Buburuze de mart-apr 2013(16)!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Ramona imi pare rau ca ai trecut prin asta.

35+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona_s

Of fetelor nu vreau sa va sperii, sau sa va contrazic, fiecare face cum crede de cuviinta, eu zic sa mergeti la spital, ca bebelul poate intra in suferinta fetala mult inainte de reglarea contractiilor la 5 min. As da orice sa intorc timpul inapoi sa plec la spital la 4 dim, la primele contractii. Bebelina mea a miscat pana pe la 5-6 dar la 8 am zis eu ca doarme. Cand am ajuns la spital pe la 9 era prea tarziu...

32+

imi pare tare rau ca ai trecut prin asa o experienta

35 + Radu Tudor - AMR 4 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Ramona, ce cumplit...Se stie cauza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_s spune:

Buna seara fetelor!

Nu am vrut sa va intristez, sper ca nu am povestit prea mult. Ma iertati in cazul asta. Multumesc pentru gadurile voastre.

Pisica_mov nu am reusit sa descoperim motivul, mai nou suspecatm o forma nespecifica de trombofilie. Prima sarcina a fost normala, analize bune, fara complicatii, fara anomalii, fara nimic. Acum placenta a luat-o un pic razna, in rest analize bune, bebe sanatos si miscacios. Singurul lucru comun ar fi rezistenta pe artere uterine marita(asociat cu scaderea brusca a lichidului). Deci voi intra in clubul Clexane.

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_s spune:

Emilia interesante filmulete! Mai ales primul ca la al doilea nu am avut curaj sa ma uit pana la sf

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisica_mov spune:

Trist, Ramo...Sa fie bine de data asta!
Legat de scaderea lichidului, sigur bausei suficienta apa? Eu la o eco am avut lichid putin ( nu de speriat, dar cam putin) si mi-am dat seama ca in ziua aia nu prea bausem ( nu sa imi fie sete, eu beau oricum mai mult decat imi trebuie). M-am speriat si peste 3 zile am mai facut o eco. Am baut peste 2 l pe zi. Lichidul crescuse de la 8 la 12, deci cu 50%. Ajuta fff mult si dramatic hidratarea.
Si eu am placenta cam imbatranita, gradul II la 26 de saptamani si rezistenta crescuta pe o artera ( din fericire cealalta e buna). Voi face ecografii mai dese, deci...Sa speram ca va fi bine si nu va tb bebe scos mai repede.
A, stii ca nu tb sa dormi pe spate, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_s spune:

Buna dimineata!

Ce mai faceti voi? Eu nu am somn dupa cum se vede. Va invit la o cana de iaurt (eu nu beau cafea).

Pisica_mov o sa fie bine ai sa vezi, o sa avem toate bebei sanatosi si papaciosi. Eu beam cam multa apa, in jur de 4 l, am redus la 3 l, iar de dormit dorm ca o printesa pe un pat de perne in special pe partea stanga (mai stau pe dreapta cand ma doare soldul f tare, insa niciodata pe spate).

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele. Eu chiar daca imi propun sa dorm pe o parte, tot pe spate ma trezesc. O duminica frumoasa!

35+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata fetele!

Ramona, imi pare rau ca ai trecut prin experienta asta! Ma bucur ca acum e totul bine si stii ce sa urmaresti! Doamne ajuta!

Noi pe langa casa azi, ne refacem ptr o noua saptamana; vineri am iesit in orasel si am obosit destul de tare, ieri prin vizita, azi niste mancarica dupa ce adoarme mandra si apoi relax.

Pisicuta - bine ai venit printre noi!

Poop si o duminica placuta!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si30+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Buna fetele!
Ramona bafta sa fie perfect totul!

Fetelor, voi cum reusiti sa beti atata apa? eu am mari probleme cu asta, nici inainte de sarcina nu eram fan baut lichide, iar acum la fel... adica ma rezum la 1L, maxim 1L jumate pe zi...as vrea sa beau mai mult dar nu pot...daca beau chiar si o gura in plus imi vine inapoi instant...si ma balonez(apa plata, lapte, supa, suc, orice) si ma iau durerile de stomac si am reflux vreo ora dupa...pur si simplu nu pot sa beau cat imi cere organismul sau cat as vrea e adevarat ca am un inceput de ulcer de cativa ani, dar m-am obisnuit cu el.
pana la ultima consultatie nu a zis nimic doctorul, doar la controlul de acum 2 saptamani a zis sa beau lichide, dar nu a zis nimic de lichid putin sau altceva. imi vine sa fac perfuzii sa am aportul necesar de lichide pe zi, ca pe gura nici o sansa...si nici cu fructele nu ma impac.
in rest gogoshelu meu e cand o zi activ cand una mai lenes, ne-am obisnuit deja, numaram zilele pana la urmatorul control si bineinteles prenatalul mult visat. din cauza sarcinii suport tot mai greu stresul de la lucru si cedez nervos mai usor si pur si simplu simt k nu mai suport...mai 2 sapt si gata!
aacum ma supara de cateva zile spatele si crampele intestinale... dar macar nu mai e constipati asa de rea.
zilele trecute amprimit o veste proasta, mi se va confirma saptamana ce vine...dar se pare ca nu voi mai naste la privat caci au saltat astia preturile( dublu) a fost cineva sa se intereseze... asa ca daca e adevarat, trebuie sa incep sa ma interesez si eu de ce trebuie luat si facut pt spital, caci la privat mergeam cu periuta de dinti si atat.
sper ca sunteti bine toate! va pu si o duminica placuta in continuare!


28+

Mergi la inceput