daca le am.
O casa, o masina si un cont in banca au si traficantii de droguri si cei care se ocupa de prostitutie, a fi OM e cu totul alta poveste......


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rici35 spune:

Draga Fania,
limba mea materna nu este romana ci germana.

Ai dreptate, detest f multe lucruri in Romania. Din cauza asta sunt fericit ca am plecat de acolo.

Iata ce detest de acolo:
Coruptia incredibila la orice nivel. Inclusiv buchetul de flori dat profesoarei de 8 martie.
Meditatiile pe bani neinpozitati date de profesori.
Faptul ca profanatorii de morminte sunt vazuti ca infractori iar medicii ce iau spaga ca dumnezei in alb.
Nesimtirea de a face nunti cu zeci de mii de € pe cind altii nu stiu ce sa puna pe masa la copii.
Faptul ca daca iti moare sotul satul are grija sa porti doliu dar nu te intreba daca ai de mincare la copii.
Patriotismul prostesc al unora, care in loc sa vada problemele pe fata le matura sub pres.

Ca tu te-ai intors inapoi din Olanda, este admirabil eu nu as mai vrea sa stau acolo.

Cu drag

Rici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bun si daca e asa,de ce sa te lauzi cu performantele tale??Doar detesti Romania si romanii si de aia ai plecat.Cu ce te-ar ajuta sa stii ca eu nu-s de acord sa-l tin in casa pe ala cu care la 15 ani Eva va vrea sa faca sex.Tu cum ai proceda vis-a-vis de fata ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

El a intrebat altceva.
Era(este) interesat de opinia altor parinti vis a vis de relatia sexuala a copiilor lor, in mod concret care este opinia lor si a spus despre situatia lui concreta.
Ca de aici a deviat subiectul este altceva.
Sa lasam catalogarile deoparte.
Fiecare are dreptul la opinie si consider ca trebuie respectata chiar daca nu corespunde cu propria opinie.

Ramaneti on topic va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sincera sa fiu,as vrea sa stiu si parerea taticilor dintre noi....despre chestia asta.Nu de alta da` in felul asta avem opinii din toate taberele..dar strict referitor la subiect...iar daca mi-a scapat mie...atunci merg sa citesc din urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fania

Lamuriti-ma si pe mine; postul lui rici35 e o gluma?






din pacate nu, e un trist adevar fluturat pe sub nasurile noastre.

marius, hai sa fim drepti, cel ce deviaza subiectul e chiar autorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai toti au (cam) deviat. Dar sa nu deviem din nou

Mergi la inceput