"FMI a rupt relatiile cu Romania"

"FMI a rupt relatiile cu Romania" | Autor: Ramonika

Link direct la acest mesaj

http://capitalismpepaine.wordpress.com/2013/01/28/fmi-a-rupt-relatiile-cu-romania/

Negocierile, esec total: “orice împrumut nou este exclus!”



o fi adevarat? ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Sa-l intrebam pe "liberalul" Radu Rusanu.
El zice ca www.bzi.ro/dan-radu-rusanu-despre-reactia-sefului-misiunii-fmi-era-suparat-dupa-ce-si-a-luat-o-putin-341718" target="_blank">guvernul e in grafic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

e de asteptat ca guvernantii sa pastreze aparentele. insa ma intrebam daca informatiile din link-ul meu or fi de la cineva din interior, care a auzit cu propriile urechi ce spune acolo, sau e pur si simplu ura la adresa uselistilor si presupuneri eronate?
daca are dreptate, e cam nasol...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

De la inceput nu a fost nevoie de FMI.
Iar informatiile sunt trunchiate,dupa cum au nevoie ziaristii sau cei care comanda articolul.

Ca nu a fost si nu este nevoie de FMI e adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

e de asteptat ca guvernantii sa pastreze aparentele. insa ma intrebam daca informatiile din link-ul meu or fi de la cineva din interior, care a auzit cu propriile urechi ce spune acolo, sau e pur si simplu ura la adresa uselistilor si presupuneri eronate?
daca are dreptate, e cam nasol...


Nu stiu daca are sau nu dreptate, daca chiar stie ceva mai mult, si eu am citit linkul si am mai citit cate ceva pe blogul acela si m-am alarmat cu niste chestii, insa am cautat despre autor Mihai Giurgea si am aflat chestii destul de proaste despre el, oricum si dupa blog, ton, scris mi se pare un tip ciudat tare, asta ca sa nu zic altceva nu pare deloc un tip de incredere.

Mergi la inceput