Quinoa

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Eu hummus nu am luat/mancat niciodata. Ce gust are?
Andreia


Iti recomand restaurantul asta de pe Weserstraße ,sa vezi cum e cel mai bun Hummus din Frankfurt !
http://lemir.de/lemir.htm

Stuart,mersi ca m-ai luminat Am sa fac niste bombonele ca m-am saturat sa privesc punguta in dulap si sa ma uit cu semnul intrebarii la ea.



Alina,mamica fericita de NOURA (09.10.11)

Blog cu retete Montignac



Merci, arata f bine. Sigur vom ajunge. Vad ca au mai multe feluri de hummus, pe care mi-l recomanzi? Si pt felul 2? Predomina miel, dar eu asta nu maninc. POtzi sa-mi recomanzi ceva ce ai mancat si tu tzi-a placut?

In alta ordine de idei, cum fac eu acasa hummusul Am luat naut si la doza si boabe. Vreau sa fac pt maine...garnitura la friptura sau ficaciori (inca nu m-am decis).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

eu am facut cu cel din doza si nu avea nici macar lichid in ea.noi l-am mancat la micul dejun cu paine prajita...e bun!

Hummus

-1 cutie naut gata fiert
-3 catei usturoi
-3 linguri pasta de susan(gasesti la magazinele cu specific arabesc,turcesc)
-5 linguri ulei masline
-sare
-zeama unei jumatati de lamai


in robotul de bucatarie de mixeaza toate ingredinetele pina avem o pasta fina si omogena.se pune intr-un castron si se decoreaza cu putin ulei de masline cu chilli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Helbi ,daca mergi sa comanzi Hummus simplu sau Hummus Bissnuber (cu seminte de pin prajite deasupra) .
Eu mananc saptamanal la ei Patronul mai detine un restaurant in Myzeil deschis de curand ,Elrayyan se numeste.
Eu niciodata nu reusesc sa trec la felul 2 ca ma satur din apertive ,preferatele mele : hummus,labna (crema de iaurt),salata de vinete cu pasta de susan,tabouleh (salata de patrunjel) , falafel (chiftele din naut) , pateuri libaneze umplute cu branza,spanac si carne ,lipie libaneza umpluta cu cascaval pe gratar,kibbe (chiftelute din carne si muguri de pin)si multe alte bunataturi .
La felul 2 ar fi mixed grill (frigarui de pui,miel si vita+miel),peste dorada cu orez , lacs etc
La desert nu le mai insir ,ca nu mai dorm la noapte


Scuzati de off topic fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Merci! Ai gasit Quinoa? In Offenbach nu mai era.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Merci! Ai gasit Quinoa? In Offenbach nu mai era.


Andreia




Nici la Dm-ul din paderborn,toti au trecut pe quinoa???.m-au trimis la o alta filiala dar matei era deja plictisit de atatea magazine si am renuntat.

mai caut.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Nu am gasit,o sa-mi comand de pe amazon cat de curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Ieri bagau marfa in DM exat la raionul asta, cind eram eu acolo. Probabil ca au bagat si Quinoa, ca tocmai aseza o fata mara in regal. Am vazut pretul: 2,95 euro/ 500 gr.

Alayna, imi place mult blogul tau. Tocmai am facut drobul de ficat cu ciuperci si musacaua. Fata me amaninca prost, iar ficat mai deloc. Totuci, din drob a mincat 3 bucatele. Musacaua e pt maine si i-am oprit si carne pt. hamurgherii "tai". Am vrut sa fac ci ficaiori cu sos, dar mi-a zis ca-i ajunge pt acum Asa ca...vor urma curind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Helbi,gatesti Monti ?
Fa-i pate de ficat fetei,poate va manca asa sau oua umplute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Fetele care nu gasiti quinoa, incercati si la magazinele naturiste, eu de acolo o cumpar.

alayna, interesant blogul tau, acum l-am vazut! Si eu cochetez de ceva timp cu Monti in sensul ca ma straduiesc sa combin corect alimentele, sper sa reusec...



Mergi la inceput