jarro dophilus pt virmisori

jarro dophilus pt virmisori | Autor: myky791

Link direct la acest mesaj

stiu ca au fost mai multe subiecte pe tema cu viermisorii. piticul cel mic 3 ani, are viermisori. de fapt recent nu i-am mai facut analiza, dar anul trecut in vara am incercat mai multe tratamente pt virmisori. am incercat zentel, am luat toata familia si apoi am mers pe naturiste. ii repetam analiza dupa o luna, doua. la 2 laboratoare diferite. ii ieseau cand chisturi de giardia, cand oxiuri si tot asa. au venit sarbatorile,am mai mancat dulciuri si banui(pentru ca il mananca funduletul) ca are iarasi viermisori, asta daca a scapat de ei anul trecut. as vrea sa incerc jaro dophilus pt viermisori, am vazut ca scrie in prospectul lui ca este antihelmitic. a mai incercat cineva si a avut efect? ma gandesc ca rau nu are ce sa-i faca.
multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Eu am dat copilului si cred (dar nu stiu daca doar dela Jarro) ca a avut efect. Copilul avea giardia, am epuizat absolut toate tratamentele alopate (3 ture) si naturiste fara rezultat. Deja ma resemnasem dar i-am dat Jarro + un naturist (giardinophit parca), probioticul 3 luni, siropelul naturist cum scria pe cutie (10 zile dat, 10 pauza, mai multe ture, vreo 3 parca) si am scapat.

Deci n-as sti sa pun degetul pe vreun produs anume dar noi am scapat de giardia (care NU e viermisor).

Acuma, pt ceilalti viermisori pe care ii culege de te miri unde, fac o deparazitare odata la 6 luni, ca la pisici (daca ii vad prin kk), luam toata familia + animalele de companie si asta e. M-am relaxat total si bag interventie doar daca e groasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

mersi boticelina. acum imi aduc aminte ca tu ai mai scris despre jarro. imi poti spune exact denumirea si de unde lai luat mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riana spune:

https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10019271

Aici scrie ca e pentru adulti dar probabil au si corespondentul pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

mersi boticelina. acum imi aduc aminte ca tu ai mai scris despre jarro. imi poti spune exact denumirea si de unde lai luat mersi mult


Il gasesti la belladona la 75 lei.

O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

riana, ela 04 multumesc de raspuns.

Mergi la inceput