**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(4)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana cum ai petrecut week-endul?
Noi am stat in casa, e frig rau la noi, incerc sa imi petrec mai mult timp cu delia si sa fie de calitatesa fie kt mai ok si sa o invat cat mai multe lucruri.
Cu al meu sot lucrurile nu stau tocmai pe roze, dar asta este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana cum ai petrecut week-endul?
Noi am stat in casa, e frig rau la noi, incerc sa imi petrec mai mult timp cu delia si sa fie de calitatesa fie kt mai ok si sa o invat cat mai multe lucruri.
Cu al meu sot lucrurile nu stau tocmai pe roze, dar asta este

http://alinahandmade.blogspot.com/


Salut Alina! ma bucur ca sunteti mai bine ! We l-am petrecut ca de obicei...bucatareala, smotru si altele . Si la noi e frig, avem cod galben de ninsori si intensificari de vant . E frig...si mai avem de tras pana vine primavara. In rest dupa cum stii, tinem piept provocarilor. Saptamana trecuta, joi, am fost la un seminar in capitala. A fost super, alta viata, alta mentalitate, sper ca vor mai fi si altele.... M-am simtit speciala si mandra de munca pe care o prestez .
Multa rabdare atat tie cat si sotului, sa gestionati cat mai bine situatiile de "criza".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Salutare!
Noi avem varsat de vant.... E plina de bubitze, i-au iesit si la putzilina, mititica de ea. Deci ne chinuim cu scarpineli, temperaturi, tuse si raguseala. Eu am o raceala cu de toate, asa ca avem program de "distractie la maxim" .

Alina, nu mai spui nimic !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana noi suntem bine, am dus-o la gradi,avem saptamana astfel ,astazi trebuia sa mearga la aeroport si nu au mai mers si Delia a ramas cu hainele de srada pe ea ca vineri la sedinta ne-au spus sa nu le mai luam schimburi pentru gradi.
M-am hotarat sa o mut de la aceasta gradinita deaorece mi-a spusd educatoarea ca eu sigur nu o aduc la gradi ca este bolnava?(asta eeste a 2 oara cand imi spune lucrul acesta).
Miercuri sta acasa deoarece copiii merg in excursie si Delia are rau de masina si nu va merge.
Astazi am orez cu pulpe cu legume la cuptoram si niste de facut in bucatarie in camera,am tras si o calcaturatoata ziua doar treaba.

Mariana la DM este o solutie impotriva varicelei sa nu te mai scarpini.Insanatosire grabnica va uram

P.S m-am intins ca o pomana tiganeascacu scrisu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, ! ma bucur ca sunteti bine. Pentru varicela ne-a prescris antitermice, clorocalcin si mixtura mentolata. Sunt culmea doamnele de la gradi, chiar nu constientizeaza ca sunt primiti copiii bolnavi? Ce-ar fi vrut? Sa o duci bolnava? Maiculita mea...
Eu am o stare febrila, de-abia stau pe scaun. Imi vine sa ma preling pe sub birou...avem virusi in toata cladirea...majoritatea colegilor sunt bolnavi. In rest, n-am nimic cu ce sa ma laud , m-am obisnuit cu de toate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana insanatosire grabnica eu mor de oftica ca nu este dreptate si educatoarea tine partea parintelui care o ajuta mai mult cu diverse comisioane gen cumparat pahare ptr gradi si etc, mai era o mamica care la fel a spus ca fetita ei a fost bolnava si nu a venit dar ea a fot plecata la Moldova si a ramas inzapezita 2 zile acoloeu ma gandesc asa respectivei dc nu i-a spus nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana insanatosire grabnica eu mor de oftica ca nu este dreptate si educatoarea tine partea parintelui care o ajuta mai mult cu diverse comisioane gen cumparat pahare ptr gradi si etc, mai era o mamica care la fel a spus ca fetita ei a fost bolnava si nu a venit dar ea a fot plecata la Moldova si a ramas inzapezita 2 zile acoloeu ma gandesc asa respectivei dc nu i-a spus nimic

http://alinahandmade.blogspot.com/


Multumesc ! Nu te mai supara, asa-i peste tot. Sustin ca nu fac diferente intre copii dar e taman contrariul. Explica-le ca este un copil sensibil si se imbolnaveste usor si e mai bine pentru ea sa stea acasa ca sa o poti tine sub observatie. Nu te mai gandi la ce le sau ce nu le spune unora sau altora .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:


LA MULTI ANI BIANCA! MAMI ITI DORESTE SA FII SANATOASA, FERICITA SI NOROCOASA!
TE IUBESC MULT DE TOT !

MULTI ANI TRAIASCA, MULTI ANI TRAIASCA! LA MULTI ANI!

Va las gustarele si cate o felie de tort! Hai noroc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

La multi ani Biancasa fii sanatoasa, implinita , sa ai parte numai de bucuriiMariana sa iti traiasca copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

La multi ani Biancasa fii sanatoasa, implinita , sa ai parte numai de bucuriiMariana sa iti traiasca copilul.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, multumim mult !

Mergi la inceput