Buburuze de mart-apr 2013(15)!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Felicitari Aruam pentru grasunel!Doamne ajuta sa fie natural! Schimba semnatura !
Violeta si Roxy bine ati venit!
Piscotel sper sa fie cel putin la fel de bine si acuma! Da doctorul meu este o bomboana. Zicea cineva pe un site despre el ca avand asa medic, iti vine sa tot faci copii. Ce mult conteaza un om cu suflet cald si profesionist, fara aere de mare doctor. Are puzderie de paciente si cate 6-7 nasteri pe zi uneori, daca e in raza de sub 100 de km de la Cluj vine sa te asiste chiar daca e sarbatoare sau in timpul liber. Foarte rar pleaca, si daca pleaca te lasa la un medic in grija.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
31 saptamani+ AMR 9 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Vreau si eu parola, va rog!

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Aruam, felicitari pt voinicel! Ai ramas cu semnatura cu o luna in urma si eram in ceatza. Dar daca ai 35 de saptamani, nu mai apuci luna martie nu? Sa-mi zici si mie cat iti ies D-dimerii. Mie la aproape 32 saptamani mi-au iesit 506 (eu am scapat de Clexane pe la 16-17 saptamani, nu mai stiu exact, si sper sa ramana asa).

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, avem o problema cu contul de picasa.
A trebuit sa schimb parola ca nu mai aveam access cu vechea parola si mi se spunea ca cineva a schimbat-o, dar ramasesem logata pe calculatorul de la munca si am putut sa o re-schimb de acolo si sa vad ca au aparut multe albume ale Ariannei cu TotulCrosetat si o singura poza in ele, cea cu soseta roz. Am sters albumele suplimentare de pe contul nostru, l-am lasat doar pe cel mai complet dintre ele.
Pentru cine avea parola inainte, este aceeasi dar fara 2013 la final. Pentru cine nu o avea va rog sa imi dati PM si v-o trimit cat pot de repede.

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ariana,nu stiu ce ai facut pe acolo insa adresa ta de mail era alocata parolei contului de buburuze.Pe contul de yahoo si noi am primit mail ca adresa de buburuze a fost modificata cu adresa ta de mail.Eu zic sa-ti faci un cont nou cu adresa ta de mail


Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaionascu

Hellooo burtici!

Ne-am intors de la medic si-am vazut pustoaica. All fine, e pe pozitie cu capsorul in jos, mai poate da doar din maini si picioare:) are 873grame la fix 30saptamani, nu stiu cum am inteles eu ca la 28 ar fi avut 973grame...a zis ca daca pastrez acelasi ritm, la nastere va avea undeva intre 3,3- 3,6kg, ceea ce e de bine.

Testul cu carnea e ceva adaptat de mine. Va explic acum. La cursul Lamaze am facut un test sa vedem care ne este toleranta la durere si ne-a dat sa tinem in mana, pentru 1 minut cate un cub de gheata. Dupa 1 minut am dat cubul inapoi si trebuia sa spunem ce am facut sa putem tine cubul in mana si cat de tare ne-a durut pe o scara de la 0 la 10. Ei bine din vreo 10 mamici si vreo 8-9 tatici, majoritatea au spus ca le-a durut asa, de 1, de 0....numai eu cu o alta mamica am zic ca m-a durut de vreo 7 asa, dupa care a mai scazut putin. Asta ar putea indica pe unde ne situam cu toleranta la durere si ce e bine sa facem sa cooperam cu durerea, caci intr-un final e inevitabila si-n plus e si buna, ca ne aduce mai aproape de marele moment. Bun, asta a fost testul. Experienta mea: mi-am dat seama ca prima data am gandit din start ca nu suport gheata ca o sa ma usture, aveam deja prejudecati si ma agitam sa gasesc cea mai buna solutie de a accepta usturimea sau de a o ignora.Sotul meu era f chill, s-a uitat linistit la mine si mi-a zis sa ma relax si nu mai stiu ce si mi-a prins bine, am inceput sa respir mai ok si sa accept durerea...acasa cand am facut testul cu carne in loc de gheata :P nu m-am mai impotrivit durerii, respiram ori normal ori hu-hu, incercam sa gandesc de bine si-am stat 3 minute fara probleme si mai puteam muuult.

la fel cum spunea si felicitas, cred ca e util sa fii cumva focusata pe impins si atentie la ce-ti zic moasele si medicul sa faci, in loc de urlete si consumat energia prin vociferari. Cat despre travaliu, si eu ma imaginez cu haz de mine, insa nu stiu cum va fi :) mi-ar placea sa fiu senina totusi si sa nu ma infurii pe durere:)

Va!

Happy29+ cu o buburuza

Mami, esti sigura ca ai retinut bine 873 gr? mi se pare f putin la 30 de sapt...al meu la 28 sapt fix a avut 1300 gr si din cate am vazut pe la alte mamici, cam la fel au zis. Ma gandesc ca poate n-ai retinut tu bine. plus ca din ce am auzit de la toti, de acum incolo bebe ia cam 250gr pe sapt,a adica 1 kg pe luna. adica ar mai fi 2 kg de pus pana la 38sapt...de unde a ajuns dr la greutatea de 3.300 - 3.600gr? clar ca nu e o regula dar in mare cam asa e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

vreau si eu parola:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Fetelor, avem o problema cu contul de picasa.
A trebuit sa schimb parola ca nu mai aveam access cu vechea parola si mi se spunea ca cineva a schimbat-o, dar ramasesem logata pe calculatorul de la munca si am putut sa o re-schimb de acolo si sa vad ca au aparut multe albume ale Ariannei cu TotulCrosetat si o singura poza in ele, cea cu soseta roz. Am sters albumele suplimentare de pe contul nostru, l-am lasat doar pe cel mai complet dintre ele.
Pentru cine avea parola inainte, este aceeasi dar fara 2013 la final. Pentru cine nu o avea va rog sa imi dati PM si v-o trimit cat pot de repede.

29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic




Pana la urma ai mai schimbat-o si tu?Eu o schimbasem aseara pt ca fetele nu puteau intra.Arianna din greseala a modifcat adresa de la contul nostru comun cu adresa ei.A trebuit sa intru cu adresa ei si cu parola noastra sa repun adresa de mail corecta si asa a trebuit modificata si parola.

Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Aruam felicitari pt vestile bune si bebe grasunel
Felicitas,Liza multumim de informatiile pt nastere sunt foarte bine venite.Eu inca nu vreau sa ma gandesc la ea

Elena al meu la 28 si 3 zile avea aproape 1400gr,intr-adevar a zis doctorita ca e putin mai maricel.Important e sa se nasca sanatosi pana la urma

Va pup pe toate

Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Nu-mi dau seama cine ce naiba face insa pe adresa de yahoo comuna cica ni s-ar fi stres contul.Emilia te rog daca ai timp verifica tu ce se intampla ca eu trebuie sa plec la cumnata-mea.Adresa de yahoo e pe prima pg iar parola ti-o trimit pe PM.Multumesc frumos

Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput