Buburuze de mart-apr 2013(15)!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu m-am interesat mult legat de lucrurile astea pentru ca mama a pierdut 6 sarcini in primele luni si una in luna a 7-a cu gemene iar pe mine m-a nascut la 9 luni cu o greutate de 1,7 kg.
O fata minunata de la aspirante optimiste (MeAlex ) mi-a descifrat tainele trombofiliei, m-a trimis la Fundeni la Dr Uscatescu, mi-a dat vitamine speciale (Medyn) pana mi-a sosit mie comanda din Germania si m-a sustinut enorm in sarcina. Daca nu era ea nu stiu daca aveam carucior in semnatura.


29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Elenush stai linistita.

Bebelusha ta este f bine, este in grafic, dr ti-a confirmat acest lucru la fiecare intalnire asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji.
Gagica are personalitate asa ca face cum vrea ea si cand vrea ea

Va pup pe amandoua

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Multumesc fetelor !

Asa e mai am putin ,de dimineata cand am fost la eco eram f linistita ,acum deja ma gandesc ca mai este atat de putin timp si nu apuc sa fac toate pregatirele necesare desi in proprtie de 80/% le-am facut.
Pe de alta parte de abia aspept sa-mi tin puiutul in brate.Ma incearca tot felul de sentimente :nerabdare ,neliniste ,frica de momentul nasterii dar totodata si o mare bucurie ca in curand o sa fiu mamica .
Cred ca nu-i atata de importanta greutatea la nastere ,important e sa fie sanatosi bebelusii.

35+ Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Arianna, daca intrii pe picasa cu user buburuzedragalase@yahoo.com si parola noua fara 2013 in coada, apoi intrii la MORE si BLOGGER si vei vedea ca de contul de picasa e legat blogul tau TotulCrosetat.
Ai optiunile Creati o postare noua, Accesati lista de postari, Mai Multe Optiuni si Vizualizati blogul. Mergi la Mai Multe Optiuni si jos de tot ai Setari, intrii acolo si la Autorizatii vei vedea ca Autorii blogului sunt buburuzedragalase@yahoo.com si exista o invitatie pentru tine (claudia.vlasin@yahoo.com - trimis#259; pe 23.01.2013) la care tu inca nu ai raspuns.
Dupa ce vei raspunde la aceasta invitatie cred ca te poti trece ca administator in locul buburuzedragalase si astfel iti recuperezi blogul.



29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

elena, iti trimisesem PM , nu stiu daca ai vazut.

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Urata chestie tromboflebia asta! Ma gandesc la sansa pe care o au mamicile acum, la fel si cele cu rh-ul negativ. Asa e cine e patit sufla si-n iaurt.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Emilia ma bucur ca ai reusit sa rezolvi problema,eu imi aprindeam urechile dejasigur nu-mi dadeam seama care e totusi problemaTotul e bine cand se termina cu bine

Aruam acus scus scoatem agitatele

Va dau dreptate cu greutatea,fiecare are ritmul lui de crestere

Nu mai tin minte ce am cititAm fost azi la servici o ora,colega s-a simtit rau si cum nu m-au inlocuit cu nimeni si a intervenit o urgenta a trebuit sa ma duc.

Va pup pe toate

Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele!
Eu de ieri simt loviturile lui bebe foarte jos, langa col, desi acum o sapt era cu capul in jos, s-o fi intors iar? O sa vad la urmatoarea eco.
Elena felicitari pt eco. Eu de regula nu suport gheata asa ca sper sa fac totusi fata nasterii, noroc cu peridurala.
Felicitas tare faza cu "tiganca la sfarsit". Si eu as vrea sa fiu o lady, dar eu stiu cum o sa reactionez atunci.
Violeta bine ai venit! Sarcina usoara si la termen.
Liza poate vine bebelina chiar de ziua ta, cel mai frumos cadou.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Legat de masuratorile de la eco, bb meu avea la 28 de sapt 1,200 iar la 33 doar 1,700. Deci ei au pusee de crestere in burtica. Unii iau mai mult la inceput altii recupereaza pe parcurs. Eu ma asteptam sa fi trecut de 2 kg asa ca am bagat o repriza de plans dar apoi m-am gandit ca recupereaza el, imp e sa fie sanatos.
Violeta ai un bebe luptator in burtica, ai incredere ca va ajunge la termen. Eu initial n-am avut incredere in recoltarea celulelor, am zis ca sigur e o sursa de imbogatire pt unii. Totusi am zis sa recoltam, sa nu ne para rau apoi. Timpul inapoi nu-l mai poti da si la cum evolueaza stiinta, mai sti... Sa dea Dumnezeu sa nu le fol niciodata, sa fie bebe sanatos. Noi am facut contract cu CBC, ne-au dat kit-ul si urmeaza sa platim prima transa de bani cam la o luna dupa nastere.

34+ cu Tudor
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Roxy,Violeta si Iulia v-am trecut in listuta



Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput