CUMNATA- O BELEA

CUMNATA- O BELEA | Autor: ALLY82

Link direct la acest mesaj

BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA!

am si eu o problema destul de grava!! am 30 de ani . de 8 ani sunt impreuna cu iubitul meu. totul e bine si frumos pana cand vine momentul in fiecare an, de fapt momentele in care el pleaca la sora lui in franta. ea e cantareata de opera acolo, mare diva. de cate ori pleaca noi ne certam. ieri si alaltaieri nu am vrut sa-i dau nici un semn lui. mi-a spus sa il sun eu pe el ca il taxeaza pe el mai putin. aseara mi-a trimis mesaj ca vrea sa vb. am si eu o prieteana buna cu care vb orice si care a fost alaturi de mine in toate aceste momente grele din viata mea. si am vrut sa-i trimit mesaj ei ca lui i s-a facut dor de mine si cum de i-a dat voie cumnata sa ma sune. si din greseala sa-i trimit prietenei mele i-am trimis lui mesajul. va dati seama ce a iesit. mi-a spus ca nu o sa ne despartim si ca vom discuta cand se intoarce, adica peste o saptamana. dar eu simt ca atunci va fi momentul crucial. eu nu vreau sa-l pierd. eu si cumnata mea am mai avut nuste discutii. ea este cu 10 ani mare decat el. un fel de "protectoare" cica si ca daca nu era ea el nu era cum este acum, adica un om educat si ca il iubeste asa cum il iubesc si eu. eu i-am spus ca daca l-ar iubi ca mine ar fi incest. si mi-a mai spus ca daca el mi-a adus cadouri din franta au fost din banii ei, si cursul intensiv care l-a facut acolo de 1000 si ceva de euro tot din banii ei au fost. asa ca sa-i multiumesc.
ce sa fac. el de ea nu se va lasa mai ales ca l-a ajutat sa-si cumpere un apartament sa-si faca salon. cum sa trec peste asta. eu il iubesc, il vreau sotul si tatal copiilor mei. nu vreau sa-l pierd. ce sa fac?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

dar acum sincer, ce vina are cumnata ca tu ai trimis gresit un sms?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

nu inteleg nimic din mesaj... daor ca o data pe an merge la sora-sa in vizita si incep certuri



Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

am un mega deja vu, am mai vazut o data povestea asta cu cumnata diva cantareata de opera in franta.
Voi nu? Pot sa jur ca a fost un topic lung lalait pe multe pagini, dar nu mai tin minte cine cu ce si despre cine.

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALLY82 spune:

poate nu am fost destul de exacta.
ea il tot cheama la el. oare chiar nu conteaza ca ma doare de cate ori pleaca. cica il cheama ca ea nu are pe nimeni acolo care sa o aplaude. si el o vede undeva sus, pe un piedestal. nimeni nu este mai presus de ea. cand e aici acasa el, noi ne intelegem bine, dar cand pleaca acolo se schimba situatia, si nu cumva sa spun ceva de ea ca iese urat.
ce sa fac? nu vreau sa-l pierd pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ally, tu ai frati sau surori ?

Edit: te ai gandit ca poate isi iubeste sora si o respecta si ii e dor de ea ? Sau ca o admira pt munca ei ?
Sa stii ca oamenii se nasc liberi prin lege si atata timp cat ea nu l sechestreaza, nu inteleg ce nu intelegi tu.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALLY82 spune:

da am un frate, casatorit care locuieste alaturi de mine si parintii mei impreuna cu sotia lui. dar de cand el este casatorit si chiar inainte de a fi casatorit eu nu m-am bagat niciodata intre ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Da' cumnata asta "diva de opera",ce are sa-tzi reproseze,de ce nu te vrea ca jumatate a fratelui ei?

ina...cred ca ai citit prin alte partzi,ca pina acum n-a fost dezbatuta diva d eopera si bagheta ei magica pe forumul asta!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

eu cred ca te deranjeaza faptul ca nu ai controlul asupra timpului pe care ei il petrec impreuna, si probabil de aici certurile atunci cand el este plecat.

din ce zici tu, mie chiar mi se pare ok sora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

care e problema in afara ca o data pe an merge la ea?
Mie mi se pare o cumnata absolut onorabila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALLY82 spune:

nu merge o data. merge de 3-4 ori pe an

Mergi la inceput