Sezatoarea canadiana (221)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena.elena spune:

Salut fetelor! Nu am mai intrat de multisor pe aici dar sper sa ma mai primiti :)
De cand am venit (10 luni) am facut 2 francizari sai am lucrat 2 luni. Acum sunt in cautarea drumului meu aici ceea ce nu e usor deloc. Fetita noastra a fost diagnosticata cu tulburari de autism ,am facut o evaluare la privat ceea ce nu e ideal dar la spital e o lista de asteptare de vreo 18 luni. In sfarsit, acum trebuie sa schimbam gradinita (poveste lunga),caut una privata ,ca la CPE nu sunt locuri evident, dar nu in mediu familial ci una mai mare. Asta in zona CDN unde locuim ,de preferat. MA gandesc ca poate cunoasteti cazuri asemenatoare si mai pot aduna informatii, ma refer inclusiv la terapia aba, la alte drepturi speciale etc. Va doresc si eu o primavara frumoasa,ceea ce imi doresc si mie dealtfel . Chiar, cand vine primavara aici?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Niobee spune:

Salut fetelor!
Sunt noua pe forumul asta si ma bucur ca v-am descoperit.
Postez acum gandindu-ma ca poate ajut pe cineva nou venit( si nu numai)
Deci....am o mazda MPV 7 locuri din 2001 si vreau cat mai repede sa scap de ea.Mi-am luat o noua masina.Mazdutza mea este in perfecta stare de functionare, doar niste probleme cu caroseria.De asa-i cu iernile in Quebec. Este un pic ruginita. Are piese noi, cauciucuri de iarna noi . Daca cunoasteti pe cineva care o vrea.... in plus am 2 scaune de masina de bebe, patut si multe alte lucrusoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

salut
eu citesc de multa vreme acest topic
am depus actele pt Quebec de mai bine de 2 ani si singura certitudine este ca suntem pe lista pt interviuri...care nu se stie cand vor fi
dar acum am intervenit pt a-i raspunde lui elena.elena
am o prietena in Laval care are un baietel de 4 ani cu diagnostic asemanator cu al fetitei tale.El face aba dinainte de a implini 3 ani si ma gandesc ca poate prietena mea iti poate fi de vreun folos,cu un sfat,o incurajare
daca crezi ca vrei sa vorbesti cu ea lasa-mi un mesaj pe privat cu un nr tel sau adresa mail sau ti le dau pe ale ei
multa sanatate puiutei si recuperare rapida

Mergi la inceput