Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Se nasc in ultimii ani mai multi baieti decat fete

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 3

Deborah77
Deborah77
membru junior

Romania
Bucuresti

643 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 07/02/2013 :  12:33:53 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Deborah77 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Se nasc in ultimii ani mai multi baieti decat fete

Aveti si voi impresia asta, ca in ultimii ani exista o disproportie intre baietei si fetite? Eu am baiat, 6 ani. La gradi erau 18 baieti si 6 fetite in grupa. Pe strada noastra, sunt 10 baieti si 2 fetite. La scoala, 10 cu 10, acolo este echilibru. La afterschool, iarasi mai multi baieti. Este o intamplare, sau chiar se intampla ceva? Si care ar putea fi consecintele in viitor?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

cristoiu
membru junior

Germany, Hannover
1381 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  12:57:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristoiu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Deborah77

Aveti si voi impresia asta, ca in ultimii ani exista o disproportie intre baietei si fetite? Eu am baiat, 6 ani. La gradi erau 18 baieti si 6 fetite in grupa. Pe strada noastra, sunt 10 baieti si 2 fetite. La scoala, 10 cu 10, acolo este echilibru. La afterschool, iarasi mai multi baieti. Este o intamplare, sau chiar se intampla ceva? Si care ar putea fi consecintele in viitor?

Si la noi e la fel. Am prins loc la gradinita doar pentru ca e fetita, fiindca ersu dispersti dupa fete. Sunt 17 baieti si 7 fete in grupa.

Consecinte? Unii zic ca vine razbel. Mie imi place sa cred ca s-a intors roata si fata mea o sa poata sa aleaga dintr-o suta de barbati. Asta daca nu o fi gay si atunci, tough luck. Si eventual o sa mai scada populatia globului, asta daca o fi un fenomen generalizat.

Ah, si poate lumea va deveni mai deschisa spre ideea de homosexualitate ... Ca na, mai bine gay decit deloc
      De acord (1 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

boticelina
membru senior

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, constantaCONSTANTA
3020 Mesaje
20 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:08:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiboticelina Adauga semn de carte la raspuns Trimite boticelina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fi-mea are 4.7 ani. Pana anul asta in toamna, la gradi erau mai multe fete (12 la 7). Anul asta (e grupa mare) sunt mai multi baieti. Baietii "extra" provin si din cei care ar fi trebuit sa mearga la pregatitoare anul trecut dar mamicile nu i-au vazut pregatiti de scoala.

In parc in schimb, pe palierul ei de varsta, sunt mai multe fetite decat baieti...

Eu am citit undeva ca preponderenta baietilor apare imediat dupa perioade de razboi/criza, deci e posibil ca asta sa fie un motiv, desi criza a fost doar economica (dar si demografica, ca o consecinta a acesteia).

Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Cristina_C

Donator  Mos Nicolae 2011
 Germany,
8099 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:12:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristina_C un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu cred ca exista un echilibru de la natura (nu vorbesc de sex selection). Sunt perioade si perioade, cand asa, cand asa astfel incat, in timp, nu vor fi probleme. De exemplu, cand am nascut eu, in 2002, statisticile aratau ca sunt mai multe fete decat baieti. Invers deci. La maternitate, in salonul bebelusilor, al meu era printre putinii baieti, majoritatea erau fete. La gradinita, la fel, erau mai multe fete in grupa si acum, la scoala, tot baietii sunt in minoritate in clasa.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Deborah77
Deborah77
membru junior

Romania, Bucuresti
643 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:12:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Deborah77 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Generatia baiatului meu s-a nascut in plin boom economic, nu era nici urma de criza.

Oricum, multumesc pentru pont, la o adica o sa-i recomand sa se inscrie la o facultate in Constanta cand o creste mare :)

membru veteran roxanaz
Rainbow in the dark

Romania, constantaCONSTANTA
18695 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:16:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat  Reply with Quote
la noi in clasa clar mai multe fete 20 contra 15. la gradi la fel, mai multe fete.

corap
I love coffee

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, bucurestiBUCURESTI
4327 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:19:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite corap un Mesaj Privat  Reply with Quote
la fi-miu in clasa: 11 baieti si 5 fete.
edit: in clasa paralela: 10 baieti si 5 fete.

Editat de - corap on 07/02/2013 13:19:54

dana vio
eu insami

Romania
1379 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:19:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
si eu am fost uimita ca in grupa lui Alex sunt 12baieti si 15fete. Da, da, vine razbelul.

Alexandra Maria
14.12.2007

ingridnen
membru senior

Romania, bucuresti
3207 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:22:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
sant perioade si perioade...vad si la birou la noi:

acu vreo 2 ani toate gravidutzele au nascut fete.
anul trecut in schimb numai baieti

Ingrid si Cristi 9 ani

Laura25
Lasa-ma sa moderez!

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
43 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:23:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Clar, la Constanta e de baietii nostri!

'Cos what I feel is the only truth for me

membru veteran szivarvany
green eyes`mom

Donator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator Parohia GlodeanuDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Christmas Island
23966 Mesaje
94 Prieten(i)
Trimis la: - 07/02/2013 :  13:26:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat  Reply with Quote
In clasa acum sunt 14 fete si 12 baieti.
Dar avem clasa de-a 3-a cu 22 baieti si 3 fete :-)
La fosta gradi anul asta sunt 18 baieti si 6 fete :-) Pe vremea fie`mi erau mai multe fete.

nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum
Pagina: din 3 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com