Se nasc in ultimii ani mai multi baieti decat fete

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Nu mi s-a parut dezechilibru. La baietii mei in clase (a 1-a si a 4-a) numarul fetelor e egal cu al baietilor. La karate si baschet (echipa de baieti) evident ca sunt majoritar baieti. La inot - cred ca sunt putin mai multi baieti. Probabil ca daca ma duc la dansuri si balet voi gasi majoritar fete. In familie - eu am doi baieti si fratele meu doua fete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Eu aveam impresia ca se nasc in general mai multe fete... nu stiu de ce.. Probabil si datorita statisticilor care arata mai mareu un nr mai mare de femei decat de barbati, dar probabil ca balanta atarna datorita femeilor in varsta, care raman vaduve. Si eu am vazut mult mai multe vaduve decat vaduvi, si probabil de aia. Inseamna ca la varsta copilariei sau la varsta tanara, procentul este sensibil egal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

La noi la scoala sunt 14 fete si 8 baieti. La gradi erau egali. In gasca de prieteni din copilarie (de-ai lui barbata-miu) TOTI au/ am facut baieti.. cate 2 bucati fiecare. In general printre prietenii nostri se regasesc mai multi copii baieti... procentul este cam 80% baieti si 20% fete.
La capitolul vaduvi/vaduve... socra-miu e vaduv si mama e vaduva..deci scoru' este egal.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Eu am nascut pe 26 mai 2010..pot zice ca a doua zi cand am mers la alaptat am intrat in sala aia arhiplina si cat timp am asteptat sa-mi aduca si mie copilul care nu a mai aparut pt ca era in incubator m-am tot holbat la bratarile doamnelor..arau 36 de mamici din care doar eu si inca una purtam mandre bratarele bleu..restul o avalansa de roz...Cand am inceput insa plimbarile prin parc si am inceput sa ne facem noi cunostinte in randul proaspetelor mamici care frecventau acelasi parc am observat ca intr-adevar la noi in "gasca" sunt mai multi baieti decat fetite...Sincer am crezut ca doar in zona noastra e asa..La cresa la fel..tot baietii sunt majoritari...in fine o fi si asta o chestie...Acu ca o fi de bine sau de rau..vedem noi..traim si cu asta..pe vremea noastra erau cam 7 fete/cap de baiat..si tot am gasit unul sa ma ia si pe mine ..s-o gasi o fata si pt feciorul meu..asta e sigur!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Ma indoiesc sincer ca pe vremea noastra era 7 fete/ 1 baiat. Nu cred ca era asa o disproportie... N-am auzit de asa ceva. POate s-o fi intamplat asa in timpul razboaielor, cand mureau f multi barbatis i ramaneau multe vaduve...

Mergi la inceput