**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana am depus peste tot ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

vi le las astazi avem sedinta la gradinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata Alina!
Multumesc de coffee ! Ati inceput gradi? Cred ca o sa va mai ceara ceva bani....

Ieri, am luat ultima foaie de evaluare de la gradi. S-a descurcat de minune . Nu a avut nici o greseala. Mi-a povestit ca la engleza au invatat animalele domestice, le stia pe toate in engleza . Cra...cra...Ce copil destept are mama .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana felicitari biculineiinca nu am dus-o la gradi, incerc sa o conving sa o inscriu la un curs de dans platit de a mea soacra(astazi am vb k ea)sper sa si vrea.
Ca ea de obicei intreaba dar de ce nu vine la noi la gradi.Eu nu am vazut niciodata nici o fpoaie a deliei k evaluari de la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana felicitari biculineiinca nu am dus-o la gradi, incerc sa o conving sa o inscriu la un curs de dans platit de a mea soacra(astazi am vb k ea)sper sa si vrea.
Ca ea de obicei intreaba dar de ce nu vine la noi la gradi.Eu nu am vazut niciodata nici o fpoaie a deliei k evaluari de la gradi

http://alinahandmade.blogspot.com/


Multumim ! Pai daca tot e dispusa sa sponsorizeze poate o convingi sa mearga la curs . Din cate am observat la Delia ii este teama de a merge in locuri necunoscute. Ar fi bine sa o inscrii, poate va socializa mai bine .

Ia uite ce www.youtube.com/embed/nbrTOcUnjNY" target="_blank">papagal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana sa stii ca ai dreptate in legatura cu Delia sper ca maine seara sa reactioneze bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

va ofer eu cafeauain aceasta dimineata.
Ieri la sedinta am fost luata in colimator,primul lucru a fost ca de ce nu mi-au placut rochitele de la serbbare si ca de ce am spus cca nu imi plac(cu toate ca au mai fost mamici carora nu le-au placut rochitele dar doar eu am fost bagat)apoi ca de ce nu o aduc la gradinita(cred ca lor le scade din salaiu daca nu au efectivul de copii)ca vor face foaie ca sa mi-o dea afara sau ca mi-o vor muta la alta grupa, si ca ea aleso pe Delia in detrimentul altora si ca sa numai lucrez cu ea acasa ca e prea curioasa si ca stie prea multeeu nu inteleg aceste lucruri, adica eu am avut atatea probleme cu dellia si sa o duc acolo sa o imbolnavesc cu buna stiintacand sunt atatia muciosi si tusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

va ofer eu cafeauain aceasta dimineata.

Daca nu o pregatim noi, atunci cine ?

Citat:
Ieri la sedinta am fost luata in colimator,primul lucru a fost ca de ce nu mi-au placut rochitele de la serbbare si ca de ce am spus cca nu imi plac(cu toate ca au mai fost mamici carora nu le-au placut rochitele dar doar eu am fost bagat)apoi ca de ce nu o aduc la gradinita(cred ca lor le scade din salaiu daca nu au efectivul de copii)ca vor face foaie ca sa mi-o dea afara sau ca mi-o vor muta la alta grupa, si ca ea aleso pe Delia in detrimentul altora si ca sa numai lucrez cu ea acasa ca e prea curioasa si ca stie prea multeeu nu inteleg aceste lucruri, adica eu am avut atatea probleme cu dellia si sa o duc acolo sa o imbolnavesc cu buna stiintacand sunt atatia muciosi si tusesc


Gand la gand...chiar vroiam sa te intreb cum au decurs lucrurile la sedinta.... Oricine are dreptul sa-si spuna parerea chiar si pentru achizitionarea costumelor pentru serbare. Ar fi fost mult mai bine daca doamnele va aratau variante de rochite in ideea in care modelul ales sa fie acceptat de toti parintii. In privinta frecventei la gradi...ce sa spun...intr-adevar sunt atatea boli...dar trebuie sa mearga la gradi. Acum prezenta nu e obligatorie dar gandeste-te ca o sa fie la scoala. Ce-o sa faceti atunci ? Intr-adevar exista posibilitatea excluderii din gradi tocmai din cauza absentelor repetate (asa ne-a info si pe noi directoarea). Referitor la "sa numai lucrez cu ea acasa ca e prea curioasa si ca stie prea multe"...mi se pare ilogic . La cum o percep eu pe Delia, nu o vad ca fiind un copil asa de "curios".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Delia de obicei o tampeste cu intrebatile pe educatoare,vrea mereu sa scrie sa invete si acasa este la fel si acum face litera n si o de tipar.In privinta absentelor nu era singurul copil care a lipsit maqi era una care nu a venit 2 luni si jumatate si nu era bolnavadeci inteleg ca numai au loc de noi.ei nu ii prea place deoarece ei nu fac mnereu activitatisi acasa fac cu ea deoarece ea vrtea sa faca liniutte bastonase sa socoteasca a invatat singura deci nu am de ce sa imi opresc copilul sa fie curios doerec ceilalti de la ea din grupa sunt in urma,mi-a spus ca participa activ la activitatilke care le fac si atunci nu inteleg nemultumirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

vbi-o ofer eu in dimineata asta

Mergi la inceput