Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Se nasc in ultimii ani mai multi baieti decat fete

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 3

boticelina
membru senior

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, constantaCONSTANTA
3020 Mesaje
20 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:26:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiboticelina Adauga semn de carte la raspuns Trimite boticelina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Clar, la Constanta e de baietii nostri!

Of course, si sunt si tare frumusele, va asteptam

Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

emilia.m
don't ask me for patience

Romania, BUCURESTI
2547 Mesaje
10 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:33:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emilia.m un Mesaj Privat  Reply with Quote
La mine la birou suntem 9 gravidute (din care 2 proaspete mamici). Ponderea este 4 fete si 5 baieti.
Doar ca, dintre cei 5 baieti, 2 nu sunt 100% sigur baieti pentru ca uneori la eco de dublu test mai apar erori (mie de exemplu la dublu test mi-a zis baiat si 2 sapt mai tarziu a fost clar ca e fata).

31+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Laura25
Lasa-ma sa moderez!

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
43 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:36:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui boticelina

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Clar, la Constanta e de baietii nostri!

Of course, si sunt si tare frumusele, va asteptam

Am observat

'Cos what I feel is the only truth for me
Alex@Sara
Alex@Sara
membru matur

Donator  Mos Nicolae 2011Donator  Sange
 Romania, Voluntari
1545 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  14:08:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Alex@Sara  Trimite mesaj yahoo luiAlex@Sara Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alex@Sara un Mesaj Privat  Reply with Quote
In clasa feciorasului meu sunt 14 fete si 11 baiieti.
La gradinita la fete,sunt 7 baieti si 2 fete (ale mele )

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

maria_alexia
nehotarata. sau nu ??

Donator Parohia Glodeanu
 Romania, sibiuSIBIU
4022 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  14:21:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maria_alexia un Mesaj Privat  Reply with Quote
daca va intereseaza o statistica globala:
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_sex_ratio

sau una nationala:
http://www.gandul.info/news/infograficul-zilei-cati-copii-s-au-nascut-in-romania-in-ultimii-22-de-ani-10347138

Editat de - maria_alexia on 07/02/2013 14:24:18
      De acord (1 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Ramonika
mama mītzelor

Romania
8888 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  15:57:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ramonika un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am fata, iar in anturajul nostru (de parinti cu copii cu varste apropiate de fata mea) sunt numai fetite. la gradinita sunt cam nr. egal intre baieti si fete, insa in cartier parca numai fete vad...

alinuk
pur si simplu MAMA

Donator AndreiDonator  Sange
 Romania
5647 Mesaje
22 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  16:31:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinuk Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinuk un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu zic ca la un bilant global, undeva se ajunge la un echilbru yin yang

in clasele copiilor mei e asa:

La Teo: 15 fete, 9 baieti
La Andu: 9 fete, 9 baieti

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Caravana desprecopii...
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Selene_Bunny
Picatura-curcubeu

Donator 1 Iunie 2010Donator Parohia GlodeanuDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator  3 sate
 Romania, Braila
7782 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  19:54:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Selene_Bunny un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui boticelina
Eu am citit undeva ca preponderenta baietilor apare imediat dupa perioade de razboi/criza, deci e posibil ca asta sa fie un motiv, desi criza a fost doar economica (dar si demografica, ca o consecinta a acesteia).

Mie mi-a spus tatal unei prietene ca nasterea de multi baieti anunta un razboi.

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...

In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.

De acord (0 aproba) Dezaprob (1 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

dianad
membru junior

Romania, Bucuresti
1046 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  19:57:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dianad un Mesaj Privat  Reply with Quote
La scoala avem 16 fete si 9 baieti, La gradi erau 20 de fete si 14 baieti.
Mama are deja 6 nepoti cu varste cuprinse intre 7,5 ani si 9 luni. Din ei 4 sunt fete.
Anul acesta la clasele a 9-a de mate-info am cel mult 6 fete si restul, pana la 28 sunt baieti. Si clasele de filo au multi baieti, aproximativ 50%.
Ma duc sa ma uit pe grafice.

Deceneus
Deceneus
membru matur

Romania
2333 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/02/2013 :  08:36:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Deceneus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Conform demgrafiei in toata lumea se nasc mai multi baieti decat fete, intr-un raport de 51% la 49%, deci este normal sa existe mai multi baieti.
Cum barbatii traiesc mai putin, la octogenari raportul se inverseaza, si numarul babelor este mai mare decat al mosilor.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
      De acord (2 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Pagina: din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com