Buburuze de mart-apr 2013(15)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Pai:
1. vreau eu sa fie la inceput de luna ca mine. Eu sunt nascuta pe 9 mai si e mult mai simplu de retinut decat daca as fi spre final de luna, pe douazeci si ceva. Sotul meu e pe 24 iunie si mult timp am avut dubii daca e pe 24 sau pe 26, cred ca si acum daca ma trezesti noaptea si ma intrebi pe cat e nascut sotul meu e posibil sa zic 26 in loc de 24... iar prietena mea cea mai buna e pe 15 noiembrie, suntem prietene din clasa a 2-a si pana n-a nascut-o pe fiica ei pe tot pe 15 noiembrie mereu o felicitam ba pe 14 ba pe 16... in capul meu cel putin parca n-au atata rezonata numerele mai mari.
2. vreau sa fie cat mai aproape de termen
3. de-a naibii ce sunt ca m-a enervat soacra-mea care, desi e medic, a scos pe gura un porumbel cat casa zicandu-mi ca ea vrea si spera sa nasc copilul in zodia Pesti, ca e mai bine decat in zodia Berbec. Adica prefera sa nasc un copil prematur (ultima zi din pesti fiind 20 martie cand eu o sa am 36-37 sapt) decat sa nasc la termen (adica 39-40 sapt) un copil in zodia Berbec.



29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!


Katy eu nu recoltez celule stem.Sunt de parere ca in Romania e mai mult de reclama totul.Eu sper ca Doamne Doamne are rija de noi si vom fi sanatosi

Pity ce-mi place entuziasmul tauMie imi place sa fiu gravida,in afara de greturle de la inceput si de mici arsuri care la am acum,Slava Domnului nu am inca nici un discomfort

Piscotel felicitari pt putulica sanatoasa si grasunica

Veve cum stai cu racela?Sper ca esti mai bine

Azi am sortat din hainutele primite,le-am pus separat pe cele micute si candva luna viitoare o sa ma apuc sa le si spalIeri a venit tati acasa cu o pereche asa dragutza de blugi pt fiu-sau,sunt asa de draguti ca toata m-am topit

Deja incepem sa vb despre nastere,in curand vor aparea si primele buburuzeInca nu-mi vine sa cred ca in curand vom fi mamiciMa mir cum nu am inceput sa am morcoviNoi inca nu am vb despre nastere,probabil luna viitoare vom hotari,oricum depinde si de bebe.

O zi frumoasa tuturor!!!



Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

3. de-a naibii ce sunt ca m-a enervat soacra-mea care, desi e medic, a scos pe gura un porumbel cat casa zicandu-mi ca ea vrea si spera sa nasc copilul in zodia Pesti, ca e mai bine decat in zodia Berbec. Adica prefera sa nasc un copil prematur (ultima zi din pesti fiind 20 martie cand eu o sa am 36-37 sapt) decat sa nasc la termen (adica 39-40 sapt) un copil in zodia Berbec.



29+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic


Asta-i tare

Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

emilia, eu m-am maritat pe 9 mai 2009, sunt nascuta pe 6 februarie, sotul pe 22 ianuarie, tudor pe 9 a 9-a , iar pitica daca se naste pe 25 va fi in cea de-a 2-a jumatate a lunii, ca ta-su.
eu cu zodiile nu am nicio treaba, sora-mea e berbec si la propriu si la figurat, asa ca stiu la ce ma astept. pesti sunt mama si frate-miu, deci se poate si mai rau.

iar daca as avea o soacra ca a ta, as incerca sa-i schimb cheile de la casa astfel incat sa nu mai poata intra la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Vand carut Chicco Trio Enjoy Fun, balansoar Chicco polly swing si Marsupi plus.
Pentru detalii si poze astept PM.
Zi buna si sarcina usoara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata, burtici!

Piscotel, se pare ca vom trece cam una pe langa alta la Filantropia. Eu as avea DPN pe 25 Martie, insa daca bebe sta cumintel si nu se grabeste prbl vom face cezariana candva in jur de 15 Martie ( pt mine asta ar fi o zi speciala insa nu sunt absurda sa tin cu dintii de ea).

Eu doar ce am spalat un rand de haine pt pisicul cel mic si e o adevarata incantare sa le vad asa micute si neajutorate, parca.

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Cos_minuta, multumesc de grija, parca am mai prins suflu putin. Oricum, sotul meu saracul cred ca se simte vinovat pt ca aseara m-a spalat pe cap, mi-a facut masaj si am reusit sa ma odihneasc ceva mai bine .

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Veve, unde-i sotul tau urolog? al meu e la panduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

piscolet, in zilele mele bune pot fi si mai haioasa.
acum sunt mai tot timpul ciufuta din cauza ca nu ma mai pot misca cu lejeritate, ca sa nu mai zic de cele 18 kg pe care trebuie sa le car peste tot.


aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana 29 saptamani + 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Al meu e la Fundeni, si eu tot acolo lucrez, deci m-a cam vrajit la locul de munca. Eu sunt medic anestezist si eram la ei in stagiu, iar el saracul mi- a facut curte atat de finut 3 luni de zile ca nici nu mi-am dat seama, de varza ce eram. Si acum fac misto de el ca astepta o prospatura tanara care sa-i fac#259; mul#539;i copii ( el e cu 7 ani mai mare ca mine).

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput