club de sah pentru copii

club de sah pentru copii | Autor: xandra28

Link direct la acest mesaj

sunt in cautarea unui club de sah pentru copii (puiul meu are 7 ani), eventual in sectorul 6. nu prea stiu la ce activitati sa mergem pe vremea asta urata. am inceput cu inotul, dar iarna avem interdictie de la ORList.

va astept cu idei si va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Noi aici: http://scoaladesah.ro/ (de o fi considerata reclama imi cer scuze) -mergem din octombie si T este foarte incantat. Au program dupa amiezile dar si in W-end. Ca pret mie imi par foarte rezonabili.

Sunt la Universitate (langa fosta ambasada a Americii).

Edit sa mai scriu ca T are 6 ani si jumate. Am vazut acolo copii intre 6 si 9-10 ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

multumim mult!

am inceput sa mergem, deocamdata doar inw/e. lui Vlad ii place tare mult.

multumesc inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Si al meu e innebunit dupa sah , iar eu nu stiu sa ma joc , nu m-a pasionat niciodata, insa el a invatat de pe net si mai joaca cu cine prinde. Am sunat si eu la ei, o sa l duc sa vedem daca i place. Multumesc ptr idee si ptr site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Bravo, ma bucur. Sper sa le placa si lor. T este inebunit. El a mai mers cu doi prieteni dar cei doi baietei s-au lasat. Este adevarat ca de fapt parintii au cam renuntat. Iar copii nu s-au suparat .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

A mers si baietelul meu azi, prima impresie a fost buna desi a avut cateva obiectii. Sper sa-i placa si sa nu abandoneze pe parcurs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Si noi am mers astazi prima data Domnisoara de acolo a fost f multumita de el, a zis ca stie sa se joace , deja a castigat vreo 3 jocuri aseara , asteptam data viitoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RO ANA

A mers si baietelul meu azi, prima impresie a fost buna desi a avut cateva obiectii.


Ce nu i-a placut ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

Nu i-a placut ca era destul de multa galagie, unii copii cu care a jucat nu erau atenti la tabla de sah iar cativa vorbeau urat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Exact asta a spus si al meu, ca unii copii vorbeau urat si aruncau cu piesele pe jos, etc. Eu i-am spus sa isi vada de treaba lui , asa sunt unii copii. Am vazut si eu cand l-am luat, ce balamuc era acolo .Doamna mi-a spus aseara, oarecum surprinsa, ca a fost f cuminte si atent. Dar eu stiam ca este, deci galagia nu a fost de la al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Eu nu stiu sa joc sah, insa cred ca sahul trebuie jucat in liniste, sa te poti concentra, nu intr-un du-te - vino continuu.

Si pe mine ma intereseaza pt. copil, tot in sectorul 6, dar mai aproape...Universitatea mi se pare departe....

Editez ca sa pun si aici ce am gasit pe site-ul Federatiei Romane de Sah. In sectorul 6 sunt active cluburile:

CS JECO-CENTROCOOP BUCURESTI - Str. C-tin Titel Petrescu, nr.5, Bl. C21, ap.29, sector 6, Bucuresti

ACS JOCUL CELOR 3 CAI BUCURESTI - Bucuresti, B-dul Timisoara, nr.39, Bl. P15, et. 3, ap. 134, sector 6

Mergi la inceput