Buburuze de mart-apr 2013(15)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Neata burtici!
Eu sunt claudia vlasin dar nu am schimbat nimic pe picasa,chiar ieri am primit un mes de la google cum ca noua mea adresa de cont este buburuzedragalase@yahoo.com dar adresa mea este claudia.vlasin@yahoo.com.acum nu imi mai pot folosi adresa mea din cauza lor deoarece imi spun ca adresa mea nu este valabila.
Cred ca am nevoie de parola de la contul comun sa pot sa modific si eu adresa de email altfel raman fara cont din cate se pare.

26+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!

Liza ai PM
Violeta bine ai venit,sarcina usoara in continuare!

Revin mai tarziu ca trebuie sa ma duc undeva.

O zi frumoasa!!!



Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Ramonik,

L-am intrebat si eu pe medic treaba asta si mi-a zis ca daca la 28 saptamani as fi avut deja aproape 1kg(cum am inteles eu initial) inseamna ca bebe ar fi fost undeva peste 4kg. Ceea ce inseamna ca bebe al tau e voinic, insa, ritmul de crestere poate fi diferit de la om la om + marja aia de eroare a ecografului. La prietenele mele s-a intamplat estimarea sa fie cu 500g in plus inainte de nastere.

Oricum, pana pe la 36 saptamani tot trebuie sa asteptam, sa ne rugam sa fie bine, sa ne alimentam ok, sa nu fim stresate si bebe sa iasa bine, sanatos, la vremea potrivita, ca dupa creste el :)

Happy 30 saptamani cu o buburuza

Citat:
citat din mesajul lui ramonika26

Buna Elena

Multumesc de explicatii...ar fi interesant sa imi incerc si eu toleranta.
Am o curiozitate...stiu ca nu e o regula si la fiecare e diferit, dar nu pot sa nu ma intreb: daca la tine bebitza are aprox 900 gr la 30 sapt si estimarea spune ca va ajunge la 3 kg si.... atunci bebelul meu care la 25 sapt jumate avea aprox 1 kg...la cat va ajunge???

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Multumesc frumos pentru primire.Sa va povestesc in doua cuvinte despre mine. Maine-poimaine intru si eu in trimestru 3 de sarcina si acest fapt ma umple de bucurie. Nu as vrea sa sperii sau sa intristez pe nimeni, dar sunt la a 3-a sarcina (primele doua, din pacate s-au sfarsit la 6 si 15 saptamani). Deci, desi bucuria e imensa, toata sracina am stat cu teama in suflet. Voi, prin tot ce ati scris mi-ati dat speranta saptamana cu saptamana.
Sambata merg la doctor sa vad cat a mai crescut buburuza mea zumzaitoare si sunt as vrea sa deschis subiectul despre celulele stem. Voi ce ati decis in acest sens? Oare sunt sau nu eficiente? Astept raspunsurile voastre cu interes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Eu sper sa nu ajunga la 4 kg :)) nu de alta dar dupa multe meditatii si experienta asistarii la o cezariana tind sa optez pt nastere naturala, mai bine sufar inainte decat dupa (desi nu depinde doar de mine aceasta alegere, voi discuta si cu medicul si sa vad ce ma sfatuieste). Alti 2 ginecologi la care am mai fost de-a lungul anilor mi-au spus ca ei nu imi rrecomanda nasterea naturala deoarece sunt foarte stramta. Apoi ar mai fi si niste mici probleme de coloana, dar vedem. oricum mai am pana la termen.

As dori si eu noua parola de la picasa.

Ieri dimineata am fost la vulcanizare, si deoarece ploua afara iar masina statea pe cric (erau 2 roti date jos) a trebuit sa stau inauntru si cred ca gogoshelu' meu a fost traumatizat de sunetele puternice deoarece nu a mai prea miscat toata ziua. Noroc ca azi dimineata si-a facut simtita prezenta, doar asa finut, dar suficient sa o linisteasca pe mami

Bafta pt burticile cu AMR scurt, cred ca nu mai aveti rabdare sa va tineti puiutii in brate!
Eu deocamdata numar doar AMR pana la prenatal. Apoi incep cu celalalt.

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,

Am fost si noi la eco azi si baitelul meu e bine are 2400 g la 35 de saptamani .
Dr ne-a spus ca o mai puna cel putin un kg pana la nastere.E foarte bine la 3500 g .
Totul este bine ,colul este inchis si lung.
Daca dr hematolog nu ma trece pe clexane sunt toate sansele sa nasc natural ,eu asta vreau.
Sa vedem astept rezultatul la d-dimeri si in functie de asta ma trece sau nu pe clexane.





31+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Cosminuta vreau si io si userul si parola te rog ptr picassa... am pozite noi :)

Violeta, Roxyaly - bine ati venit! bebei sanatosi si la termen va doresc!

Elena - felicitari ptr gogosel frumusel!

Mara - super analize! Sa-ti fie de bine!

Felicitas - super haios doctorul tau:)) Imi place ca ne povestesti atat de multe de nastere!

Pupici la fete!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si30+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Si eu sper ca gargarita mea sa nu stea acolo pana la 40 de saptamani, psihologic ma zgarie pe creieri trecerea de 40s si apoi daca Robert s-a nascut la 39 inseamna ca fetita putin probabil sa depaseasca plus ca daca ramane cezariana sigur nu ajungem pana la 40.Sper ca miercurea viitoare sa primesc o veste buna la eco si sa se ridice placenta sa pot naste natural.

Aruam felicitari pentru buburuz garsunel. Tu chiar mai ai putin

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 31+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Aruam - felicitari ptr grasunel!

Mara - multumesc ptr parola...am pus patru poze proaspete de azi

Va poop!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si30+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata burtici!

Aruam felicitari pt bebe rotunjor!

Parca am inceput sa-mi fie vag mai bine, ce putin am reusit sa dorm cat de cat noaptea trecuta. Va multumesc pt sfaturile antiraceala. In plus mai am un motiv sa fiu putin mai linistita: am facut rost de minunatul Celestone pt bebe si am si inceput administrarea, m-a intepat sotul cu multa satisfactie in fund (faceam misto ca macar asa sa-mi mai vada si el posteriorul de aproape). Acum mai trebuie doar bebe tb sa stea cumintel in cuptor sa creasca maricel.

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput