M-am hotarat.............adoptie(87)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Loriana felicitari! Va doresc din tot sufletul sa fiti fericiti si sa radeti toata viata de acum inainte

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

felicitari loriana !
stiam eu ca sunt vesti bune .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trotil spune:

Loriana, felicitari!
Sa fie intr-un ceas bun, sa va bucurati de ea si ea de voi muuult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Multumesc tuturor pentru gandurile bune si sa auzim cat mai multe vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Buna fetelor
In primul rand felicitari loriana, sa fiti fericiti pana la adanci batraneti, sa cum se spune in poveste
In al doilea rand ma simit datoare fata de voi cu unele vesti despre mine, unele dintre voi stiti ca sunt la al doilea atestat, abia acum am primit raportul final de la evaluare din care reiese ca eu si sotul meu, adica familia mea nu suntem apti sa adoptam un copil.
Asta din cauza ca eu, "doamna ..... cand povesteste despre tata (decedat), are lacrimi in ochi, chiar izbucneste in lacrimi ce ne arata ca este in travaliu de doliu nerezolvat, prezinta labilitate emotionala, nu are capacitate de autocontrol si de a depasi emotional esecurile si neimplinirile, prezinta o capacitate slaba de adaptare la situatii noi," ,iar sotul "domnul...... nu prezinta capacitate de autocontrol, prezinta o slaba capacitate de adaptare la situatii noi."

In raport mai sunt multe dar va scriu ultimul paragraf din acest raport "luand in considerare disfunctionalitatile la nivelul cuplului si blocajele emotionale individuale, consideram ca familia...............nu prezinta momentan un mediu familial cu echilibru stabil necesar dezvolatrii armonioasa a unui copil."
Imi pare rau decat ca puteam oferi toata dragostea mea "de mama in sufletul meu" unui copilas, si ca mi-am povestit viata mea,
lucruri personale, sentimentele mele unor persoane straine.
Oricum eu, eram convinsa ca nu o sa mai luam atestatul dupa tot ce s-a intamplat anul trecut in potrivirea practica cu bubulina,
dar am zis sa ma incercam, ca poate asa a vrut Dumnezeu.
Dar acum imi dau seama ca Dumnezeu a vrut ca noi sa nu avem un copilas.
Fetelor va doresc sa reusiti cat mai repede in a va gasi copilasul, sa castigati aceasta lupta cu morile de vant.
O sa ramaneti in continuare prietenele mele.
Sa ne auzim cu bine.

O rog pe Liliana Csaki, sa treaca si la mine neatestare 11.02.2013


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Simo imi pare tare rau pentru ce vi se intampla.

Dar nu puteti face contestatie si solicita o noua expertiza psihologica? Adica la primul atestat aveati autocontrol si acum brusc l-ati pierdut?
Ce nebunie...Eu sper sa nu renunti..ci eventual doar sa iei o pauza sa te linistetsti..dar nu stiu in cat timp se poate depune contestatia..

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

chiar, mi se pare absurd ce s-a intamplat! daca e asa cum zic ei, bun, atunci fa sedinte psihologice chiar la ei! a aparut un hop si predai armele? nu fetito, puneti armele frumos in spinare si cauta sa reusesti! eu te sustin moral, mergi cu noi mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Ce vesti!

Loriana, felicitari!

Simo, nu va descurajati! Ar trebui, cred, sa faceti o noua evaluare psihologica... Este prima oara cand aud asa ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Simo, imi pare fff rau de ce s-a intamplat.Pare o nebunie, nu pot sa cred ca se poate intampla asa ceva. Eu cred ca ei au ceva personal cu voi datorita celor intamplate anul trecut. DAR si parerea mea este sa nu va dati batuti, faceti contestatie, trebuie sa existe o cale de rezolvare. Fiti tari!!!!!!!!
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Simo, am ramas fara cuvinte....nici nu stiu ce sa zic.
Pai dc tu nu esti apta pt k inca iti mai plangi tatal, k nu l-ai uitat, k inca mai porti doliu in suflet....pai ce sa mai zic de mine si de sot: pierderea ambilor parinti ai sotului si pierderea copilului si a oricarei sanse de a mai ramane insarcinata
Doamne! fetele au dreptate: trebuie sa existe o varianta, o contestatie ceva, o reevaluare. K doar nu sunteti nebuni, cu probleme psihice, Doamne fereste!

Mergi la inceput