Buburuze de mart-apr 2013 (17)!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Sorry, Mara-i ! Neuronul gravid, bata-l vina!

33+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Ramona, de obicei medicul iti recomanda sa bei mai multe lichide....lichidul se schimba la 4 ore.
Cred ca ar fi bine sa mi ceri o parere, repeta ecografia in alta parte, poate alt dr vede altceva

31+ AMR 7S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Ramona, si mie mi-a zis ca am lichid putin, dar mi-a zis ca e subiectiv putin, deoarece e bebe mare. Am baut multa apa, si peste cateva zile m-am dus la o alta ecografie, la altcineva, si era lichid suficient. Bebe se intorsese cu capul in jos, care e pozitia in care are mai mult loc. Acum nu stiu daca a fost apa, pozitia lui bebe sau subiectivismul ecografistului...
Eu zic, pt linistea ta, sa bei multa apa si sa mai faci o eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Apropo, legat de curatat geamurile, mie mi s-a spus sa am grija cat de mult ridic bratele, inclusiv la intins rufe, pt ca-l afecteaza pe bebe. Fac si eu curat, dar "mai de vara".
Tudoralexa pe mine m-a intrebat dr. cum vreau sa nasc. I-am zis natural, dar daca el considera ca tb cezariana, facem cezariana. Oricum la tine, cu gemeni, nici nu se pune problema sa nasti natural.
Eu una am ales natural pt ca si asa natura nu prea m-a dotat cu si poate, vine mai repede lapticul si reusesc si eu sa . Indiferent de modalitatea nasterii, in ochii puilor nostri vom fi super-mamici, macar pt primii ani.

36+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Ginionul face ca in ziua respectiva chiar nu prea bausem apa, chiar remarcasem si eu asta. Gandeste-te ca lichidul este pipi facut de bebe. Daca tu nu faci pipi cand nu bei, bebe cum sa faca?
Tu bausei aapa in ziua cu eco?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Katy, cine ti-a recomandat? Si in ce fel il afecteaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_s spune:

Uf! Am fost la 3 doctori, 3 ecografe, acelasi dignostic, singura optiune e monitorizarea la saptamana si daca devine mai rau de atat, cezariana. Cand l-am vazut pe bebe pe monitor chircit asa, se vedea ca loc nu prea are imi venea sa-i zic sa-mi faca cezariana pe loc.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mara stai cumintica in pat, n-ai ce face. Treaba nu o termini niciodata. Pup. Suntem alaturi de tine. Are bine fetita - 2 kg.
Ramona daca ai bea mai multa apa nu ar ajuta?
Pisica nu mi-a recomandat un dr ci cunostintele si colegii. Nu inseamna ca nu mai intind rufe, ci incerc sa nu stau f. mult cu mainile intinse. N-as sti sa-ti spun cum afecteaza.

36+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Katy, dr meu a spus ca sunt un caz clar de cezariana dar daca merge totul bine pana la sfarsit putem incerca si o nastere naturala.
Ii mai dau o sansa saptamana viitoare iar daca nici acum nu si-a bagat mintile in cap cred ca o sa-l parasesc

31+ AMR 7S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ramona draga roaga-te, hidrateaza-te, vitamina C(ajuta la hidratare) si du-te la ecografii cat de des, ca sa fie scos bebe la momentul optim.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
33 saptamani+ AMR 7 s

Mergi la inceput