M-am hotarat.............adoptie(87)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

carmen care dintre iubitii tai este otto ? saracutul , imi pare tare rau pentru el . al meu a murit anul trecut si inca ii simt lipsa . mi-am dat seama o data cu pierderea lui ca suntem asa de efemeri . si lucrurile trebuiesc facute la timpul lor . si eu ma invatat de la el iubirea neconditionata si tot ele ste cel care m-a ajutat in toate clipele grele prin care am trecut pret de aproape 16 ani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Neata, fetelor!
Happy Valentine'Day!
Pentru toti cei care sarbatoresc in stil american...
Pentru cei care asteapta Dargobetele, va servesc cu o cafeluta virtuala si mai bine sarbatorim romaneste, k pica si duminica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Valentina si o zi frumoasa!
Sarumana de cafea e fff buna

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_e spune:

Dragele mele,
Revin cu salutari pentru toate fetele de aici. Mi-a fost dor de voi tare mult si in fiecare zi ma gandesc sa deschid site-ul si sa scriu cateva randuri dar, din pacate, treaba de la birou este foarte multa si nu prea am portite... Ce mai faceti, in ce stadii sunteti? Am citit cam ultimele trei pagini si ma bucur sa stiu ca sunteti acolo, la sustinut moralul. Unele dintre voi cu bucuria/sufletelul deja ajuns acasa, altele in asteptare ca si mine.
Eu si sotul avem de asteptat Raportul celor de la DGASPC sa ni-l dea spre citire. Suntem nerabdatori sa primim atestatul si sa se deruleze cat mai repede procedurile cu ORA. Stiti si voi, un soft de PC trebuie sa faca selectia si potrivirea totodata. Avem credinta in Dumnezeu ca totul va fi bine.
Va tin pumnii tuturor celor care sunteti in asteptare, sa fie totul ok si sa va dea Dzeu tot ce va doriti.
Celorlalte, va doresc viata luuuunga alaturi de dulcele sufletele care vi s-au alaturat de curand si sa va aduca numai bucurii.
Va imbratisez pe toate cu drag,
andre_e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Happy valebtine's day! sa fiti iubite si sa iubiti cat mai mult posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna seara si bun venit fetelor noi.
Am reusit cu greu sa-l induplec pe sot si am depus actele pentru atestatul nr.3, de data asta am trecut indiferent sex (initial eu am vrut numai fetita). O sa iasa astestatul imediat dupa ce expira cel vechi. In rest, nimic, nu sunt copii, dar asta stiti si voi.
Sa aveti o seara linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Intrebare ca sa ma aflu in treaba: in Rep. Moldova ati incercat sa vedeti daca nu ati putea adopta? Simplu nu are cum sa fie dar cand citesc de al treilea atestat......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

ai facut bine amy ca ati trecut la al treilea atestat. asa sunt sanse mai mari sa fiti potriviti cu un copilas. uita-te si tu, cine mai este in acest stadiu pe forum? cred ca doar monique77. MULT SUCCES!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Din aceeasi categorie de a ma afla in treaaba:) , oare de ce la noi nu s ar putea face photolistings of waiting children? In USA agentiile au voie sa posteze ( fie ptr toata lumea care intra pe net fie doar ptr cei care se inregistreaza pe site si primesc o parola) fotografii cu copii adoptabili care au caracteristici nu prea solicitate de familiile dornice sa adopte. Fie sunt mai mari, fie au prbleme de sanatate. Ar putea pune si la noi, macar ptr cei cu atestat in prima faza, poze cu copiii care au peste 5 ani, de etnie rroma sau cu probleme de sanatate. Sunt convinsa ca multe familii care nu ar opta in cerera de atestat ptr copii cu astfel de caracteristici s a putea indragosti sau macar interesa de un copil din baza de date. Eu as propune la ORA dar probabil voi vorbi singura.....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Manuelita, sunt de acord cu tine....cu siguranta multe dintre noi chiar daca au optat pt copii pana in 5 ani s-ar putea indragosti si de un copil mai mare 7-8 ani.Eu una cred ca as face parte din aceasta categorie.

Mergi la inceput