M-am hotarat.............adoptie(87)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972
Deci:
1.- 10 martie- 10- iunie-
2. cererea o poti face pana in data de 05.06(3-4.06) fiindca cu 5 zile inainte de implinirea termenului de 90 zile trebuie depus dosarul la juridic de catre biroul adoptii.
3.-30 de zile calendaristice de redactare a hotararei( poate fi redactata si mai devreme) + termenul de 15 pentru recurs.
Denisa220972 mamica puiului Denisa


Ms din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina_g

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972
Deci:
1.- 10 martie- 10- iunie-
2. cererea o poti face pana in data de 05.06(3-4.06) fiindca cu 5 zile inainte de implinirea termenului de 90 zile trebuie depus dosarul la juridic de catre biroul adoptii.
3.-30 de zile calendaristice de redactare a hotararei( poate fi redactata si mai devreme) + termenul de 15 pentru recurs.
Denisa220972 mamica puiului Denisa




Deci eu tre sa ma prezint la tribunal o data pe 10 martie si odata in iunie cind se deschide incuviintarea? Ar putea fi in iunie si incuviintarea? Hotararea de care vb e cea definitiva si irevocabila pt incredintarea sau cea finala de incuviintare? Intreb pt ca tre sa plecam si in concediu si sa nu ma trezesc ca ma cheama taman cind stau cu burta la soare.Nu e vorba, ca vin din concediu insa nu e prea comod.
Ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamghicu spune:

multumesc mult pentru urari! prima vizita a fost extrem de incarcata d emotii ... e un copilas bine crescut si ingrijit care nu statea un minut locului... i-a placut jucaria pe care i-am dus-o. s-a jucat cu ea aproape neincetat ... suntem plini de speranta si teama in acelasi timp. vestea chiar ne-a luat pe nepregatite psihic... incercam sa recuperam ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

simo , tare complicat este . sunt sigura ca vei gasi calea catre copilasul care te asteapta . si eu sunt de caord ca bubulina nu a fost sa fie a ta . si asta trebuie sa te intareasca . bubulina ta inca te asteapta acolo undeva in sistem . sau poate acum se naste .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Maria....felicitari!!!!!Intelegem din mesajul tau ca v-ati hotarat si ca mergeti mai departe cu potrivirea.V-ati intalnit copilasul!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamghicu spune:

da, mergem mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_e spune:

Felicitari maria!!! Ma bucur nespus ca macar ati avut sansa si posibilitatea sa va vedeti in sfarsit sufletelul. Sper din tot sufletul sa fie ales de voi, sa va lumineze si sa va bucure viata. O sansa ca aceasta nu apare mereu!!!
Fiti puternici si luati hotararea POZITIVA.

Va pup,
Andre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Maria felicitari! Ma bucur mult pentru voi si va doresc sa il aveti acasa cat mai curand cu acte in regula!

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Fetelor ......am primit raspuns de la ORA si din octombrie pana in prezent am aparut pe o singura lista!!!!!!!!Daca lucrurile merg in acelasi ritm probabil nici pe al doilea astestat nu mi se va prezenta vreun copil! INCURAJATOR, ce sa zic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Malex cum adica ai aparut pe lista doar o data? Adica o data ce esti pe lista nu esti acolo? Poti apare si dispare asa in neant?
Zau daca pricep ceva

Eu am inteles ca esti pe lista si calculatorul selecteaza pe cei potriviti pt un anumit copil, dar ca poti disparea, nu mai pricep....
sau la asta te referi ai fost selectata doar o data de calculator?

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput